Jedziesz do Warszawy? Zostaw auto przy kościele (foto)

Wydarzenia

Jedziesz do Warszawy? Zostaw auto przy kościele (foto)

17.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina zachęca kierowców, którzy zostawiają auta w mieście i autobusami jeżdżą do Warszawy, do parkowania przy kościele św. Idziego. Apelują o to również mieszkańcy sąsiednich ulic i właściciele punktów handlowo – usługowych.
Przy ul. Wąskiej powstały niedawno nowe miejsca parkingowe. Cóż z tego, skoro od rana do wieczora zastawione są przez auta osób dojeżdżających do Warszawy komunikacją publiczną. - Od godz. 5.30 wszystkie miejsca parkingowe są już zastawione – zauważa jeden z mieszkańców. - Te auta stoją często po 12 godzin. A co za problem zostawić samochód przy kościele i przejść ten kawałeczek?
Podobna sytuacja jest zresztą na innych ulicach, gdzie w pobliżu znajdują się przystanki autobusowe. A o problemach z tym związanych pisaliśmy na łamach Nowego Wyszkowiaka już wiele razy.
W ubiegłym roku gmina i parafia św. Idziego wspólnie wybudowały pierwszą część parkingu przy kościele, od strony ul. Białostockiej. Przekonując radnych do realizacji tej inwestycji, burmistrz podkreślał, że będzie to parking otwarty, w dni robocze wykorzystywany przez kierowców dojeżdżających do stolicy autobusami. Powstało 36 miejsc parkingowych, w tym także dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Wybudowano też chodniki, jezdnie, rondo na wysokości bramy wjazdowej przed kościołem, oświetlenie oraz odwodnienie terenu.
- W wyniku umowy użyczenia parafia zobowiązała się do 31 grudnia 2036 roku użyczyć teren parkingu przed kościołem w celu parkowania pojazdów nie tylko przed i w trakcie Mszy św., ale również na co dzień – informują urzędnicy miejscy.
Prace mają być kontynuowane w tym roku. W budżecie gminy zaplanowano na ten cel 360 tys. zł, w tym 160 tys. zł od parafii. Drugi etap inwestycji obejmie teren z lewej strony, patrząc od wjazdu na parking z ul. Białostockiej (czyli na wysokości plebanii). Obecnie jest tam nawierzchnia z ziemi i żużlu. Po pracach remontowych powstaną kolejne 43 miejsca parkingowe oraz kompleksowe poziome i pionowe oznakowanie.
- Zachęcamy naszych mieszkańców oraz osoby, które przyjeżdżają do Wyszkowa z innych gmin, aby zdecydowały się na pozostawienie samochodów m.in. na tym parkingu – dodają urzędnicy, chwaląc wielkość parkingu, wygodne dojście, oświetlenie oraz niewielką odległość od przystanku autobusowego na ul. Kościuszki.
fot. Elżbieta Szczuka
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Sygnalizacja po nowemu

Sygnalizacja po nowemu

Kierowcy i piesi muszą przyzwyczaić się do nowego systemu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Pułtuskiej i 11 Listopada.
zobacz więcej
Nowa Zelandia – podróż na drugi koniec świata z biurem podróży.

Nowa Zelandia – podróż na drugi koniec świata z biurem podróży.

Nowa Zelandia jest często na liście marzeń, ale z różnych powodów wyjazd się odwleka. Jednym z nich jest słaba oferta lub logistyka organizowanego wyjazdu. Na szczęście, podróż ze sprawdzonym i doświadczonym biurem jest bezpieczna, korzystna finansowo i zapewniająca pobyt w najważniejszych miejscach. Nowa Zelandia słynie przede wszystkim z naturalnego piękna, bogatej przyrody, krajobrazów i zwierząt niespotykanych w innych rejonach. Spotkanie z misiem koala i kangurem może dać niezapomniane wrażenia, a lasy eukaliptusowe przepiękne tło zdjęć i okazję do przemyślenia swoich codziennych spraw. Nowa Zelandia ma dwie główne wyspy (Północną oraz Południową), ale jednocześnie składa się z wielu mniejszych.
zobacz więcej
Żeby dąb rósł, żeby przypominał (foto)

Żeby dąb rósł, żeby przypominał (foto)

Na 156. rocznicę powstania styczniowego, dzięki porozumieniu zawartemu w połowie listopada ub. roku między Nadleśnictwem Wyszków (koordynator prac), Starostwem Powiatowym w Wyszkowie, Gminą Długosiodło i Gminą Rząśnik, został zabezpieczony rosnący przy drodze Porządzie - Sieczychy pochylony dąb, na którym w czasie powstań listopadowego i styczniowego Rosjanie wieszali powstańców.
zobacz więcej
Koniec sezonu, ale czy koniec inwestycji? (foto)

Koniec sezonu, ale czy koniec inwestycji? (foto)

Sezon budowlany ma się ku końcowi. Zaawansowanie gminnych inwestycji w terenie sprawdzili radni miejscy z komisji finansów i gospodarki, urzędnicy oraz komendant straży miejskiej. Większość zadań przebiega zgodnie z planem, ale niektórzy wykonawcy już zapowiadają, że mogą nie wyrobić się w umownych terminach.
Przy okazji radni zajęli się dzikimi wysypiskami.
zobacz więcej
Zitcom