Jesień na drogach

Wydarzenia

Jesień na drogach

26.09.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Jesienna aura utrudnia jazdę, o czym kierowcom zdarza się zapominać. We wtorek w powiecie wyszkowskim doszło do sześciu zdarzeń drogowych, na szczęście niegroźnych.
Policja apeluje o ostrożność: „panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drogach są zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Przypominamy kierowcom o zdjęciu nogi z gazu i zachowaniu odpowiedniej odległości między pojazdami.”
Brak tej odległości był przyczyną jednego z wtorkowych zdarzeń. Na ul. Świętojańskiej kierowca seata uderzył w tył toyoty. W sumie na terenie powiatu doszło do sześciu stłuczek. Na szczęście nikt z uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń.
Policja apeluje również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale nie należy zapominać o zasadzie ograniczonego zaufania. Piesi i rowerzyści powinni również pamiętać o odblaskach. Pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.41% (207 głosów)
30.40% (294 głosów)
7.24% (70 głosów)
8.17% (79 głosów)
32.78% (317 głosów)
manhattan
manhattan