Kiedy warto dokupić dodatkową ochronę auta?

Wydarzenia

Kiedy warto dokupić dodatkową ochronę auta?

09.08.2018
autor: Red.
OC jest podstawową i obowiązkową polisą, którą muszą wykupić wszyscy właściciele pojazdów w Polsce, żeby legalnie poruszać się po drogach. Ale, jak wiesz, istnieją także inne formy ubezpieczenia dla kierowców, jak AC (autocasco), assistance czy NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków). Kiedy warto zdecydować się na ich wykupienie? Oto kilka najważniejszych przypadków.

Wartościowe auto

Gdy decydujesz się na kupno cennego, drogiego pojazdu, jest to spora inwestycja. Dla wielu osób jedynym droższym zakupem w życiu może być mieszkanie czy dom. Dlatego warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu. Najlepszym pomysłem w przypadku wartościowego auta wydaje się po prostu wykupienie autocasco. AC gwarantuje ochronę niezależnie od tego, co stanie się z samochodem.

Wyobraź sobie, ze Twoje auto zostaje skradzione na wakacjach lub przed domem albo zniszczone na skutek groźnej nawałnicy. Ze zwykłego OC nic byś w takich przypadkach nie otrzymał, a z AC możesz przynajmniej być spokojnym o zwrot pieniędzy za poniesioną stratę.

Niekorzystne warunki parkowania

Brak garażu pod blokiem lub na osiedlu, a także konieczność stawiania samochodu w przypadkowych miejscach również skłania ku zapłaceniu za autocasco. Przecież tylko z tą polisą możesz liczyć na zwrot gotówki w przypadku kradzieży lub zniszczenia pojazdu. W wolnej chwili sprawdź, które modele pojazdów cieszą się największą popularnością wśród złodziei, a także upewnij się, że odpowiednio zabezpieczasz samochód przez kradzieżą. Takie rozwiązania jak blokady skrzyni biegów czy nadajniki GPS dają większe poczucie bezpieczeństwa, lecz dopiero polisa gwarantuje finansowych spokój.

Duży przebieg i długie wyjazdy

Niektórzy mówią: skoro poza obowiązkowym OC jest tyle polis, po co kupować naraz AC, assistance i NNW? Otóż są sytuacje, w których ma to głęboki sens. Nad szerokim pakietem powinni zastanowić się przede wszystkim kierowcy, którzy wyjeżdżają dość często i pokonują sporo kilometrów, na przykład ze względu na charakter swojej pracy lub pasji. O walorach autocasco już wspominaliśmy – to przede wszystkim ochrona finansowa po każdej ze szkód. Ale i assistance jest bardzo praktyczne – jeśli zdarzy się awaria, nawet zagranicą, możesz liczyć na pomoc lawety, naprawę w najbliższym zakładzie, auto zastępcze, nocleg czy pomoc prawną. Za to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków przydaje się po wypadkach, szczególnie przy konieczności hospitalizacji. Daje ono pewność, że nawet w razie niepełnosprawności albo, odpukać, śmierci bliscy otrzymają niezbędne wsparcie i zadośćuczynienie.

Stać Cię na komfort wykupienia całego pakietu ubezpieczeń? Oblicz składkę OC w kalkulatorze i zastanów się, w co warto zainwestować oszczędzone środki!

Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Budowa obwodnicy utrudni ruch

Budowa obwodnicy utrudni ruch

20 września wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu na wjazdach na budowę obwodnicy śródmiejskiej w rejonie ulic: Leśnej, Zakolejowej, Henryka Sienkiewicza i Jana Matejki.
zobacz więcej
W 75. rocznicę tragicznej śmierci

W 75. rocznicę tragicznej śmierci

9 stycznia 2017 r. minęła 75. rocznica tragicznej śmierci Jerzego Różyckiego, maturzysty z 1926 r. wyszkowskiego gimnazjum, jednego z trzech kryptologów, którzy na przełomie 1932 i 1933 r. złamali kody Enigmy, niemieckiej maszyny szyfrującej. Było to największe osiągnięcie wywiadowcze w dziejach II wojny światowej – m.in. przyspieszyło ostateczne zwycięstwo nad faszyzmem. Nic dziwnego, że staramy się upamiętnić postać Jerzego Różyckiego w naszym mieście. Na budynku liceum znajduje się poświęcona mu tablica pamiątkowa, rondo przed nowym wiaduktem otrzymało jego imię.     
zobacz więcej
Jak wygrać z uciążliwym sąsiadem?

Jak wygrać z uciążliwym sąsiadem?

Nie lada kłopot mają mieszkańcy jednego z najstarszych wyszkowskich bloków. Co zrobić, gdy sąsiad gromadzi stare przedmioty i spleśniały chleb? Gdy mamy wiele uwag co do czystości? Gdy po bloku rozprzestrzenia się plaga karaluchów? Mieszkańcy piszą skargi, pukają do drzwi różnych instytucji, a te do drzwi uciążliwego sąsiada. – Ale efektów nie widać – skarży się nasza czytelniczka.
zobacz więcej
Zatrzymany po 7 latach od napadu (foto, wideo)

Zatrzymany po 7 latach od napadu (foto, wideo)

44-letni Adam K. z Wyszkowa został zatrzymany po siedmiu latach od zuchwałego napadu na firmę w Markach. 
zobacz więcej
Bricomarche
mrówka - nowe godziny
Bricomarche