Jakie materace będą odpowiednie dla par?

Wydarzenia

Jakie materace będą odpowiednie dla par?

06.12.2018
autor: Red.
Para aranżująca swoją sypialnię powinna przede wszystkim zadbać, by pomieszczenie to gwarantowało komfortowy sen oraz efektywną regenerację w nocy. Podstawową rolę do odegrania mają tu materace. Jaki produkt wybrać, aby zapewniał satysfakcję każdej ze stron?

Dwa pojedyncze materace

Decydując się na zakup dwóch pojedynczych materacy, każdy z partnerów zyskuje swobodę w dopasowaniu swojej części łóżka do własnych indywidualnych potrzeb czy preferencji. Takie materace pozwalają uniknąć chodzenia na kompromis. A ten niestety często przekłada na niezadowolenie wszystkich.

Dwa osobne modele trzeba dopasować pod względem wymiarów. Muszą mieć jednakową długość, co jest raczej oczywiste. Warto jednak zwrócić uwagę także na grubość, o której niektórzy zapominają. W przypadku łączenia dwóch materacy w jednej ramie muszą mieć one jednakową wysokość. Niektórzy konsumenci decydują się jeszcze na dodatkowe modele nawierzchniowe. Ich zadaniem jest zakrycie granicy, łączącej dwa oddzielne materace. Taki wybór pomaga też utrzymać czystość, ponieważ najważniejsze produkty są chronione przed różnego rodzaju plamami. Z drugiej strony umieszczę dwóch pojedynczych modeli w dopasowanej ramie sprawia, że są one tak blisko siebie, że niemożliwe jest, by się rozjeżdżały.

Komfort snu jest tu zatem zapewniony. Tym bardziej, że partnerzy mogą dopasować swoje materace do siebie. Nie tylko pod względem twardości, ale także ulubionej pozycji snu czy potencjalnych alergii. - Takie rozwiązanie polecamy przede wszystkim tym parom, których różnica wagi wynosi co najmniej 20 kilogramów - podpowiada konsultant sklepu z materacami Sleeptime.pl. W takim wypadku użytkownikom potrzeba zupełnie różnych materacy. Wybierając jeden wspólny, niemal na pewno skazują się na niewystarczające podparcie kręgosłupa. Efekt? Bóle mięśni i złe samopoczucie. A co za tym idzie częstsze kłótnie. Dwa różne, choć połączone ze sobą materace pozwalają uniknąć takiego scenariusza.

Materace dla dwojga

Jeden wspólny materac w niektórych przypadkach może się sprawdzić. Pierwszym warunkiem będzie tu zbliżona waga partnerów. Do tego powinni oni preferować podobną twardość powierzchni spania, a z tym bywa różnie. Wybierając takie materace najlepiej decydować się modele kieszeniowe, przy czym im więcej takich kieszeni, tym tylko lepiej. Sprężyny pracują wówczas niezależnie od siebie, więc partnerzy nie przeszkadzają sobie wzajemnie podczas snu. Jest to istotne, kiedy jedno z nich ma lekki sen i często zmienia pozycje w ciągu nocy. Przydaje się także, gdy dwoje ludzi kładzie się i budzi o bardzo różnych porach. Nieodczuwanie ruchów partnerów wydaje się szczegółem, ale biorąc pod uwagę częstotliwość wspólnego wypoczynku może być prawdziwym utrapieniem.

Pewnym kompromisem jest wówczas skorzystanie z modeli dwustronnych. Takie materace są podzielone na dwie strefy twardości, przez co konsumenci zyskują okazję by się przekonać, czego tak naprawdę potrzebują. Generalnie panowie preferują nieco twardsze modele, a ich partnerki lepiej wysypiają się na miększych materacach.

Alternatywą dla produktów sprężynowych są nowoczesne pianki wysokoelastyczne. Wykonane z nich materace dostosowują się indywidualnie do krzywizn ciała. Partnerzy mają zagwarantowane wygodne warunki do odpoczynku i nie przeszkadzają sobie wzajemnie. Pianka ugina się bowiem wyłącznie w miejscu nacisku, a ruchy jednej osoby są praktycznie nieodczuwalne przez śpiącego obok partnera. Świetnym rozwiązaniem, które można z czystym sumieniem polecić każdej parze, jest materac z pianki termoelastycznej.

Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość