Jest akt oskarżenia w sprawie Bugu Wyszków

Wydarzenia

Jest akt oskarżenia w sprawie Bugu Wyszków

14.03.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie 14 marca skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu prezesowi MKS Bug Wyszków Dariuszowi A. i byłej pracownicy klubu Ilonie J. Kobieta przyznała się do winy, były prezes - nie.
Jak już informowaliśmy, oboje usłyszeli po siedem zarzutów. Dariusz A. z kilku paragrafów, m.in. art. 286§1 kk: "Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8." Prokuratura zarzuca byłemu prezesowi również poświadczenie nieprawdy i wyłudzenie kredytu.
Z kolei Ilonie J. postawiła zarzuty z art. 270§1 kk - fałszowania dokumentów.
Zarzuty dotyczą głównie umów o dzieło między klubem a trenerami i wystawianych im rachunków. Jak ustaliła prokuratura, do nieprawidłowości dochodziło w okresie 1 lutego 2017 - 12 stycznia 2018.
Ilona J. przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia zbieżne z ustaleniami prokuratury. Z kolei Dariusz A. nie przyznał się do winy i skorzystał z prawa do odmowy wyjaśnień.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom