Hurtownia żywności – co można w niej znaleźć?

Wydarzenia

Hurtownia żywności – co można w niej znaleźć?

05.06.2018
autor: Red.
Hurtownia produktów spożywczych to miejsce, do którego dostają się wszystkie towary, wyprodukowane przez firmy zajmujące się wytwarzaniem konkretnych rodzajów żywności (choćby minimalnie) przetworzonej, to także często przystań dla naturalnej żywności, której hodowcy chcą ją przekazać sklepom detalicznym, zamiast sprzedawać ją samodzielnie. Istnienie hurtowni tego rodzaju jest nieodzowne z punktu widzenia interesów rynku konsumenckiego. Także dlatego, że niektóre hurtownie same zajmują się bezpośrednią sprzedażą.

Hurtownia żywności, czyli do wyboru, do koloru

Z definicji, hurtownia produktów spożywczych powinna być miejscem dostosowanym do przechowywania różnego rodzaju żywności, lecz niekiedy mniejsze hurtownie w pewien sposób specjalizują się w danej kategorii jedzenia – także dlatego, że dysponują warunkami czy sprzętem odpowiednim dla konkretnych typów produktów. A uniwersalna hurtownia żywności powinna być halą, w której znajdzie się miejsce zarówno dla pokarmów suchych, z dłuższym terminem przydatności do spożycia, jak też świeżej żywności, mniej odpornej na upływ czasu. W uniwersalnej hurtowni żywności nie może więc zabraknąć miejsca dla szerokiego asortymentu towarów, w tym wachlarzu znajdują się:

 • Makarony i kasze

 • suszone pakowane warzywa strączkowe

 • żywność konserwowana

 • przetworzone produkty zbożowe

 • słodycze

 • kawy i herbaty

 • napoje butelkowane

 • mrożonki

 • przetwory mleczne

 • mięsa i ryby

 • owoce i warzywa

Wszechstronność tego rodzaju hurtowni, możliwość przechowywania produktów różnego rodzaju, skłaniają niekiedy właścicieli takich hal do tego, by nie poprzestawać na tej podstawowej funkcjonalności, jaką jest tymczasowe przechowywanie żywności, która wkrótce ma trafić do innych punktów sprzedaży. Czasem to właśnie hurtownia staje się specyficznym rodzajem sklepu, w którym można zaopatrywać się bezpośrednio, nie tylko jako sprzedawca, ale nawet prywatny konsument. Często wymaga to od właściciela hurtowni większego zainwestowania w prezencję hali, a nawet większego rozwinięcia działalności, przejawiającego się na przykład w ufundowaniu własnych linii produktów. Jednak okazyjne, niższe ceny towarów zazwyczaj zapewniają stałe zainteresowanie klientów, co pozwala dość szybko pokryć poniesione koszty.

Artykuł powstał we współpracy z SOBIK.

PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Chcieli zobaczyć papieża (foto)

Chcieli zobaczyć papieża (foto)

Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 72-osobowa grupą młodych wyszkowian opiekowali się ks. Szymon z parafii św. Rodziny, ks. Łukasz z parafii św. Wojciecha i ks. Karol z „Idziego”. Pojechali dwoma autokarami, zostali serdecznie przyjęci przez rodziny w podkrakowskich miejscowościach. Rozmawiamy z trojgiem uczestników Światowych Dni Młodzieży: gimnazjalistą Kajetanem Deptą, licealistką Magdą Osik i studentką Patrycją Grzyb.
zobacz więcej
Wakacje – nie dla remontów

Wakacje – nie dla remontów

Lato, czas odpoczynku od lekcji, to dobry termin na remonty w szkołach. Wyszkowskie placówki ponadgimnazjalne przechodzą drobne liftingi i większe przeobrażenia. W I Liceum Ogólnokształcącym powstanie parking, w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” trwa odnawianie pomieszczeń byłego Centrum Kształcenia Praktycznego. 
zobacz więcej
Gmina zaprasza do strefy kibica (foto)

Gmina zaprasza do strefy kibica (foto)

Kilkadziesiąt osób w czwartek obejrzało wspólnie mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Zdecydowanie większej frekwencji w strefie kibica na placu Miejskim można spodziewać się we wtorek, kiedy polska reprezentacja stoczy swój pierwszy mecz na Mundialu. Przypominamy, jakie jeszcze spotkania będzie można obejrzeć w strefie kibica.
zobacz więcej
Bilans śliskiego czwartku (foto)

Bilans śliskiego czwartku (foto)

Jak już wczoraj informowaliśmy, czwartkowe popołudnie i wieczór wyszkowscy policjanci spędzili jeżdżąc od stłuczki do stłuczki. Błoto pośniegowe + padający marznący deszcz + nieostrożność kierowców okazały się bardzo niebezpieczną mieszanką. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom