Jerzy Sitek Wyszkowianinem Roku!

Wydarzenia

Jerzy Sitek Wyszkowianinem Roku!

09.02.2019
autor: Red.
Czytelnicy "Nowego Wyszkowiaka" wybrali Wyszkowianinem Roku Jerzego Sitka!
Ogłaszając Plebiscyt „Wyszkowianin Roku 2018”, chcieliśmy uhonorować tym tytułem osobę, która w mijającym roku np. odniosła godny zapamiętania sukces lub ma szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury, nauki, biznesu, działalności społecznej i charytatywnej lub innych sferach życia publicznego, zasłużyła się działaniem na rzecz lokalnej społeczności.
Od naszych Czytelników otrzymaliśmy prawie 1700 smsów. Dziękujemy serdecznie. Poniżej przedstawiamy wyniki Waszego głosowania wraz z procentową liczbą oddanych głosów.

1. Jerzy Sitek - 48% głosów

2. Irena Zdunek - 22% głosów

3. Kacper Terlikowski - 7% głosów

4. Katarzyna Popowicz - 6% głosów

5. Piotr Adler - 5% głosów

Pozostałych siedem kandydatur zgromadziło łącznie 11% głosów. 10 głosów było nieważnych.

Tak nasi Czytelnicy uzsadniali nominację Jerzego Sitka:
Jerzy Sitek – za działania na rzecz turystyki
Podczas XII Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego, 27 września, otrzymał dyplom w uznaniu zasług dla mazowieckiej turystyki, przyznany przez Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego.
Jerzy Sitek działa od 42 lat na rzecz turystki. Zaczynał w w 1976 r. w ZHP. Organizuje rajdy, wycieczki, imprezy turystyczne. We współpracy ze Szkołą Podstawową nr 5 tworzył Klub Ekologiczno-Turystyczny. Pasją turystyczną dzielił się też z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 i z Gimnazjum nr 2, obydwie szkoły uhonorowały go dyplomem „Przyjaciel Szkoły”. Od 2004 r. stoi na czele nieformalnej grupy Leśna Szkoła. Pracuje z dziećmi i młodzieżą, ale prowadzi też wycieczki dla seniorów w ramach koła krajoznawczego Białe Kruki, działającego przy Wyszkowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość