I Komunia w św. Wojciechu (foto)

Wydarzenia

I Komunia w św. Wojciechu (foto)

15.05.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
W niedzielę 15 maja w kościele św. Wojciecha po raz pierwszy do Komunii Św. przystąpili trzecioklasiści szkół podstawowych nr 1 w Wyszkowie oraz w Rybnie i Kręgach.
Ta wyjątkowa dla parafii i rodzin uroczystość wypadła w święto Zesłania Ducha Świętego. – Pamiętajcie, że kiedy przyjdą trudne momenty, Bóg nie zostawi was samych, będzie niósł was na swoich ramionach, bo was kocha – do dzieci zwrócił się ks. Zbigniew Borawski. – Wierzę, że Komunia św. jest w stanie zmieniać nas każdego dnia, nie tylko od uroczystości do uroczystości. Niech zstąpi na nas Duch Św. i odmieni nasze serca.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Znamy laureatów Wyszkowskiego Dyktanda (foto)

Znamy laureatów Wyszkowskiego Dyktanda (foto)

Finał etapu wojewódzkiego Wyszkowskiego Dyktanda odbył się 4 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4. Uczestniczyło w nim ponad 40 uczniów z powiatów wyszkowskiego i węgrowskiego. Z dyktandem najlepiej poradzili sobie Miłosz Malinowski  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie oraz Kinga Marchela z I LO w Węgrowie i Weronika Karłowicz z I LO w Wyszkowie.
zobacz więcej
Jest przystanek i jest zakaz

Jest przystanek i jest zakaz

Konsekwencją zmiany organizacji ruchu na ul. Kościuszki są tymczasowe –  przy ul. Pułtuskiej i Daszyńskiego – przystanki autobusów kursujących do Warszawy. Szczególnie kłopotliwy, w dużej mierze ze względu na nieuwagę kierowców i duży ruch, jest ten przy Pułtuskiej.
zobacz więcej
Spalarnia odpadów niebezpiecznych: pierwsza pozytywna opinia

Spalarnia odpadów niebezpiecznych: pierwsza pozytywna opinia

Wyszkowski sanepid pozytywnie ocenił raport oddziaływania na środowisko planowanej przy ul. Przemysłowej spalarni odpadów medycznych. - Osobiście nie jestem zwolenniczką tej inwestycji, ale jako urzędnik państwowy nie mogę negatywnie ocenić tego raportu. Musimy poruszać się w granicach prawa - mówi Powiatowy Inspektor Sanitarny.
Z opinii dowiadujemy się, na czym konkretnie ma polegać inwestycja i jakiego rodzaju odpady mają trafiać do Wyszkowa. 
zobacz więcej
Po pijanemu i za szybko

Po pijanemu i za szybko

Jazda po pijanemu, przekroczenie dozwolonej prędkości i niezapięte pasy bezpieczeństwa - to przewinienia 31-letniego mieszkańca gm. Zabrodzie, zatrzymanego przez wyszkowskich policjantów w nocy z 6 na 7 lutego. Kierowca stracił już prawo jazdy.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom