Jeszcze bezpieczniej na Białostockiej

Wydarzenia

Jeszcze bezpieczniej na Białostockiej

17.07.2018
autor: opr. Redakcja
Dofinansowanie w wysokości ponad 64 tys. zł gmina Wyszków otrzyma na poprawę bezpieczeństwa, m.in. na kolejnym przejściu dla pieszych na ul. Białostockiej.
Gmina dostanie środki na czwarty już etap projektu „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Wyszkowa”. Dofinansowanie pochodzi z rządowego programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka.
W ramach tego etapu gmina poprawi bezpieczeństwo na kolejnym przejściu dla pieszych na ul. Białostockiej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Zakręzie. Odnowione zostanie oznakowanie poziome i pionowe, bezpieczeństwo po zmroku poprawi aktywny znak D-6 nad przejściem, lampa i ostrzegawczy pulsator.
Projekt zakłada również pogadanki o bezpieczeństwie z Radą Seniorów Gminy Wyszków, wychowankami Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej nr 1 i nr 2 w Wyszkowie, uczniami Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2. Działania edukacyjne przeprowadzą (bezkosztowo) funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych w Kamieńczyku oraz w Gulczewie. Zakupione zostaną m.in. elementy odblaskowe. 
Zadanie realizowane będzie w okresie lipiec – grudzień. Całkowity koszt – 69.115 zł, dofinansowanie – 64.115 zł.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Cienkowarstwowe się starło (foto)

Cienkowarstwowe się starło (foto)

W kwietniu lub maju wykonawca przebudowy ul. Serockiej i Kościuszki poprawi oznakowanie poziome, którego po zimie w wielu miejscach po prostu nie widać.
zobacz więcej
Środowisko jest skłócone, emocje są ogromne

Środowisko jest skłócone, emocje są ogromne

Nie milknie dyskusja na temat przyszłości wyszkowskich podstawówek, zwłaszcza Szkoły Podstawowej nr 4. Zdaniem radnego Krzysztofa Sobieskiego, burmistrz podjął w tej sprawie decyzję bez konsultacji z radnymi, w porozumieniu z nauczycielami SP1 i SP2. Domaga się debaty na temat szkoły – obecnego Gimnazjum nr 2.
Rada nie jest jednak w tej kwestii zgodna: - Środowisko jest skłócone, emocje są ogromne . Mieliśmy wpływ na decyzje, były rozmowy, nie róbmy tego teraz – apeluje przewodnicząca rady Elżbieta Piórkowska.
zobacz więcej
Aukcja WOŚP. Co będzie można wylicytować w Wyszkowie?

Aukcja WOŚP. Co będzie można wylicytować w Wyszkowie?

Kolację dla dwóch osób w domu burmistrza Grzegorza Nowosielskiego czy przejazd samochodem rajdowym z Kacprem Terlikowskim będzie można wylicytować podczas wyszkowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę 14 stycznia. Przypominamy, że licytacja odbędzie się w Bibliotece Miejskiej o godz. 17.
zobacz więcej
Eskapada Wyszków 2017 (foto)

Eskapada Wyszków 2017 (foto)

Czternaście drużyn wzięło udział w zorganizowanej – po raz szósty – przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. C.K. Norwida w Wyszkowie grze miejskiej dla wędrowców małych i dużych. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością historii Wyszkowa, ważnych dla miasta osób i organizacji, rozwiązywać łamigłówki i zadania sprawnościowe. Zwycięzcą Eskapady Wyszków 2017 została, w wyniku dogrywki, drużyna „Ładne Kwiatki”.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan