Jest dofinansowanie

Wydarzenia

Jest dofinansowanie

12.06.2016
autor: Ewa Elward
Powiat uzyskał dofinansowanie na budowę drogi Wyszków-Rybno-Kręgi-Somianka. Drugi z wniosków jest na liście rezerwowej, również ma szanse na dofinansowanie. 
O to, czy wnioski na drogi mają szansę na uzyskanie dofinansowania, na sesji majowej pytał radny Waldemar Sobczak. Brał pod uwagę w razie braku dotacji przeznaczenie tych pieniędzy na odnowy dróg. Dofinansowanie jednak uzyskano na jedną z dwóch schetynówek (obecnie to Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej) – na II etap budowy drogi Wyszków-Rybno-Kręgi-Somianka, łącznie wartości 5.240.000 zł. Wniosek znajdował się na 3. miejscu listy rezerwowej. Przetarg wygrała firma Strabag, oferując 3,3 mln zł brutto. Drugi wniosek, na budowę drogi Nowa Wieś-Porządzie i przebudowę drogi na odcinku Zygmuntowo-Sieczychy (za 1.810.000 zł), jest w czołówce tej listy.   
– Perspektywy są całkiem dobre, są duże oszczędności poprzetargowe – ocenił wicestarosta Adam Mróz, dodając, że plan inwestycyjny nie będzie zmieniany.  
Pozostałe wnioski były złożone do PROW, dotyczyły dróg: Ostrowy-Nowe Kręgi (za 1.070.000 zł) oraz odcinka od wiaduktu Turzyn-Zakręzie do skrzyżowania z ul. Chopina w Brańszczyku (za 4 mln zł). Nie ma jeszcze końcowej oceny, ale większe szanse zdaje się mieć drugi projekt, z uwagi na większe natężenie ruchu i połączenie ważnych punktów w powiecie. 
Droga Ostrowy-Nowe Kręgi ma być robiona z własnych środków. Zaproponowano gminom Wyszków i Somianka  zwiększenie ich udziału ze 120 tys. zł do 200 tys. zł, powiat wyłoży 300 tys. zł. Z  planowanej więc kwoty 1.100.000 zł uzbiera się 700 tys. zł (na budowę, nadzór, odszkodowania za przejęte grunty). Przetarg na inwestycję został  już ogłoszony.
– Poczekajmy z rozdysponowaniem środków, dalej jesteśmy w grze – wicestarosta odpowiedział radnemu.
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jedyna taka choinka w mieście (foto)

Jedyna taka choinka w mieście (foto)

Do wyszkowskiej tradycji przeszły już przedświąteczne spotkania przedszkolaków. Co roku przychodzą na skwerek przy fontannie (ul. Sowińskiego), by wspólnie ubrać miejską choinkę. W piątek rano 16 grudnia czekali na nie Mikołaj, Śnieżynki, a nawet Bałwan.
zobacz więcej
Nowości w CKU (foto)

Nowości w CKU (foto)

Centrum Kształcenia Ustawicznego, w którym wiedzę zdobywają dorośli, rok szkolny 2017/18 rozpoczęło w sobotę 9 września. Była to szczególna inauguracja, gdyż ze społecznością szkoły żegnał się jej wieloletni dyrektor, który zdecydował się  przejść na emeryturę, Krzysztof Dąbrowski.  O zmianach, które czekają szkołę w roku wprowadzania reformy systemu edukacji, mówiła nowa dyrektor CKU Aneta Pękul. Do najważniejszych należą poszerzenie oferty edukacyjnej, możliwość kształcenia w dni powszednie, a nie tylko na zjazdach sobotnio-niedzielnych, oraz uruchomienie platformy e-learningowej.
zobacz więcej
„Czwórka” powoli się zapełnia

„Czwórka” powoli się zapełnia

Do 31 marca wyszkowskie podstawówki przyjmowały wnioski o przyjęcie dzieci do klasy I, a reaktywowana Szkoła Podstawowa nr 4 także do klas IV i VII. To jednak jeszcze nie koniec rekrutacji, bo nie zgłoszono wszystkich dzieci objętych obowiązkiem szkolnym.
zobacz więcej
Pikieta wyszkowskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej (foto)

Pikieta wyszkowskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej (foto)

4 marca, pod pomnikiem w hołdzie poległym i pomordowanym żołnierzom antykomunistycznego podziemia zbrojnego oraz cywilnym mieszkańcom ziemi wyszkowskiej, którzy w latach 1944-1952 padli ofiarą terroru komunistycznego, pikietę z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowało wyszkowskie koło Młodzieży Wszechpolskiej.
zobacz więcej
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
fotobudka star