Jeszcze się pomęczymy

Wydarzenia

Jeszcze się pomęczymy

20.07.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Do końca lipca ma być wyłączone z ruchu skrzyżowanie ulic 3 Maja i Kościuszki. Potem wykonawca nowego wiaduktu jednak zamknie dla ruchu stary wiadukt. Na poprawę komunikacji w Wyszkowie nie możemy więc liczyć. Mogłoby ją usprawnić wydłużenie zielonego światła na skrzyżowaniu ulic Pułtuskiej z 11 Listopada. Na nasze pytania w tej kwestii otrzymujemy jednak zarówno od urzędu marszałkowskiego, jak i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wymijające odpowiedzi. 
Ruch w mieście stanął, gdy 7 lipca wykonawca przebudowy ul. Kościuszki – Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Maz. – wprowadził jeden kierunek ruchu (prawym pasem, w stronę Serocka) od ul. Warszawskiej do skrzyżowania z ul. Sowińskiego. Przeciwległy pas ruchu, w kierunku Warszawy, został zamknięty. Jednocześnie zamknięto zarówno wyjazd od ul. 3 Maja na tzw. malowane rondo, jak i wjazd w ul. 3 Maja od strony Sowińskiego. 
W dalszym ciągu zamknięty dla ruchu pozostał jeden pas jezdni ul. Kościuszki od Sowińskiego do budowanego wiaduktu, skrzyżowania z ul. KEN i al. Piłsudskiego. Ruch tranzytowy z Serocka kierowany jest objazdem przez Różan i Ostrów Mazowiecką, ruch lokalny w kierunku centrum objazdem od ul. Piłsudskiego do ul. Białostockiej.
Jak informuje GDDKiA, skrzyżowanie ul. Kościuszki i 3 Maja modernizowane będzie jeszcze do końca miesiąca. – W wyniku tych prac będzie umożliwiony przejazd tym skrzyżowaniem podczas wyłączenia z ruchu wiaduktu. Szczegóły dotyczące organizacji ruchu będzie można wskazać po wykonaniu i zatwierdzeniu projektu czasowej organizacji ruchu. Dopiero po uruchomieniu omawianego skrzyżowania wyłączony zostanie z ruchu stary wiadukt – na nasze pytania odpowiada rzecznik warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska. 
Można się więc spodziewać, że ul. Pułtuska (droga wojewódzka) obciążona będzie jeszcze przez długi czas. Jak już informowaliśmy na łamach Nowego Wyszkowiaka, urząd marszałkowski nie odpowiedział pozytywnie na skierowany jeszcze w maju wniosek gminy Wyszków o wydłużenie od 7 do 9 sek. zielonego światła na skrzyżowaniu z ul. 11 Listopada. Zarządca drogi wojewódzkiej zasugerował gminie, że powinna zwrócić się z tym wnioskiem do… GDDKiA, zarządcy modernizowanej ul. Kościuszki.
- To ta jednostka zatwierdza organizację ruchu związaną z realizacją inwestycji na drodze nr 62 po zasięgnięciu opinii m.in. marszałka województwa. I ona w swoim zatwierdzeniu decyduje o wszystkich zmianach w organizacji ruchu związanych z prowadzoną inwestycją, również na drogach innych kategorii, na których są odczuwalne w ruchu pojazdów skutki prowadzonych robót. Natomiast realizację zmian w terenie, także zmian w programach sygnalizacji realizuje na podstawie zatwierdzonego projektu jednostka realizująca roboty.
Dlatego też jak najbardziej było zasadne wskazanie GDDKiA  jako jednostki właściwej do rozpatrzenia wniosku gminy Wyszków – na nasze pytania odpowiada biuro prasowe marszałka.
Z kolei GDDKiA zauważa, że objazd ul. Kościuszki wyznaczony jest już nie ul. Pułtuską, a Białostocką, Mazowiecką, Matejki, Sienkiewicza, Leśną i al. Piłsudskiego. I cóż, że kierowcy zmierzający do centrum miasta siłą rzeczy najczęściej wybierają właśnie ul. Pułtuską.
- Wskazana sygnalizacja świetlna znajduje się na drodze wojewódzkiej nr 618, a jej zarządcą jest MZDW, co oznacza, że korekta sygnałów nie może być wykonana przez innego zarządcę, w tym przypadku GDDKiA – odpowiada Małgorzata Tarnowska.
Nie pozostaje nam więc nic innego, jak urzędników obu instytucji zaprosić do Wyszkowa…
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Mrówka - styczeń - luty 2020
Mrówka - styczeń - luty 2020
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku