Ich nowy dom (foto)

Wydarzenia

Ich nowy dom (foto)

09.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. OSW Wyszków, polsat.pl
Dosłownie nie do poznania zmienił się dom pani Teresy i jej 16-letniego wnuka w Rybienku Starym. A wszystko za sprawą programu telewizji Polsat „Nasz Nowy Dom”.
Katarzyna Dowbor z ekipami telewizyjną i budowlaną gościła w Wyszkowie i okolicach już kilkakrotnie. Tym razem trafili do Rybienka Starego, gdzie prezenterkę zachwyciły piękne nadbużańskie krajobrazy.
Ekipa budowlana miała pełne ręce roboty, ponieważ ponad stuletni dom pani Teresy i jej wnuka był w bardzo, bardzo opłakanym stanie. Była to rozpadająca się konstrukcja tworząca ganek, pokój i kuchnię, bez łazienki, i z dostępem jedynie do zimnej wody. Dziś to jasny dom z łazienką, kominkiem, ciepłą i zimną wodą i miejscem dla każdego. Nastoletni Mariusz ma wreszcie własny pokój. Efekty pracy mogliśmy podziwiać w 99 odcinku programu, w ostatni czwartek.
Mariusza pasją jest ogrodnictwo, o czym doskonale wiedzą koleżanki, koledzy i nauczyciele Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie. Nic więc dziwnego, że pod koniec remontu przyjechali z… roślinami do ogródka. Mieli też chwilę na rozmowę z Katarzyną Dowbor i ekipą programu. 
Pani Teresa i Mariusz mieszkają sami. Za nimi ciężkie chwile, ale nie tracą nadziei. Zwłaszcza, że mają teraz naprawdę nowy dom. - Moim marzeniem jest, dożyć, żeby Mariusz był samodzielny, żeby sobie w życiu dał radę – ze łzami w oczach mówiła w programie jego babcia.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom