Kiedy warto dokupić dodatkową ochronę auta?

Wydarzenia

Kiedy warto dokupić dodatkową ochronę auta?

09.08.2018
autor: Red.
OC jest podstawową i obowiązkową polisą, którą muszą wykupić wszyscy właściciele pojazdów w Polsce, żeby legalnie poruszać się po drogach. Ale, jak wiesz, istnieją także inne formy ubezpieczenia dla kierowców, jak AC (autocasco), assistance czy NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków). Kiedy warto zdecydować się na ich wykupienie? Oto kilka najważniejszych przypadków.

Wartościowe auto

Gdy decydujesz się na kupno cennego, drogiego pojazdu, jest to spora inwestycja. Dla wielu osób jedynym droższym zakupem w życiu może być mieszkanie czy dom. Dlatego warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu. Najlepszym pomysłem w przypadku wartościowego auta wydaje się po prostu wykupienie autocasco. AC gwarantuje ochronę niezależnie od tego, co stanie się z samochodem.

Wyobraź sobie, ze Twoje auto zostaje skradzione na wakacjach lub przed domem albo zniszczone na skutek groźnej nawałnicy. Ze zwykłego OC nic byś w takich przypadkach nie otrzymał, a z AC możesz przynajmniej być spokojnym o zwrot pieniędzy za poniesioną stratę.

Niekorzystne warunki parkowania

Brak garażu pod blokiem lub na osiedlu, a także konieczność stawiania samochodu w przypadkowych miejscach również skłania ku zapłaceniu za autocasco. Przecież tylko z tą polisą możesz liczyć na zwrot gotówki w przypadku kradzieży lub zniszczenia pojazdu. W wolnej chwili sprawdź, które modele pojazdów cieszą się największą popularnością wśród złodziei, a także upewnij się, że odpowiednio zabezpieczasz samochód przez kradzieżą. Takie rozwiązania jak blokady skrzyni biegów czy nadajniki GPS dają większe poczucie bezpieczeństwa, lecz dopiero polisa gwarantuje finansowych spokój.

Duży przebieg i długie wyjazdy

Niektórzy mówią: skoro poza obowiązkowym OC jest tyle polis, po co kupować naraz AC, assistance i NNW? Otóż są sytuacje, w których ma to głęboki sens. Nad szerokim pakietem powinni zastanowić się przede wszystkim kierowcy, którzy wyjeżdżają dość często i pokonują sporo kilometrów, na przykład ze względu na charakter swojej pracy lub pasji. O walorach autocasco już wspominaliśmy – to przede wszystkim ochrona finansowa po każdej ze szkód. Ale i assistance jest bardzo praktyczne – jeśli zdarzy się awaria, nawet zagranicą, możesz liczyć na pomoc lawety, naprawę w najbliższym zakładzie, auto zastępcze, nocleg czy pomoc prawną. Za to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków przydaje się po wypadkach, szczególnie przy konieczności hospitalizacji. Daje ono pewność, że nawet w razie niepełnosprawności albo, odpukać, śmierci bliscy otrzymają niezbędne wsparcie i zadośćuczynienie.

Stać Cię na komfort wykupienia całego pakietu ubezpieczeń? Oblicz składkę OC w kalkulatorze i zastanów się, w co warto zainwestować oszczędzone środki!

Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nowa tablica nagrobna T. Stępnickiego (foto)

Nowa tablica nagrobna T. Stępnickiego (foto)

Zakończyły się prace remontowe tablicy nagrobnej druha Teodora Stępnickiego, jednego z założycieli i pierwszego prezesa Ochotniczej Straży Ogniowej w Wyszkowie. To kolejny nagrobek odremontowany dzięki funduszom zebranym podczas wyszkowskich pierwszolistopadowych kwest.
zobacz więcej
Jeszcze bezpieczniej na Białostockiej

Jeszcze bezpieczniej na Białostockiej

Dofinansowanie w wysokości ponad 64 tys. zł gmina Wyszków otrzyma na poprawę bezpieczeństwa, m.in. na kolejnym przejściu dla pieszych na ul. Białostockiej.
zobacz więcej
PIT stara się o kolejną gwiazdkę

PIT stara się o kolejną gwiazdkę

Punkt Informacji Turystycznej 15 września odwiedziła zastępczyni dyrektora biura Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Iwona Majewska. Wizyta miała związek z kolejną certyfikacją placówki. Letni Punkt Informacji Turystycznej do końca września czynny jest w parkowej stróżówce (od wtorku do piątku w godzinach 8 - 16, w soboty 9 -17).
zobacz więcej
Rodzina przekazała pamiątki po burmistrzu Wolskim (foto)

Rodzina przekazała pamiątki po burmistrzu Wolskim (foto)

Jarosław Wolski, syn Bolesława, honorowego obywatela Gminy Wyszków i wnuk Stanisława, przedwojennego burmistrza Wyszkowa, przekazał w piątek 8 grudnia Gminie Wyszków pamiątki po dziadku i ojcu. Wyszkowianie będą je mogli obejrzeć w nowym roku na wystawie w bibliotece. - Kończymy zagospodarowanie placu Wyzwolenia, gdzie chcemy postawić pomnik pana dziadka - poinformował podczas spotkania w urzędzie miejskim burmistrz Grzegorz Nowosielski – Zależy nam na budowaniu lokalnej tożsamości.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan