INTERWENCJA: To po prostu podłe i głupie (foto)

Wydarzenia

INTERWENCJA: To po prostu podłe i głupie (foto)

03.02.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. czytelnik
Za śmieci musimy płacić wszyscy, ale możemy oddać każdą ich ilość. Tym trudniej zrozumieć, dlaczego ktoś całe wory wyrzuca przy drodze. - Nie jestem w stanie tego pojąć. Na okrągło je zbieramy, ale ile można? – skarży się mieszkanka ul. Leśnej. 
Chodzi o droga z Wyszkowa w stronę Leszczydołu. - Non stop leżą kolorowe worki ze śmieciami. To nie jest żaden gruz, tylko śmieci jak z każdego domu. Zwierzęta to później roznoszą. Na okrągło je zbieramy, ale ile można? To dla nas, mieszkańców uciążliwe. Czy to robi jedna i ta sama osoba? – zastanawia się nasza czytelniczka.
Straż miejska deklaruje pomoc, choć o problemie dowiedziała się od nas. Może dotrzeć do winowajcy, jeśli wśród śmieci znajdzie fragment dokumentu, który pozwoli wpaść na jego ślad. Sprawcę, a właściwie sprawczynię - mieszkankę Wyszkowa, raz udało się złapać straży leśnej. Ciągnący się wzdłuż ul. Leśnej las należy do Nadleśnictwa Wyszków. Sytuacja bulwersuje również nadleśniczego Wojciecha Kwiatkowskiego: – W kółko zbieramy tam śmieci. To świadczy o niczym innym jak o kulturze społeczeństwa. Na sprzątanie lasów rocznie wydajemy tysiące złotych.
Zdaniem strażników miejskich od kilku lat obowiązywania nowego systemu odbioru odpadów takich miejsc jak ul. Leśna jest coraz mniej. Za śmieci musi płacić każdy, ale może oddać każdą ich ilość. Tym trudniej zrozumieć, dlaczego ktoś wyrzuca je przy drodze. – To po prostu podłe i głupie działanie. Są sytuacje, że ktoś mieszka gdzieś indziej, a w okolicy ma tzw. ojcowiznę i przyjeżdża raz na jakiś czas. Ale nawet wówczas można znaleźć rozwiązanie, np. dogadać się z sąsiadem – zauważa Mirosław Wysocki.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom