Jest dofinansowanie

Wydarzenia

Jest dofinansowanie

12.06.2016
autor: Ewa Elward
Powiat uzyskał dofinansowanie na budowę drogi Wyszków-Rybno-Kręgi-Somianka. Drugi z wniosków jest na liście rezerwowej, również ma szanse na dofinansowanie. 
O to, czy wnioski na drogi mają szansę na uzyskanie dofinansowania, na sesji majowej pytał radny Waldemar Sobczak. Brał pod uwagę w razie braku dotacji przeznaczenie tych pieniędzy na odnowy dróg. Dofinansowanie jednak uzyskano na jedną z dwóch schetynówek (obecnie to Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej) – na II etap budowy drogi Wyszków-Rybno-Kręgi-Somianka, łącznie wartości 5.240.000 zł. Wniosek znajdował się na 3. miejscu listy rezerwowej. Przetarg wygrała firma Strabag, oferując 3,3 mln zł brutto. Drugi wniosek, na budowę drogi Nowa Wieś-Porządzie i przebudowę drogi na odcinku Zygmuntowo-Sieczychy (za 1.810.000 zł), jest w czołówce tej listy.   
– Perspektywy są całkiem dobre, są duże oszczędności poprzetargowe – ocenił wicestarosta Adam Mróz, dodając, że plan inwestycyjny nie będzie zmieniany.  
Pozostałe wnioski były złożone do PROW, dotyczyły dróg: Ostrowy-Nowe Kręgi (za 1.070.000 zł) oraz odcinka od wiaduktu Turzyn-Zakręzie do skrzyżowania z ul. Chopina w Brańszczyku (za 4 mln zł). Nie ma jeszcze końcowej oceny, ale większe szanse zdaje się mieć drugi projekt, z uwagi na większe natężenie ruchu i połączenie ważnych punktów w powiecie. 
Droga Ostrowy-Nowe Kręgi ma być robiona z własnych środków. Zaproponowano gminom Wyszków i Somianka  zwiększenie ich udziału ze 120 tys. zł do 200 tys. zł, powiat wyłoży 300 tys. zł. Z  planowanej więc kwoty 1.100.000 zł uzbiera się 700 tys. zł (na budowę, nadzór, odszkodowania za przejęte grunty). Przetarg na inwestycję został  już ogłoszony.
– Poczekajmy z rozdysponowaniem środków, dalej jesteśmy w grze – wicestarosta odpowiedział radnemu.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku