Jak zachować formę po lecie? 10 przykazań skutecznego treningu w domu

Wydarzenia

Jak zachować formę po lecie? 10 przykazań skutecznego treningu w domu

01.01.2019
autor: Red.
Każdy z nas chce wyglądać i czuć się dobrze. To zrozumiałe. Aby jednak mogło tak być musimy dbać o ruch i aktywność fizyczną.
 

O ile ciepłe letnie miesiące sprzyjają ćwiczeniom i uprawianiu sportu, o tyle jesienią i zimą ruszamy się znacznie mniej. Wskutek tego, efekty, jakie udało nam się osiągnąć latem - utrata kilogramów, wzmocnienie wytrzymałości - szybko znikają. Warto temu zapobiegać!
Sprawdźmy w jaki sposób możemy zachować formę po lecie.

Ćwicz w domu lub pokochaj siłownię

Podczas chłodnych zimowych dni trening na świeżym powietrzu to żadna przyjemność. Dlatego też wielu trenerów nawołuje do swoich klientek: Kobieto! Siłownia jest również dla Ciebie! To idealne miejsce do ćwiczeń zimą. Jeśli jednak nie masz ochoty na dojazdy do siłowni z powodzeniem możesz ćwiczyć w domu.

10 przykazań skutecznego treningu w domu

Ćwicząc w domu warto zastosować się do 10 prostych zasad, które możemy z powodzeniem nazwać przykazaniami. Oto one:

  • ćwicz regularnie,
  • pamiętaj o rozgrzewce,
  • wykorzystuj akcesoria i sprzęty do ćwiczeń,
  • korzystaj z rad doświadczonych osób,
  • szukaj propozycji ćwiczeń w sieci,
  • nie zniechęcaj się jeśli od razu nie widzisz efektów,
  • nie śpiesz się, wykonuj ćwiczenia dokładnie,
  • wykonuj ćwiczenia, które lubisz,
  • kup wygodne ubranie,
  • pij dużo wody.

Stosując te proste zasady szybko odkryjesz, że ćwiczenie w domu może sprawiać przyjemność a przy tym dawać naprawdę doskonałe efekty. Nie tylko nie stracisz letniej formy, ale zrobisz także kolejne postępy.

Pamiętaj, że trening to nie wszystko

Jeśli chcesz zachować letnią formę zadbaj o to, by poza aktywnością fizyczną dbać również o to co jemy i zdrowe nawyki. Dzięki temu efekty twoich starań będą jeszcze lepsze.

Podsumowując, wbrew pozorom, jesienią i zimą również możemy być aktywni. Szeroki wybór akcesoriów do ćwiczeń, które znaleźć możemy w dobrych sklepach takich jak https://prosportowy.pl/ sprawiają, że ćwiczenia w domu mogą być nie tylko bardzo efektywne, ale również przyjemne. Warto to wykorzystać.

Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Policja znalazła 3 kilogramy narkotyków. Dwaj wyszkowianie trafili za kratki

Policja znalazła 3 kilogramy narkotyków. Dwaj wyszkowianie trafili za kratki

Trzy kilogramy narkotyków policja z Wyszkowa i Radomia znalazła na dwóch posesjach na terenie gminy Wyszków. Dwaj zamieszani w sprawę mężczyźni 43-letni Adam K. i 38-letni Rafał U. zostali tymczasowo aresztowani.
zobacz więcej
ŻYCIE W PEŁNI: Umocnienie relacji – krok do dobrego życia

ŻYCIE W PEŁNI: Umocnienie relacji – krok do dobrego życia

Chciałbyś odczuwać większe pokłady szczęścia w swoim sercu? Z pewnością jednym ze sposobów na to jest pogłębianie Twoich relacji z innymi. Posnuj myśli na ten temat właśnie teraz. Które relacje chciałbyś odświeżyć, zerwać, a które rozbudować, tzn. pogłębić? Odpuść relacje, które nie wnoszą nic do Twojego życia i otwórz się na nowych ludzi. 
zobacz więcej
Jest mi szkoda tej Polski (foto)

Jest mi szkoda tej Polski (foto)

Konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego i jego znaczenie dla przeciętnego obywatela to główny temat spotkania posłanki .Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz z mieszkańcami Wyszkowa. Jedna z najpopularniejszych obecnie posłanek opozycji przyjechała, na zaproszenie wyszkowskieKamila Gasiuk-Pihowicz pochodzi z Siedlec, obecnie mieszka w Pruszkowie. - Jestem zachwycona waszym miastem, piękna zieleń, Bug, zapach wiosny w powietrzu – rozpoczęła spotkanie w Wyszkowie. - Dziękuję za możliwość spotkania z państwem, dyskutowania o sprawach, co do których możemy się zgadzać lub nie, ale powinniśmy rozmawiać. Partia .Nowczesna od początku stawiała na dialog. Spotykamy się nie przed wyborami, ale tuż po nich. 
Głównym tematem rozmowy z wyszkowianami był konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego.  - Do parlamentu weszłam z konkretnym planem: ochrona zdrowia, uporządkowanie polskiego stanu prawnego. Mam nadzieję, że jeszcze tę ustawę napiszę. Proszę mi wierzyć, że nie chciałam się zajmować TK. Nie z takimi hasłami PiS wygrał wybory. Nie obiecywano wojny z TK, ustawy medialnej – mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz.
- Łączy nas konstytucja, w której zapisane są prawa i obowiązki nas wszystkich. W referendum oddało na nią głos 17 mln ludzi. A prezydent, premier nie szanują konstytucji. Wyroki TK powinny być publikowane, żaden przedstawiciel władzy nie powinien ich kwestionować. Jedna partia wygrała wybory, ma prawo do realizowania swoich planów, ale w ramach porządku prawnego. Nie ma przecież większości konstytucyjnej – zauważyła posłanka. -  Jeśli zgodzimy się, żeby najważniejsze osoby w państwie łamały prawo, to co może wydarzyć się w mniejszych miejscowościach? Co się stanie, jeśli lokalny działacz partii będzie stał w sprzeczności z interesami np. jakiegoś przedsiębiorcy? Dlatego tak ważna jest walka o TK i poszanowanie prawa, którą teraz toczymy. 
Kamila Gasiuk-Pihowicz zachęcała do wspierania tych, którzy tę walkę toczą: To, co się wydarzyło w ostatnich miesiącach pokazuje, jak wiele zależy od nas. Na pierwszej linii frontu stoi prof. Rzepliński, a próbuje się nam sędziów TK zohydzić. Wiele będzie zależało od naszych działań, tego, czy ich wesprzemy, od naszych decyzji, na naszych poletkach. Jako społeczeństwo obywatelskie musimy powiedzieć „nie”. Pokazać osobom na pierwszej linii frontu, że nie są same. Nic w życiu nie trwa wiecznie. Każda władza przemija i ta władza też przeminie. A jedyne, co robi wrażenie na Jarosławie Kaczyńskim, to opór obywatelski. Przyjdzie jednak czas rozliczenia i będziemy w tym efektywni. 
Arkadiusz Jarosz zwrócił uwagę na rozbieżność między demokracją a rządami prawa. - Demokracja to rządy większości przy zachowaniu prawa mniejszości – odpowiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz. – To, o czym pan mówi to demokratura. Jak myślę o tym, że dorobek ostatnich 25 lat jest tak łatwo zawłaszczany, to jest mi szkoda tej Polski.
Myszka agresorka
- Gdzie była .Nowoczesna, jak było referendum? Nikt z was tego święta demokracji nie chciał celebrować – zauważył Rafał Bujak.
- Byliśmy jedyną partią, która prowadziła kampanię. Inne partie ośmieszały tę inicjatywę – odparła posłanka. .Nowoczesna nie korzysta ze środków budżetowych, budżet na kampanię referendalną był więc ograniczony. - Ale proszę mi wierzyć, że przeprowadzaliśmy kampanię pod hasłem „JOW-y to nie wszystko” – kontynuowała Kamila Gasiuk-Pihowicz. - Wynik referendum jasno to pokazał. Dla Polaków to nie są tematy bezpośrednio ich dotykające. Ważniejsze są niskie podatki, praca dla młodych ludzi, brak kolejek do szpitala.
- Debata parlamentarna rządzi się swoimi prawami – tak posłanka skomentowała określenie „myszka agresorka”, jakim nazwał ją najpierw Paweł Kukiz, a potem Krystyna Pawłwicz. - Ważniejsze jest dla mnie to, co stało się na tej komisji sprawiedliwości. Nie dano mi wykonywać obowiązków, za które jako poseł biorę pieniądze. Co robili posłowie Kukiza, PiS? Za co biorą pieniądze, skoro nawet nie zadają pytań? W polskim parlamencie nie ma dyskusji, jest absolutny dyktat partii, doprowadzony do absurdu.
Między uczestnikami spotkania wywiązała się również dyskusja na temat uchodźców. - Mamy płacić za to, że ich nie przyjmujemy? Chyba, że w Pruszkowie mają sobie meczet postawić. Nie są u nas pożądani – mówił jeden z uczestników. - U nas jest milion Ukraińców, ale tamci ludzie, islam to jest inny świat.
Kamila Gasiuk-Pihowicz podkreśliła, że istnieje różnica między imigrantami ekonomicznymi, a ludźmi uciekającymi przed wojną: – Uważamy, że należy rozwiązać ten problem poza granicami Polski, rozwiązać problem w Unii Europejskiej. Polska sama sobie z nim nie poradzi, ale nie możemy też odwrócić się plecami do UE. Pomagajmy poza granicami UE, na co muszą pójść pieniądze. Po drugie należy wzmocnić Frontex, służby poza granicami UE. Działania PiS osłabiają nasze bezpieczeństwo. Dla nas oczywiste jest, że na terenie UE jeździmy bez paszportów. Ale kiedy powstanie mała strefa Schengen, i ja państwu to gwarantuję, my do tego elitarnego klubu nie wejdziemy. Przypomnę, że na Ukrainie toczy się wojna. Czy będziemy mogli liczyć na solidarność UE? Proszę zwrócić uwagę na cynizm PiS, które strach przed uchodźcami wykorzystuje do swoich interesów. Uchodźcy traktują Polskę jako kraj tranzytowy. Nie chcą tu mieszkać. Połowa chętnych z 7 tys. się nie zgłosiła. Przypominam, że w latach 80. przyjęliśmy do Polski Greków. I nikt na Śląsku zamiast schabowego nie je musaki.
- W latach 90., jako biedny kraj, byliśmy w stanie przyjąć uchodźców z Czeczeni. Gdzie oni są? Gdzie są te meczety? – dopytywano z widowni.
 
Kolejna uczestniczka spotkania nawiązała do krytyki opozycji wobec programu 500 plus: - Ale czy opieka nad pewnym gronem ludzi nie jest obowiązkiem państwa? Wiele jest przypadków, że ludzie uczciwi nie mogą zarobkować.
- Jestem mamą 2 dzieci. Państwo powinno wspierać rodziny, tylko że ten program jest nieuczciwy. Emeryt dostanie 2 zł podwyżki, a ja, będąc posłem - 500 zł. Pomoc powinna być kierowana tam, gdzie rzeczywiście jest taka potrzeba. PiS powinien wykazać się elementarną uczciwością i przyznać, że nie ma pieniędzy w budżecie na przyszył rok. W tym budżecie znalazły się dzięki kreatywnej księgowości. Później zostaną zabrane z państwa kieszeni lub powiększą dług publiczny. To jest 500 zł długu na każde dziecko. Nie zdarzyło się, żeby taki jednokierunkowy transfer okazał się skuteczny. Nasze programy opierają się na tym, żeby posiadanie dzieci nie było problemem, żeby był żłobek, przedszkole, opieka zdrowotna, świetlica, stołówka. Nasz program, znacznie tańszy i skuteczniejszy, wyliczyliśmy na 2,3 mld zł.
Podczas spotkania poruszono też inne trudne tematy debaty publicznej, np. kwestię kary śmierci. - Stoimy na stanowisku, żeby nie było kary śmierci – odpowiedziała posłanka. – To, co mnie odstręcza to nieodwracalność tej kary, a cechą ludzką jest się mylić. Są inne metody, które mogą przywracać poczucie sprawiedliwości. Naszym zdaniem należy usprawnić wymiar sprawiedliwości, żeby wyroki zapadały szybciej i żeby kara była nieuchronna.
SB
Kat. Pihowicz
0719 – Kwestia konstytucji zdominowała spotkanie z posłanką
 
go koła .Nowoczesnej, 9 maja. Czekali na nią zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy…
zobacz więcej
Trwa nabór do klas pierwszych

Trwa nabór do klas pierwszych

Dwanaście wniosków do klasy I, trzy – do IV i osiem do VII – to stan naboru do reaktywowanej Szkoły Podstawowej nr 4 na dzień 21 marca. Nabór rozpoczął się 16 marca i potrwa do końca miesiąca, podobnie jak do klas I pozostałych gminnych podstawówek.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku