Jak zabezpieczone są nasze służby

Wydarzenia

Jak zabezpieczone są nasze służby

30.03.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Do wyszkowskiego szpitala docierają środki zabezpieczenia dla personelu. Również powiat przeznaczył dodatkowe pieniądze na środki ochrony osobistej wyszkowskich służb, głównie medycznych. Maseczki mają być szyte w DPS w Brańszczyku i Monarze. Zaangażowane są również wyszkowskie zakłady krawieckie. 
Prowadzone są też zbiórki środków i sprzętu. 
 
Starosta i dyrektor szpitala zapewniają, że personel medyczny posiada wystarczające zabezpieczenie. - Personel medyczny jest zaopatrywany na bieżąco w środki indywidualnej ochrony biologicznej, maseczki, gogle, fartuchy ochronne, środki dezynfekcyjne. Pomieszczenia szpitalne, w tym pojazdy-ambulanse są na bieżąco dekontaminowane i dezynfekowane – informuje starosta Jerzy Żukowski.
Ze środków Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego zostały zakupione i dostarczone dodatkowe indywidualne pakiety ochrony biologicznej (komplet zawiera półmaskę twarzową P3, kombinezon i buty, rękawiczki, okulary i worek na odpady medyczne), środki dezynfekcyjne do rąk, ciała oraz do powierzchni i sprzętu, maseczki ochronne, okulary ochronne i rękawice do jednorazowego użycia za łączną kwotę ponad 50 tys. zł. SPZZOZ w Wyszkowie otrzymał pierwszą partię dostawy w środki ochrony osobistej z Agencji Rezerw Materiałowych, wydawanych za pośrednictwem Wojewody Mazowieckiego. Szpital otrzymał zapewnienie, że środki te wydawane będą systematycznie i sukcesywnie raz w tygodniu.
Pieniądze z budżetu powiatu zostaną przeznaczone m.in. na zakup ochronnych przyłbic i gogli, flizeliny medycznej, z której maseczki szyje DPS w Brańszczyku. Na maszynę czeka wyszkowski Monar, który zapowiedział włączenie się do akcji.
Środki ochrony trafią głównie do szpitala. - Ale jeśli inne służby zgłoszą taką potrzebę, straż czy policja, również przekażemy - deklaruje starosta. Profesjonalna ochrona twarzy (przyłbice, gogle, maseczki), rękawiczki, środki do dezynfekcji powierzchni i rąk oraz flizelina medyczna będą sukcesywnie rozdysponowane według potrzeb i realizacji zadań.
Poza tym do dyspozycji pozostaje przygotowanych 85 miejsc w internacie I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Wyszkowie oraz 61 miejsc w szkolnym schronisku młodzieżowym "Jowisz" znajdującym się przy ul. Świętojańskiej. Mogą być wykorzystane zarówno dla personelu medycznego, służb mundurowych, jak i na cele nadzoru epidemiologicznego. 
 
Zrzutka dla szpitala 
W obliczu zagrożenia epidemicznego w całej Polsce organizowane są zbiórki dla szpitali. Trwa internetowa zbiórka środków również dla wyszkowskiego szpitala. 
Zbiórka pod hasłem "Wsparcie personelu medycznego wyszkowskiego szpitala" trwa na stronie internetowej zrzutka.pl (aby wesprzeć, kliknij TUTAJ). Dotychczas wyszkowianie ofiarowali ponad 6,6 tys. zł.
"Pandemia koronawirusa wpływa na życie ludzi na całym świecie. Przed nami prawdziwy sprawdzian z życzliwości, empatii odpowiedzialności i człowieczeństwa. 
Nowy wirus, który dotarł do Polski każdego dnia rozprzestrzenia po naszym kraju. Musimy maksymalnie spowolnić postęp pandemii, dlatego wszyscy musimy zachowywać się odpowiedzialnie. 
Kwarantanna czas kiedy, który należy traktować poważnie! Odłóżmy wszystko, co nie jest sprawą życia i śmierci na później. Jeżeli sami nie jesteśmy w grupie ryzyka, pamiętamy o tych, którzy w niej są. Pamietaj! Jesteś odpowiedzialny – za siebie i innych. 
Nie wiemy jeszcze, co przyniesie jutro, jednak jedno jest pewne – razem sprawiamy rzeczy niemożliwe i razem jesteśmy w stanie przetrwać, by wyjść stać się. jeszcze silniejsi. Razem DAMY RADĘ. 
Jeżeli możesz przyłącz się do nas. Zróbmy to razem. Jeśli pomóc nie możesz wspieraj nas dobrym słowem i myślą" - czytamy na stronie zbiórki. 
- Pomóżmy naszym medykom. Każdego dnia narażają swoje życie i zdrowie dla nas. Wiele razy udowodniliśmy, jako mieszkańcy, że potrafimy czynić cuda. Może i tym razem się uda – dodaje inicjator akcji, Damian Wroczyński. 
 
Szpital liczy na wsparcie 
Można też wpłacić środki bezpośrednio na konto szpitala, które “dedykowane jest do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy indywidualnie chcą dokonać dobrowolnej wpłaty na rzecz Szpitala z dopiskiem “Walka z COVID-19” - czytamy na stronie internetowej SPZZOZ. 
 
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA 
13 1020 1592 0000 2602 0316 0389 
 
"Zapewniamy Państwa, że pieniądze wpłacone na powyższy cel przeznaczone zostaną tylko i wyłącznie na zakup środków indywidualnej ochrony biologicznej, masek FFP3/FP2, fartuchów ochronnych, przyłbic, masek chirurgicznych i ochronnych, środków dezynfekcyjnych do rąk i powierzchni oraz środków dezynfekcyjnych do pomieszczeń. Dodatkowo środki finansowe z dobrowolnych wpłat przeznaczymy również na zakup niezbędnego sprzętu medycznego typu respiratory i kardiomonitory, jeżeli zajdzie taka potrzeba spowodowana rozszerzającą się epidemią. 
Mile widziane jest też wsparcie rzeczowe poprzez zakup brakujących materiałów lub sprzętu.” 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość