Jest dofinansowanie, budowa trwa (foto)

Wydarzenia

Jest dofinansowanie, budowa trwa (foto)

12.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Umowę na ponad 18 mln dofinansowania III i IV etapu obwodnicy śródmiejskiej burmistrz Grzegorz Nowosielski podpisał 12 lipca z wicemarszałkiem województwa Ewą Orzełowską i członkiem zarządu Elżbietą Lanc. - Przyjechałyśmy obie, bo te 18 mln zł jakość trzeba dźwigać – z uśmiechem zauważyły panie. Budowa tej ważnej dla miasta inwestycji już trwa.
Przetarg na budowę wygrała firma Porr Polska Infrastructure (dawniej Bilfinger) z siedzibą w Warszawie z ofertą 24.960.707 zł. - Można powiedzieć, że to inwestycja dziesięciolecia, chociażby ze względu na wysokość dofinansowania – ponad 18 mln zł – podczas podpisania umowy w urzędzie miejskim mówił burmistrz Grzegorz Nowosielski. - O potrzebie budowy obwodnicy śródmiejskiej nie muszę dużo mówić. Zmniejszy ruch w mieście, wyprowadzi ruch ciężki z dzielnicy przemysłowej, poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy. Oczekiwania są bardzo duże.
- Gratuluję, bo żeby pozyskać środki z Unii Europejskiej, trzeba napisać dobry wniosek. Konkurencja jest ogromna – podkreśliła wicemarszałek Ewa Orzełowska. - Dlatego duże podziękowania dla osób, które go przygotowały. Zresztą to nie są pierwsze środki dla Wyszkowa i nie ostatnie.
- To wielka przyjemność uczestniczyć w tak historycznym momencie. Po Siedlcach Wyszków otrzymuje największe dofinansowanie na bardzo potrzebną inwestycję – dodała Elżbieta Lanc. - Pan burmistrz walczył do końca, żeby było większe – 80%, jak przewidywała pierwotna wersja. Ale wniosków było bardzo, bardzo dużo.
III i IV etap obwodnicy to połączenie ul. Leśnej z Białostocką, budowa w sumie 1,8 km drogi, ale z kosztownym wiaduktem nad torami. Wiadukt powstanie w pobliżu obecnego przejazdu na ul. Sienkiewicza. Po zakończeniu inwestycji przejazd zostanie zamknięty. Na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i I AWP wybudowane zostanie rondo, od którego obwodnica zostanie poprowadzona do ul. Matejki, gdzie łukiem włączona zostanie w ul. Białostocką, stając się oczywiście drogą z pierwszeństwem przejazdu. 
Prace na budowie obwodnicy już trwają. Zaczęto od przebudowy sieci, więc nie są jeszcze tak widoczne. Przy ul. Sienkiewicza trwa burzenie budynków magazynowych. Jak już informowaliśmy, zajdzie tam spora zmiana. Sama ul. Sienkiewicza stanie się drogą serwisową. Obwodnica powstanie po lewej stronie, jadąc w kierunku I AWP. Estakada będzie dużym obiektem, zakończy się dopiero na wysokości ul. Kopernika. Z ul. Sowińskiego i Kopernika wyjazd będzie tylko na drogę serwisową (obecną Sienkiewicza).
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Za niskie kontrakty, za długie kolejki

Za niskie kontrakty, za długie kolejki

Radni województwa jednogłośnie przyjęli stanowisko dotyczące zbyt małych środków w mazowieckim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. Chodzi zarówno o niesprawiedliwy algorytm, który jest podstawą wyliczania środków na leczenie szpitalne, jak i za małe kwoty zwracane szpitalom za nadwykonania. Wyszkowski szpital, gdzie 95% pacjentów to tzw. nagłe przypadki, rozważa skierowanie sprawy do sądu. Efektem tej sytuacji są wydłużające się kolejki do specjalistów. W Wyszkowie na wizytę w niektórych poradniach trzeba czekać kilka miesięcy, najdłużej, bo ponad rok – w kardiologicznej.
zobacz więcej
Dzisiaj każdy widziałby się na stanowisku kierowniczym w spółdzielni

Dzisiaj każdy widziałby się na stanowisku kierowniczym w spółdzielni

W tym roku mija 25 lat, odkąd prezesem największej wyszkowskiej spółdzielni mieszkaniowej – „Przyszłość” - został Mirosław Marszał. W rozmowie z Nowym Wyszkowiakiem wspomina początkowe trudności, mówi o tym, co irytuje jego i mieszkańców, ale też o tym, z czego jest zadowolony.
zobacz więcej
Wyruszyli pieszo na Jasną Górę (foto)

Wyruszyli pieszo na Jasną Górę (foto)

Świat wokół nas się zmienia, ale Polacy nieustannie w sierpniu pieszo podążają na Jasną Górę. Pielgrzymka diecezji łomżyńskiej odbywa się już po raz 33. W czwartek 3 sierpnia dołączy do niej kilkudziesięciu pątników z dekanatu wyszkowskiego i Długosiodła. Grupa fioletowa wyruszyła wcześnie rano z kościoła św. Wojciecha.
zobacz więcej
NIK: tabliczki z nazwami rond do usunięcia!

NIK: tabliczki z nazwami rond do usunięcia!

Gmina Wyszków musi zdjąć z czterech rond tabliczki z nazwami. Najwyższa Izba Kontroli uznała, że są niezgodne z projektem organizacji ruchu.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan