I jeszcze 250 tys. złotych

Wydarzenia

I jeszcze 250 tys. złotych

29.03.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Kolejne 250 tys. zł radni przeznaczyli na pl. Miejski, tym razem na budowę parkingu naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 1.
 
- Jaka kwota do tej pory została przeznaczona na budowę pl. Miejskiego? Czy przeznaczane będą kolejne środki? Ile finalnie ta inwestycja będzie kosztowała? - na sesji rady miejskiej 28 marca dopytywał Paweł Turek.
Na budowę pl. Miejskiego gmina przeznaczyła już ponad 6 mln zł. - Inwestycja realizowana jest w ciągu dwóch lat. Ostateczne kwoty poznamy, gdy zakończymy inwestycje. Jesteśmy na finiszu – dodał skarbnik Dariusz Korczakowski.
- Chcemy, żeby ten sam wykonawca wykonał parkingi przed szkołą. Nie były objęte projektem, to dodatkowe zadanie, które łączy się z pl. Miejskim - wyjaśniał burmistrz Grzegorz Nowosielski. - To nie jest tak, że ktoś tego nie przewidział. Tam było miejsce na ten parking. Nic nie kosztuje drożej, nic nie umknęło uwadze. Po prostu niezasadne jest wprowadzanie dwóch różnych firm.
- Plac Miejski został wykonany w roku wyborczym, kiedy ceny były wyższe. Kiedy zwracaliśmy na to uwagę, otrzymywaliśmy odpowiedź, że to nie ma związku - przypomniał Adam Szczerba. - Dziś widzimy, że ma, bo ceny są niższe.
- Czyli w roku wyborczym nie powinniśmy realizować budżetu inwestycyjnego czy tej konkretnej inwestycji? - dopytywał burmistrz.
- Inwestycje ze środków zewnętrznych musiały być wykonane. Ta inwestycja jest ze środków własnych, spokojnie mogła poczekać rok - uważa radny.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane