I wciąż widzimy ciemność…

Wydarzenia

I wciąż widzimy ciemność…

16.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Niestety, w tym roku gmina nie poprawi oświetlenia ul. Sowińskiego. Firmy, które złożyły najkorzystniejsze oferty, odmówiły podpisania umowy z uwagi na… brak w hurtowniach odpowiednich słupów. Optymistyczne założenie jest takie, że inwestycja zostanie wykonana w styczniu, a najpóźniej wiosną. Dłużej czekać nie możemy!
Fatalne oświetlenie to chyba główny mankament jednej z najważniejszych ulic w centrum Wyszkowa. Choć ten odcinek ul. Sowińskiego, od Kościuszki do Pułtuskiej, należy do województwa, samorząd gminny nie chciał dłużej czekać na inwestycję. Po zmroku jest niebezpiecznie, zwłaszcza na przejściach dla pieszych. Lampy zamontowane rok temu poprawiły sytuację w niewielkim stopniu. 
Przetarg na wykonanie oświetlenia gmina ogłosiła w drugiej połowie listopada Projekt zakłada m.in. montaż 23 słupów oświetlenia drogowego oraz na przejściach dla pieszych, 14 wysięgników na słupie oraz 23 opraw ledowych. Inwestycja miała być zakończona do końca roku. W tym terminie nie zostanie jednak nawet zaczęta.
Do przetargu zgłosiło się 7 firm, najtańsza oferta opiewa na 141 tys. zł, najdroższa na 204 tys. zł. Postępowanie zostało jednak unieważnione, ponieważ dwie najtańsze firmy ostatecznie nie chciały podpisać umowy. Powód? Brak w hurtowniach odpowiednich słupów. – Oświetlenie nie zostałoby wykonane w wyznaczonym terminie – wyjaśnia burmistrz Grzegorz Nowosielski. – W styczniu ponownie ogłosimy przetarg. W ubiegłym roku zima była na tyle łagodna, że udało się wykonać oświetlenie na ul. Białostockiej. Miejmy nadzieję, że tak samo będzie w tym przypadku. Jeśli nie, na pewno zostanie wykonane wiosną.
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
24.20% (166 głosów)
30.03% (206 głosów)
7.43% (51 głosów)
6.85% (47 głosów)
31.49% (216 głosów)
manhattan