INTERWENCJA: O porządek dbają nieporządnie

Wydarzenia

INTERWENCJA: O porządek dbają nieporządnie

08.08.2017
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. czytelnik
Na pracę firmy sprzątającej ulice w Wyszkowie skarży się mieszkaniec ul. Polnej. Okazuje się, że firmie zepsuła się maszyna i dopiero po interwencji urzędu miejskiego, zamiast czekać na jej naprawę, po prostu wynajęli drugą.
Nie dość, że zostawiła pełno petów na ulicy, to przez dwa dni nikt nie zainteresował się bałaganem pozostawionym na ulicy” – opisuje sytuację nasz czytelnik. – „Osobiście sam posprzątałem ulicę przed swoją posesją i wygląda to o niebo lepiej niż prace wykonane przez „profesjonalną firmę”. Proponuje dialog z firmą świadczącą te, nazwijmy to, „usługi”.
Dialog urzędnicy z firmą już przeprowadzili. Okazuje się, że na drugi dzień po czyszczeniu krawężników na ul. Polnej, firma zaplanowała uprzątnięcie śmieci. Planu nie wykonała, bo zepsuła się maszyna. Ani mieszkańcy, ani urzędnicy czekać na naprawę jednak nie zamierzali. W przypadku deszczu śmieci spłynęłyby do kanalizacji deszczowej. Wizja czyszczenia kanałów była firmie nie w smak, więc wynajęła maszynę, by prace porządkowe doprowadzić do końca.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Mural w centrum?

Mural w centrum?

Jest propozycja, by ścianę jednego z bloków w centrum miasta ozdobił mural. Chodzi o szczyt bloku przy ul. Sowińskiego 46, doskonale widoczny ze skrzyżowania ulic Sowińskiego i Pułtuskiej. Co na to nasi czytelnicy? Co powinien przedstawiać mural, który może odmienić przestrzeń w centrum Wyszkowa?
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Pilne ostrzeżenie

LIST DO REDAKCJI: Pilne ostrzeżenie

W dniu 13 sierpnia 2017 r. (niedziela) po godzinie 00:00 w pobliżu własnego domu (centrum Wyszkowa) spotkałam idącego z naprzeciwka mężczyznę w wieku  około 50 lat. Nieznajomy, nie wzbudzając we mnie szczególnego niepokoju, krok po wyminięciu mnie, znajdując się tuż za moim plecami, złapał mnie za szyję i zaczął przyduszać. Nie byłam w stanie wzywać pomocy. Mężczyzna prowadził mnie w boczną ulicę i zaczynał dotykać oraz zadawać pytanie: „Ile bierzesz?”
zobacz więcej
Janusz Korwin-Mikke o wolności (foto)

Janusz Korwin-Mikke o wolności (foto)

O różnych aspektach wolności – społecznej i gospodarczej – na spotkaniu w Wyszkowie mówił Janusz Korwin-Mikke. W 2015 r. powstała jego nowa partia – „Wolność”. W nadchodzących wyborach samorządowych wystawi swoich kandydatów do sejmików.
zobacz więcej
Jak transportować materac, aby go nie uszkodzić?

Jak transportować materac, aby go nie uszkodzić?

Dobry materac zapewnia zdrowy i bezpieczny sen. Jeśli zostanie optymalnie dopasowany do sylwetki osoby śpiącej, na pewno będzie wspierał kręgosłup na całej jego długości w równomierny sposób i pozwoli na przyjęcie ergonomicznej pozycji. Bardzo ważne jest, aby w odpowiedni sposób dbać o swój materac do spania i transportować go tak, aby nie zaszkodzić jego budowie, a w rezultacie również funkcjonalności. Jaki jest najlepszy sposób przewożenia materaców?
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom