Jest dofinansowanie, budowa trwa (foto)

Wydarzenia

Jest dofinansowanie, budowa trwa (foto)

12.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Umowę na ponad 18 mln dofinansowania III i IV etapu obwodnicy śródmiejskiej burmistrz Grzegorz Nowosielski podpisał 12 lipca z wicemarszałkiem województwa Ewą Orzełowską i członkiem zarządu Elżbietą Lanc. - Przyjechałyśmy obie, bo te 18 mln zł jakość trzeba dźwigać – z uśmiechem zauważyły panie. Budowa tej ważnej dla miasta inwestycji już trwa.
Przetarg na budowę wygrała firma Porr Polska Infrastructure (dawniej Bilfinger) z siedzibą w Warszawie z ofertą 24.960.707 zł. - Można powiedzieć, że to inwestycja dziesięciolecia, chociażby ze względu na wysokość dofinansowania – ponad 18 mln zł – podczas podpisania umowy w urzędzie miejskim mówił burmistrz Grzegorz Nowosielski. - O potrzebie budowy obwodnicy śródmiejskiej nie muszę dużo mówić. Zmniejszy ruch w mieście, wyprowadzi ruch ciężki z dzielnicy przemysłowej, poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy. Oczekiwania są bardzo duże.
- Gratuluję, bo żeby pozyskać środki z Unii Europejskiej, trzeba napisać dobry wniosek. Konkurencja jest ogromna – podkreśliła wicemarszałek Ewa Orzełowska. - Dlatego duże podziękowania dla osób, które go przygotowały. Zresztą to nie są pierwsze środki dla Wyszkowa i nie ostatnie.
- To wielka przyjemność uczestniczyć w tak historycznym momencie. Po Siedlcach Wyszków otrzymuje największe dofinansowanie na bardzo potrzebną inwestycję – dodała Elżbieta Lanc. - Pan burmistrz walczył do końca, żeby było większe – 80%, jak przewidywała pierwotna wersja. Ale wniosków było bardzo, bardzo dużo.
III i IV etap obwodnicy to połączenie ul. Leśnej z Białostocką, budowa w sumie 1,8 km drogi, ale z kosztownym wiaduktem nad torami. Wiadukt powstanie w pobliżu obecnego przejazdu na ul. Sienkiewicza. Po zakończeniu inwestycji przejazd zostanie zamknięty. Na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i I AWP wybudowane zostanie rondo, od którego obwodnica zostanie poprowadzona do ul. Matejki, gdzie łukiem włączona zostanie w ul. Białostocką, stając się oczywiście drogą z pierwszeństwem przejazdu. 
Prace na budowie obwodnicy już trwają. Zaczęto od przebudowy sieci, więc nie są jeszcze tak widoczne. Przy ul. Sienkiewicza trwa burzenie budynków magazynowych. Jak już informowaliśmy, zajdzie tam spora zmiana. Sama ul. Sienkiewicza stanie się drogą serwisową. Obwodnica powstanie po lewej stronie, jadąc w kierunku I AWP. Estakada będzie dużym obiektem, zakończy się dopiero na wysokości ul. Kopernika. Z ul. Sowińskiego i Kopernika wyjazd będzie tylko na drogę serwisową (obecną Sienkiewicza).
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nikt tak jak wy nie zasłużył na odpoczynek (foto)

Nikt tak jak wy nie zasłużył na odpoczynek (foto)

Dziesiątki uczniów szkół gminy Wyszków na koniec roku szkolnego 2017/2018 odebrały nagrody i wyróżnienia za wyniki w nauce, osiągnięcia i udzielanie się na różnych polach. Wspólne zakończenia roku stały się już tradycją, a gospodarzem tegorocznego była Szkoła Podstawowa nr 5.
zobacz więcej
Zapraszamy do „Norwida” (foto)

Zapraszamy do „Norwida” (foto)

Drogi Gimnazjalisto! Jeśli jesteś ambitny i pracowity, zapraszamy Cię do szkoły będącej w grupie najlepszych liceów w kraju. W Ogólnopolskim Rankingu Perspektyw otrzymaliśmy tytuł Srebrnej Szkoły 2018. Uzyskujemy najwyższą zdawalność egzaminu maturalnego w powiecie wyszkowskim z wynikami zawsze powyżej średniej krajowej – zaprasza I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida tegorocznych absolwentów gimnazjów do kontynuowania nauki w swoich murach, szkole z ponad 100-letnią tradycją. 
zobacz więcej
Skarga na dyrektora w części (bez)zasadna

Skarga na dyrektora w części (bez)zasadna

W pięciu punktach radni miejscy za zasadną uznali skargę na dyrektora Gimnazjum nr 2. Chodzi m.in. o dyskryminację nauczycieli, niezgodne z regulaminem wykorzystywanie szkolnego monitoringu i wręczanie kar porządkowych podczas lekcji. W pozostałych siedmiu punktach zarzutów nie potwierdzili.
zobacz więcej
Przerwali wodociąg (foto)

Przerwali wodociąg (foto)

1 sierpnia w godzinach południowych koparka pracująca przy budowie obwodnicy śródmiejskiej, przy skrzyżowaniu ulic Świętojańskiej i Henryka Sienkiewicza, przerwała przyłącze wodociągowe biegnące do budynku - przy głównym wodociągu.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.82% (199 głosów)
28.95% (264 głosów)
7.24% (66 głosów)
7.68% (70 głosów)
34.32% (313 głosów)