Jutro barwienie wody

Wydarzenia

Jutro barwienie wody

23.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Przypominamy, że jutro PEC zabarwi wodę na żółto-zielono. Kolorowa woda popłynie z kranu tylko w tych miejscach, gdzie sieć będzie nieszczelna.
Akcja rozpocznie się 24 października. Woda w sieci PEC zostanie zabarwiona środkiem o nazwie Fluoresceina RM 200%, która nadaje kolor żółto-zielony. To barwnik powszechnie stosowany przez przedsiębiorstwa ciepłownicze do sprawdzania szczelności instalacji przesyłowych. PEC posiada zresztą zgodę sanepidu.
Spółka ostrzega, że środek jest silnie barwiący. „Nie stanowi zagrożenia dla zdrowia człowieka oraz środowiska naturalnego, jednak w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów po kontakcie z zabarwioną wodą prosimy o skontaktowanie się z lekarzem” – czytamy w komunikacie.
Większość użytkowników nie odczuje niedogodności, ponieważ kolorowa woda popłynie z kranów tylko wtedy, gdy na sieci będą jakieś nieszczelności. 
Takie przypadki należy natychmiastowy zgłaszać pracownikom PEC: Ireneuszowi Decewiczowi tel. 502 344 033, Zbigniewowi Gawłowskiemu tel. 607 708 939, telefon alarmowy PEC 993.
AKFinanse 728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Mrówka - styczeń - luty 2020