Huczne pożegnanie lata (foto)

Wydarzenia

Huczne pożegnanie lata (foto)

04.09.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Przeboje współczesne i te z lat 90. można było usłyszeć na piątkowym, 2 września, koncercie na stadionie miejskim. Wyszków rzeczywiście pożegnał lato z gwiazdami - jak zapowiadała gmina Wyszków - na scenie wystąpili bowiem Kamil Bednarek i zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Publiczność rozgrzewała wyszkowianka Małgorzata  Uściłowska…
… a właściwie Lanberry. Piosenkarka jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida oraz Studia Piosenki Ireny Zdunek. Obecnie mieszka w Warszawie, ale chętnie wraca w rodzinne strony. Polskę i jurorów 3. edycji The Voice Of Poland urzekła wykonaniem „Imagine” Johna Lennona, ale jej kariera nabrała tempa po występie w muzycznym talent show „X-Factor” w 2014r. W kolejnym roku zadebiutowała singlem „Podpalimy Świat”, w marcu tego roku wydała pierwszy album "Lanberry". Zajęła drugie miejsce w rankingu telewizji muzycznej „Dwunastu najbardziej obiecujących artystów 2016”. Oprócz własnych utworów, na koncercie w Wyszkowie Lanberry zaśpiewała znane przeboje innych artystów, m.in. Ani Dąbrowskiej.
Niezwykle żywiołowy koncert dał Kamil Bednarek, dzięki niemu Wyszków rzeczywiście stał się „stolicą energii”. Już od pierwszego utworu „Poszła lawina” publiczność nie przestawała klaskać i skakać, wraz z nim zaśpiewała jego najsłynniejsze piosenki „Chwile jak te”, „List” i „Cisza”, a także przebój Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”. Kamil Bednarek starał się, by wyszkowianie wyszli z koncertu nie tylko rozśpiewani, z pozytywną energią, ale też z refleksją o tych, którzy zginęli w obronie ojczyzny, o budowaniu relacji na szczerych rozmowach i docenianiu przyjaciół. Wielką niespodziankę sprawił po koncercie, podchodząc do publiczności, gdzie rozdawał autografy i fotografował się z zachwyconymi fanami, a w zasadzie głównie fankami.
Ostatni w tym sezonie plenerowy koncert zakończyli zespół Varius Manx i Kasia Stankiewicz. Dla wielu wyszkowian była to niepowtarzalna okazja usłyszenia na żywo utworów z lat beztroskiej młodości, a przez ponad 25 lat Varius Manx wylansował wiele przebojów, m.in. „Kiedy mnie malujesz”, „Zamigotał świat”, „Pocałuj noc”, „Piosenka księżycowa”, „Zanim zrozumiesz”. Do wykonania utworu „Maj” Kasia Stankiewicz zaprosiła kogoś z publiczności, odważył się pan Marek. Publiczność oczywiście domagała się utworu „Orła cień”, doczekała się na koniec.
W przerwach między koncertami prowadzący Kamil Szczepanik zaprosił publiczność do udziału w konkursach, do wygrania były bilety na imprezy organizowane przez gminę Wyszków, gadżety gminy i „Hutnika”.
Wyszkowianie pożegnali się wakacje hucznie, pokazem sztucznych ogni.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom