INTERWENCJA: Jak można ludziom starszym odciąć dojazd do szpitala?

Wydarzenia

INTERWENCJA: Jak można ludziom starszym odciąć dojazd do szpitala?

19.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Przykra niespodzianka czekała w ubiegłym tygodniu na chorych, którzy do szpitala dojeżdżają komunikacją miejską. W związku remontem ul. 3 Maja, komunikacja nie dojeżdża do szpitala, choć wydaje się, że można znaleźć alternatywne rozwiązanie. - Jak można ludziom starszym odciąć dojazd do szpitala? – bulwersuje się nasz czytelnik.
Problem pojawił się po zamknięciu przejazdu kolejowego na modernizowanej ul. 3 Maja. - Nie mieści mi się to w głowie. To lekceważenie starszych ludzi. Poza tym na przystankach nie ma żadnej informacji – w czwartek 13 lipca mówił nam zdenerwowany mieszkaniec Rybienka Leśnego. - Autobusik, którym jechaliśmy, nie skręcał w ogóle w ul. 3 Maja, tylko pojechał prosto, na wiadukt. Z kolei za wiaduktem nie wjechał w KEN, tylko pojechał prosto. Kierowca powiedział, że jest zakaz wjazdu. Wysiedliśmy więc skręcie w 3 Maja. Moja żona jest chora na serce. Trzy razy siadaliśmy i odpoczywaliśmy zanim doszliśmy do szpitala.
Nasz czytelnik nie był jedyną osobą oburzoną brakiem dojazdu do szpitala. Podobne sygnały dotarły do urzędu miejskiego, który z kolei interweniował w PKS. W piątek na przystankach autobusowych pojawiły się informacje o zmianie kursu.
Winą poniekąd obarcza się kierowcę. Poniekąd, bo przystanku przy szpitalu w najbliższym czasie nie będzie. Busy komunikacji miejskiej dojechać do szpitala co prawda mogą, jak inne samochody, ale – jak twierdzi PKS – nie mają gdzie zawrócić. Kierowcy zostali natomiast uczuleni i mają zatrzymywać się jak najbliżej szpitala. Dla seniorów i chorych, którzy stanowią sporą grupę korzystających z komunikacji miejskiej, brak dojazdu do szpitala jest rzeczywiście dużym utrudnieniem. Busy mogłyby przecież zawracać na ul. KEN, w bramie szpitala lub – w najgorszym przypadku – objechać jednokierunkową ul. Witosa.
Choć przejazd kolejowy został już zmodernizowany, objazdy zostaną utrzymane ze względu na trwającą przebudowę ul. 3 Maja. Prace zbliżają się coraz bardziej do skrzyżowania z ul. Kościuszki. Najprawdopodobniej w sierpniu jeszcze większe utrudnienia w ruchu wystąpią na odcinku od ul. KEN do al. Róż.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Interwencja: Zadbać o bezpieczeństwo

Interwencja: Zadbać o bezpieczeństwo

Wkrótce powinna rozpocząć się budowa ul. Lipowej, łączącej nowy blok przy wiadukcie z al. Piłsudskiego. „Jak z tej przebudowywanej ulicy przedostać się na drugą stronę ul. Piłsudskiego?” – dopytują przyszli mieszkańcy, zaniepokojeni brakiem chodnika.
zobacz więcej
Harmonogram poboru krwi

Harmonogram poboru krwi

W pierwsze i trzecie czwartki miesięcy 2017 r. prowadzona będzie akcja poboru krwi w ambulansie przy Wyszkowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Geodetów 45. Rejestracja dawców prowadzona będzie w godz. 9 -13.
zobacz więcej
What’s up Quad? (foto)

What’s up Quad? (foto)

Podsumowanie konkursu What’s up Quad? Quad/Graphics oczami uczniów oraz wręczenie nagród laureatom odbyło się 15 lutego w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Jowisz”.  W konkursie uczestniczyło 19 zespołów z 9 szkół z Wyszkowa, Zabrodzia i Pułtuska. W pierwszej edycji zespoły konkursowe zmierzyły się z zadaniem opisania Quad/Graphics po angielsku. Zrobiły to w różnej formie, m.in. filmu animowanego, prezentacji multimedialnej, gry planszowej. I miejsce jurorzy przyznali ZS nr 3 im. J. Kochanowskiego.  II miejsce zajęło I LO im. C.K. Norwida, III – Gimnazjum im. kard. S. Wyszyńskiego w Zabrodziu. 
zobacz więcej
Fragment ekspresówki otwarty dla ruchu (foto)

Fragment ekspresówki otwarty dla ruchu (foto)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w piątek 20 lipca otworzyła 9-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S8 od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy województw mazowieckiego i podlaskiego.
Na odcinku Wyszków – Poręba ruch ma być puszczony na przełomie września i października, Poręba – Ostrów Maz. pod koniec sierpnia.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku