Jest przystanek i jest zakaz

Wydarzenia

Jest przystanek i jest zakaz

18.07.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Konsekwencją zmiany organizacji ruchu na ul. Kościuszki są tymczasowe –  przy ul. Pułtuskiej i Daszyńskiego – przystanki autobusów kursujących do Warszawy. Szczególnie kłopotliwy, w dużej mierze ze względu na nieuwagę kierowców i duży ruch, jest ten przy Pułtuskiej.
Ponieważ autobusy nie mają wyjazdu z ul. Sowińskiego na Kościuszki, konieczna była zmiana lokalizacji przystanku znajdującego się przy galerii handlowej. Teraz autobusy zatrzymują się na ul. Daszyńskiego, w pobliżu pawilonu handlowego i na ul. Pułtuskiej – przy bazie karetek Meditrans.
Utrzymane w obu kierunkach zostały natomiast przystanki znajdujące się na ul. Sowińskiego vis a vis sklepu Sezam. Zlikwidowano przystanek na ul. Kościuszki przy parku miejskim, ale autobusy z Warszawy zatrzymują się w tym miejscu po drugiej stronie ulicy.
Tydzień temu na słupie energetycznym przy Meditransie powieszono znak informujący o przystanku autobusowym. Ponieważ kierowcy go nie zauważają i parkują auta jak dotychczas, autobusy zmuszone są zatrzymywać się na pasie ruchu, tarasując tym samym przejazd. A ponieważ na Pułtuskiej ruch spory, ulica korkuje się dość szybko. 
Najpierw zaparkowane auta, a potem deszczowa pogoda uniemożliwiały pomalowanie pasów, miasto postawiło więc ograniczniki. Te jednak również uniemożliwiały autobusom zjechanie do krawędzi jezdni. Koniec końców pojawiły się zakazy zatrzymywania, których kierowcy, jeżdżąc na pamięć, również nie zauważają…
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dwukierunkowa Wąska?

Dwukierunkowa Wąska?

Jak bumerang wraca kwestia wprowadzenia na ul. Wąskiej ruchu dwukierunkowego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która przebudowuje właśnie prostopadłą ul. Kościuszki, nie widzi przeciwwskazań. 24 maja, na spotkaniu z przedstawicielami dyrekcji, starostwa i urzędu miejskiego pojawili się mieszkańcy i przedsiębiorcy – zwolennicy, ale i przeciwnicy takiego rozwiązania.
zobacz więcej
Wyszków a Powstanie Warszawskie

Wyszków a Powstanie Warszawskie

TVP3 Warszawa przygotowuje materiał o mniej lub w ogóle nieznanych historiach związanych z Powstaniem Warszawskim, o ludziach zakorzenionych w okolicach stolicy. O związkach powstańców z ziemią wyszkowską we wtorek 1 sierpnia mówiła nasza redakcyjna koleżanka, regionalistka Elżbieta Szczuka. Materiał nagrywano przed pomnikiem Gloria Victis, gdzie – przypominamy – dziś o godz. 16 rozpoczną się lokalne obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
zobacz więcej
Jubileuszowa inscenizacja (foto)

Jubileuszowa inscenizacja (foto)

Już dwudziesty rocznik uczniów wyszkowskiego I Liceum Ogólnokształcącego  uczestniczył w plenerowej  inscenizacji wiersza „Bema pamięci żałobny rapsod”, napisanego w 1851 r. przez Cypriana Kamila Norwida, patrona szkoły.
zobacz więcej
Uwierzyć w siebie (foto)

Uwierzyć w siebie (foto)

Mam nadzieję, że będziecie bawić się równie dobrze jak występujący na scenie – zwróciła się do publiczności, otwierając III Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami „Otwarta Scena” w WOK Hutnik Urszula Mikołajczyk, prezes wyszkowskiego koła PSOUU. – Jestem pewna, że zabawa będzie przednia.
zobacz więcej
Mrówka festyn 2017 wersja 2
fotobudka star 300x250
fotobudka star 300x250