INTERWENCJA: Jak można ludziom starszym odciąć dojazd do szpitala?

Wydarzenia

INTERWENCJA: Jak można ludziom starszym odciąć dojazd do szpitala?

19.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Przykra niespodzianka czekała w ubiegłym tygodniu na chorych, którzy do szpitala dojeżdżają komunikacją miejską. W związku remontem ul. 3 Maja, komunikacja nie dojeżdża do szpitala, choć wydaje się, że można znaleźć alternatywne rozwiązanie. - Jak można ludziom starszym odciąć dojazd do szpitala? – bulwersuje się nasz czytelnik.
Problem pojawił się po zamknięciu przejazdu kolejowego na modernizowanej ul. 3 Maja. - Nie mieści mi się to w głowie. To lekceważenie starszych ludzi. Poza tym na przystankach nie ma żadnej informacji – w czwartek 13 lipca mówił nam zdenerwowany mieszkaniec Rybienka Leśnego. - Autobusik, którym jechaliśmy, nie skręcał w ogóle w ul. 3 Maja, tylko pojechał prosto, na wiadukt. Z kolei za wiaduktem nie wjechał w KEN, tylko pojechał prosto. Kierowca powiedział, że jest zakaz wjazdu. Wysiedliśmy więc skręcie w 3 Maja. Moja żona jest chora na serce. Trzy razy siadaliśmy i odpoczywaliśmy zanim doszliśmy do szpitala.
Nasz czytelnik nie był jedyną osobą oburzoną brakiem dojazdu do szpitala. Podobne sygnały dotarły do urzędu miejskiego, który z kolei interweniował w PKS. W piątek na przystankach autobusowych pojawiły się informacje o zmianie kursu.
Winą poniekąd obarcza się kierowcę. Poniekąd, bo przystanku przy szpitalu w najbliższym czasie nie będzie. Busy komunikacji miejskiej dojechać do szpitala co prawda mogą, jak inne samochody, ale – jak twierdzi PKS – nie mają gdzie zawrócić. Kierowcy zostali natomiast uczuleni i mają zatrzymywać się jak najbliżej szpitala. Dla seniorów i chorych, którzy stanowią sporą grupę korzystających z komunikacji miejskiej, brak dojazdu do szpitala jest rzeczywiście dużym utrudnieniem. Busy mogłyby przecież zawracać na ul. KEN, w bramie szpitala lub – w najgorszym przypadku – objechać jednokierunkową ul. Witosa.
Choć przejazd kolejowy został już zmodernizowany, objazdy zostaną utrzymane ze względu na trwającą przebudowę ul. 3 Maja. Prace zbliżają się coraz bardziej do skrzyżowania z ul. Kościuszki. Najprawdopodobniej w sierpniu jeszcze większe utrudnienia w ruchu wystąpią na odcinku od ul. KEN do al. Róż.
WTBS - wynajem garażu
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Mrówka - styczeń - luty 2020