Jedna nietrzeźwa, druga z zakazem wsiadania za kierownicę

Wydarzenia

Jedna nietrzeźwa, druga z zakazem wsiadania za kierownicę

08.08.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Niby zwykła kolizja, a jednak… Jedna kierująca była nietrzeźwa, druga ma zakaz wsiadania za kierownicę, ponieważ już wcześniej jeździła samochodem pod wpływem alkoholu. Która wezwała policję?
 
Do zderzenia BMW i VW doszło rano w środę 7 sierpnia w Porębie Kocęby. Na miejscu policjanci ustalili, że 24-latka kierująca VW, cofając na parkingu, doprowadziła do zderzenia z BMW, którym kierowała 36-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego. I to ona zdecydowała się wezwać policję.
W trakcie kontroli okazało się, że… jest nietrzeźwa, miała prawie promil alkoholu w organizmie. Natomiast druga uczestniczka kolizji (wiozła dwójkę dzieci) wsiadła za kierownicę mimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami, właśnie za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.
Kierującej BMW zatrzymano prawo jazdy. Grozi jej kara do 2 więzienia oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres co najmniej 3 lat, a także kara pieniężna. Kierująca VW stanie przed sądem. Za niestosowanie się do zakazu prowadzenia grozi jej do 5 lat więzienia.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość