Kiedy odkręcą wodę?

Wydarzenia

Kiedy odkręcą wodę?

12.12.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Przedłuża się przerwa w dostawie wody na ulicach Sowińskiego, Okrzei, Prostej, 11 Listopada i os. Matejki. PWiK walczy z nieoczekiwanymi problemami technicznymi, a na pytanie kiedy woda popłynie z kranów, odpowiada niezobowiązująco: w najbliższym czasie.
Kłopotliwa okazała się przebudowa wodociągu na ul. Sowińskiego. Tydzień temu PWiK nie udało się przeprowadzić zaplanowanych prac. Powróciło do nich we wtorek wieczorem. Zgodnie z zapowiedziami, wodę wyłączono o godz. 19. Miała popłynąć w środę do godz. 9. Ale nie popłynęła. - Napotkaliśmy problemy techniczne. Ekipy pracują od kilkunastu godzin więc, proszę nam wierzyć, robimy wszystko, co w naszej mocy - przed godz. 13 powiedział nam prezes PWiK Daniel Bogdan.
Największe pretensje mają mieszkańcy ul. 11 Listopada, która nie była wymieniona w komunikacie PWiK wśród ulic, gdzie woda zostanie zakręcona. Wodociągi zapowiedziały przerwę w dostawie wody dla mieszkańców ulic: Sowińskiego (od ul. Prostej do Dworcowej), Okrzei (od ul. Prostej do Dworcowej), Prostej i osiedla Matejki. Poza tym zaznaczono: "W związku z prowadzoną przebudową w pozostałych rejonach miasta, gdzie znajduje się sieć wodociągowa, w trakcie wykonywanych prac może dojść do obniżenia ciśnienia wody lub jego chwilowego zaniku." Okazało się, że na ul. 11 Listopada zanik nie był chwilowy. - Bijemy się w pierś, ale nie wiem, dlaczego tak się stało, musimy to sprawdzić. Tydzień temu zakręciliśmy zasuwę i mieszkańcy 11 Listopada wodę mieli - mówi prezes PWiK.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom