Inwentaryzacja źródeł ciepła w całym powiecie

Wydarzenia

Inwentaryzacja źródeł ciepła w całym powiecie

08.07.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Sejmiku województwa podzielił środki na samochody ratowniczo-gaśnicze, mierniki suszy, modernizacje ogródków działkowych oraz ochronę powietrza. Część otrzymają samorządy powiatu wyszkowskiego.
 
Z puli przeznaczonej na ochronę powietrza wszystkie nasze gminy otrzymają pieniądze na inwentaryzację indywidualnych źródeł ciepła: Brańszczyk - 100 tys. zł, Długosiodło - 80 tys. zł, Rząśnik - 85 tys. zł, Somianka - 46.355 zł, Zabrodzie - 98 tys. zł, Wyszków - 199.260 zł.
Powiat wyszkowski nie znalazł się natomiast w sieci stacji meteorologicznych, które mają pomóc w ustaleniu skali suszy rolniczej (radni województwa zdecydowali o przyznaniu wsparcia na 17 takich obiektów).
Na liście ogrodów działkowych znalazł się ROD KAMIEŃCZYK, który otrzyma 6 tys. zł na zakup i montaż elementów siłowni zewnętrznej.
Z kolei 100 tys. zł otrzyma Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrodziu na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Policja znalazła 3 kilogramy narkotyków. Dwaj wyszkowianie trafili za kratki

Policja znalazła 3 kilogramy narkotyków. Dwaj wyszkowianie trafili za kratki

Trzy kilogramy narkotyków policja z Wyszkowa i Radomia znalazła na dwóch posesjach na terenie gminy Wyszków. Dwaj zamieszani w sprawę mężczyźni 43-letni Adam K. i 38-letni Rafał U. zostali tymczasowo aresztowani.
zobacz więcej
Ciasno na drogach (foto)

Ciasno na drogach (foto)

Weekend na drogach naszego powiatu: dwa wypadki, sześć kolizji i nietrzeźwy kierujący. Do obu wypadków, w których ranne zostały cztery osoby, w tym dziecko, doszło w niedzielę na przebudowywanej drodze krajowej nr 8 w Ojcowiźnie.
zobacz więcej
Deska do Surfingu Pompowana - Czy Warto Kupić?

Deska do Surfingu Pompowana - Czy Warto Kupić?

Deska do Surfingu Pompowana powoli zyskuje popularność na polskich wodach. Supboarding można uprawiać na spokojnych, a nawet stojących wodach. Wszystko czego potrzebujemy to odpowiednia deska i wiosło.
zobacz więcej
Pozostanie z nami na zawsze (foto)

Pozostanie z nami na zawsze (foto)

Poruszający, zarazem skromny i uroczysty, był pogrzeb śp. ks. Henryka Kietlińskiego, pallotyna, honorowego obywatela Wyszkowa. Zgodnie z ostatnią wolą Zmarłego wyrażoną w spisanym 20 lat temu testamencie, uroczystości pogrzebowe odbyły się w Ołtarzewie, w kościele seminaryjno-parafialnym p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów. 8 marca przy jego trumnie stawili się wszyscy, dla których ks. Henryk był kimś ważnym i bliskim: rodzina, księża pallotyni, kombatanci, delegacje zaprzyjaźnionych szkół, władze i mieszkańcy gminy i powiatu wyszkowskiego. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył ks. abp Henryk Hoser SAC.
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane