Jak zamontować zamek nawierzchniowy?

Wydarzenia

Jak zamontować zamek nawierzchniowy?

10.08.2020
autor: materiał zewnętrzny
Montaż zamka nawierzchniowego nie jest najłatwiejszą sprawą, ale jeśli zwrócimy się do doświadczonych techników z Pogotowia ślusarskiego, nie będą mieli oni z tym najmniejszego problemu. Inaczej sprawa może wyglądać w przypadku laika. Trzeba mieć na względzie kolejne kroki montażu zamka, których skrupulatne wypełnienie może zagwarantować sukces samodzielnie podjętego działania. Zobacz, jak osadzić zamek nawierzchniowy w drzwiach, pamiętając, że w razie czego zawsze można zgłosić się do ślusarza.

 

Zamki nawierzchniowe – czy to dobre zabezpieczenie?

Jednym z pierwszych pytań, na które warto sobie odpowiedzieć, jest to o samą jakość zamków nawierzchniowych. Czy stanowią dobre zabezpieczenie, które warto zamontować w domu lub mieszkaniu? Czy będą dostateczną zaporą przed niepowołanymi gośćmi? Jak mówią profesjonalni ślusarze z Łodzi – tak, oczywiście, trzeba tylko mieć na względzie kilka ważnych kwestii, które się z nimi wiążą. Po pierwsze, w przypadku każdego zamka do drzwi należy zachować pełną odpowiedzialność przy jego wyborze. Nie można chwycić do ręki pierwszego z brzegu mechanizmu, a raczej powinniśmy starać się dobrać taki model, który będzie wykonany z wysokiej jakości materiałów. Czasem jest to niełatwe, więc część osób podczas podejmowania decyzji zakupowej konsultuje się ze ślusarzami z Pogotowia zamkowego. Z pomocą wykwalifikowanego specjalisty na pewno wybierzemy właściwe zabezpieczenie. Wybór to jedno, ale liczy się także odpowiedni montaż zamka nawierzchniowego, do którego również należy podejść z rozwagą. Generalnie, nawet najwyższej jakości zamek nawierzchniowy daje nieco słabszą ochronę, niż jego wpuszczany odpowiednik, ale zastosowany jako dodatkowe zabezpieczenie sprawdzi się idealnie. To również wybór dla osób, które mają zbyt cienkie drzwi, by montować w nich zamki wpuszczane. Kiedy już zadbamy o powyższe kwestie, czas przejść do osadzenia nowego mechanizmu w drzwiach – jak to zrobić?
 

Montaż zamka nawierzchniowego w Łodzi 7 dni w tygodniu

By zamontować zamek nawierzchniowy w drzwiach, trzeba podjąć się kilku konkretnych kroków. Najpierw należy przygotować szablon, który często jest dołączany do kompletu z kupionym mechanizmem. Gdy go jednak nie będzie, trzeba odrysować go samodzielnie, od strony zamka, która będzie przykręcana. W szablonie wycinamy specjalne otwory na śruby oraz wkładkę do zamka. Wykorzystujemy go, by wyznaczyć miejsce do nawiercenia otworów – trzeba przykleić szablon od wewnętrznej strony skrzydła. W tych miejscach zaczynamy wiercić, pamiętając, że montaż zamka nawierzchniowego powinien być wykonany tuż przy krawędzi skrzydła drzwi. Nowy mechanizm przykręcamy po wewnętrznej stronie i przekładamy wkładkę cylindryczną, którą mocujemy śrubami. Jeśli jednak nie mamy czasu na takie kilkuetapowe działanie, zawsze warto zgłosić się do profesjonalnego Pogotowia ślusarskiego z Łodzi, w którym usługi montażu i wymiany zamków realizowane są przez 7 dni w tygodniu. Więcej informacji można znaleźć na stronie kontaktowej https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom