Kiedy rekrutacja do przedszkoli i szkół?

Wydarzenia

Kiedy rekrutacja do przedszkoli i szkół?

01.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Rekrutacja zarówno do szkół podstawowych jak i przedszkoli ruszy po 20 marca. 28 lutego na nadzwyczajnej sesji radni miejscy ostatecznie przyjęli sieć placówek oświatowych po reformie polskiego systemu edukacji.
Przyjęcie sieci szkół było możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratorium oświaty i związków zawodowych. Przypomnijmy, że nowy ustrój zakłada przekształcenie dotychczasowych 6-letnich podstawówek w 8-letnie. W przypadku zespołów szkół gimnazja zostaną włączone do szkół podstawowych. W 8-letnią podstawówkę zostanie przekształcone również jedyne w gminie samodzielnie Gimnazjum nr 2, na jego bazie powstanie Szkoła Podstawowa nr 4. - To historyczna uchwała dla tej szkoły – podkreśliła dyr. Gimnazjum nr 2 Agnieszka Deptuła, dziękując radnym za jednogłośne przyjęcie uchwały.
Uchwała wejdzie w życie po 14 dniach od dnia opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego, czyli około 20 marca. Dopiero wówczas możliwe będzie ogłoszenie rekrutacji do szkół i przedszkoli.
W drugiej połowie marca ruszy więc nabór dzieci do klas I wszystkich podstawówek. Będzie to również czas na decyzję rodziców uczniów obecnych klas III i VI o ewentualnym przeniesieniu dzieci do SP4. To ta szkoła będzie przyjmowała wnioski. Formularze mają być dostępnego od 2 marca w Szkołach Podstawowych nr 1 i 2, Gimnazjum nr 2 (przyszła SP4) oraz wydziale edukacji urzędu miejskiego.
W drugiej połowie marca ruszy również elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i zerówek we wszystkich szkołach podstawowych.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom