Jeszcze bezpieczniej na Białostockiej

Wydarzenia

Jeszcze bezpieczniej na Białostockiej

17.07.2018
autor: opr. Redakcja
Dofinansowanie w wysokości ponad 64 tys. zł gmina Wyszków otrzyma na poprawę bezpieczeństwa, m.in. na kolejnym przejściu dla pieszych na ul. Białostockiej.
Gmina dostanie środki na czwarty już etap projektu „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Wyszkowa”. Dofinansowanie pochodzi z rządowego programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka.
W ramach tego etapu gmina poprawi bezpieczeństwo na kolejnym przejściu dla pieszych na ul. Białostockiej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Zakręzie. Odnowione zostanie oznakowanie poziome i pionowe, bezpieczeństwo po zmroku poprawi aktywny znak D-6 nad przejściem, lampa i ostrzegawczy pulsator.
Projekt zakłada również pogadanki o bezpieczeństwie z Radą Seniorów Gminy Wyszków, wychowankami Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej nr 1 i nr 2 w Wyszkowie, uczniami Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2. Działania edukacyjne przeprowadzą (bezkosztowo) funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych w Kamieńczyku oraz w Gulczewie. Zakupione zostaną m.in. elementy odblaskowe. 
Zadanie realizowane będzie w okresie lipiec – grudzień. Całkowity koszt – 69.115 zł, dofinansowanie – 64.115 zł.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom