Jest akt oskarżenia w sprawie Bugu Wyszków

Wydarzenia

Jest akt oskarżenia w sprawie Bugu Wyszków

14.03.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie 14 marca skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu prezesowi MKS Bug Wyszków Dariuszowi A. i byłej pracownicy klubu Ilonie J. Kobieta przyznała się do winy, były prezes - nie.
Jak już informowaliśmy, oboje usłyszeli po siedem zarzutów. Dariusz A. z kilku paragrafów, m.in. art. 286§1 kk: "Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8." Prokuratura zarzuca byłemu prezesowi również poświadczenie nieprawdy i wyłudzenie kredytu.
Z kolei Ilonie J. postawiła zarzuty z art. 270§1 kk - fałszowania dokumentów.
Zarzuty dotyczą głównie umów o dzieło między klubem a trenerami i wystawianych im rachunków. Jak ustaliła prokuratura, do nieprawidłowości dochodziło w okresie 1 lutego 2017 - 12 stycznia 2018.
Ilona J. przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia zbieżne z ustaleniami prokuratury. Z kolei Dariusz A. nie przyznał się do winy i skorzystał z prawa do odmowy wyjaśnień.
Escobar
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
1926 rok: W hołdzie narodowi amerykańskiemu (foto)

1926 rok: W hołdzie narodowi amerykańskiemu (foto)

W przechowywanym w Bibliotece Kongresu USA zbiorze 111 tomów z życzeniami dla narodu amerykańskiego, przesłanymi w 150. rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych, znajdują się i te z podpisami uczniów szkół z terenu obecnego powiatu  wyszkowskiego. Z pewnością wiele osób odnajdzie tam nazwiska swoich babć i dziadków, a także dalszych przodków. Za rok my, Polacy, będziemy świętować 100-lecie odzyskania, po 123 latach zaborów, niepodległości. Zachęcamy, by w naszym powiecie podjąć podobną inicjatywę, czyli zebrać w księgach podpisy mieszkańców poszczególnych gmin – byłby to ślad po nas. Za kilkadziesiąt lat księgi te miałyby nie tylko sentymentalną wartość.
zobacz więcej
Rekrutacja uzupełniająca w przedszkolach

Rekrutacja uzupełniająca w przedszkolach

23 lipca rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Na złożenie wniosku rodzice mają czas do 16 sierpnia. 
zobacz więcej
Spokojny czas Wszystkich Świętych

Spokojny czas Wszystkich Świętych

Podczas trwającej pięć dni policyjnej akcji "Znicz" na drogach powiatu wyszkowskiego nie doszło do żadnego poważniejszego zdarzenia. Policjanci odnotowali 17 kolizji i zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę.
zobacz więcej
Polacy mają największy od lat dostęp do pożyczek długoterminowych

Polacy mają największy od lat dostęp do pożyczek długoterminowych

Kredyty i pożyczki długoterminowe wszelkiego rodzaju, to sposób finansowania wielu potrzeb niemal każdego gospodarstwa domowego w Polsce. Jest to naturalne zjawisko obecne w społeczeństwie na dorobku. W Polsce w obecnym czasie konsumenci mają największy, od czasów ostatniego światowego kryzysu gospodarczego, dostęp do produktów finansowych zarówno z sektora bankowego jak i pozabankowego.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku