Jest dofinansowanie

Wydarzenia

Jest dofinansowanie

12.06.2016
autor: Ewa Elward
Powiat uzyskał dofinansowanie na budowę drogi Wyszków-Rybno-Kręgi-Somianka. Drugi z wniosków jest na liście rezerwowej, również ma szanse na dofinansowanie. 
O to, czy wnioski na drogi mają szansę na uzyskanie dofinansowania, na sesji majowej pytał radny Waldemar Sobczak. Brał pod uwagę w razie braku dotacji przeznaczenie tych pieniędzy na odnowy dróg. Dofinansowanie jednak uzyskano na jedną z dwóch schetynówek (obecnie to Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej) – na II etap budowy drogi Wyszków-Rybno-Kręgi-Somianka, łącznie wartości 5.240.000 zł. Wniosek znajdował się na 3. miejscu listy rezerwowej. Przetarg wygrała firma Strabag, oferując 3,3 mln zł brutto. Drugi wniosek, na budowę drogi Nowa Wieś-Porządzie i przebudowę drogi na odcinku Zygmuntowo-Sieczychy (za 1.810.000 zł), jest w czołówce tej listy.   
– Perspektywy są całkiem dobre, są duże oszczędności poprzetargowe – ocenił wicestarosta Adam Mróz, dodając, że plan inwestycyjny nie będzie zmieniany.  
Pozostałe wnioski były złożone do PROW, dotyczyły dróg: Ostrowy-Nowe Kręgi (za 1.070.000 zł) oraz odcinka od wiaduktu Turzyn-Zakręzie do skrzyżowania z ul. Chopina w Brańszczyku (za 4 mln zł). Nie ma jeszcze końcowej oceny, ale większe szanse zdaje się mieć drugi projekt, z uwagi na większe natężenie ruchu i połączenie ważnych punktów w powiecie. 
Droga Ostrowy-Nowe Kręgi ma być robiona z własnych środków. Zaproponowano gminom Wyszków i Somianka  zwiększenie ich udziału ze 120 tys. zł do 200 tys. zł, powiat wyłoży 300 tys. zł. Z  planowanej więc kwoty 1.100.000 zł uzbiera się 700 tys. zł (na budowę, nadzór, odszkodowania za przejęte grunty). Przetarg na inwestycję został  już ogłoszony.
– Poczekajmy z rozdysponowaniem środków, dalej jesteśmy w grze – wicestarosta odpowiedział radnemu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Cudów nie ma

Cudów nie ma

Urzędnicy i radni miejscy pracują nad budżetem na 2019 r. Po roku inwestycyjnego bumu przyjdzie czas na oddech, plany na kolejne lata, ale i spłatę zobowiązań. Nie będzie podwyżki podatków i wynagrodzeń urzędników, ale dotknie nas podwyżka prądu…
zobacz więcej
Wymiana oświetlenia w firmie - skąd wziąć środki na inwestycję?

Wymiana oświetlenia w firmie - skąd wziąć środki na inwestycję?

Przejście z tradycyjnej formy oświetlania wnętrz na nowoczesną technologię LED jest dziś trendem nie tylko w warunkach domowych czy małych biurach, ale i w dużych firmach, przedsiębiorstwach czy zakładach przemysłowych gdzie to właśnie dzięki LED-om firmy są w stanie generować dziś spore oszczędności przy jednoczesnym utrzymaniu lub wręcz wzroście komfortu pracy na poszczególnych stanowiskach. Wymiana oświetlenia na LED jest bez wątpienia korzystna – nie tylko zwiększ dzięki niej wydajność energetyczną swojej firmy, ale też wywierasz bardziej pozytywny wpływ na otaczające Cię środowisko. Niestety, sama inwestycja w wymianę oświetlenia w firmie jest kosztowna. Skąd wziąć na nią środki i jak szybko inwestycja będzie w stanie się zwrócić?
zobacz więcej
Za głośno przy ekspresówce! Będą nowe ekrany

Za głośno przy ekspresówce! Będą nowe ekrany

Przy drodze ekspresowej jest za głośno – wykazał przegląd ekologiczny wykonany na zlecenie zarządcy drogi. Ostatecznych decyzji jeszcze nie ma, ale wszystko wskazuje na to, że wybudowane zostaną nowe ekrany akustyczne.
zobacz więcej
W rocznicę wyboru Jana Pawła II

W rocznicę wyboru Jana Pawła II

W niedzielę 16 października w Brańszczyku odbędą się powiatowe uroczystości z okazji 38. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. W planie jest Msza św., program artystyczny, złożenie kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II.
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną