Grzegorz Nowosielski ponownie kandyduje na burmistrza

Wydarzenia

Grzegorz Nowosielski ponownie kandyduje na burmistrza

24.08.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Chciałbym poinformować, że ponownie zamierzam ubiegać się o stanowisko burmistrza Wyszkowa – w piątek 24 sierpnia poinformował Grzegorz Nowosielski. - To dla mnie bardzo ważna decyzja, duże wyzwanie i odpowiedzialność. 
W listopadzie zakończy się jego czwarta kadencja na stanowisku burmistrza.
Grzegorz Nowosielski ponownie kandyduje z komitetem Wspólnota Samorządowa Wyszków, który został zarejestrowany w piątek. Jego hasło wyborcze brzmi po prostu: „Dobry burmistrz”. - W samorządzie przepracowałem 5.767 dni – podkreślił podczas piątkowej konferencji prasowej. - Bardzo dobrze poznaliśmy to miasto, jego ambicje, marzenia, aspiracje i potrzeby mieszkańców. Odbyłem setki spotkań z mieszkańcami. Potrafię dobrze definiować ich potrzeby i je rozwiązywać. Nasz program będzie dobrą odpowiedzią na najbliższe lata dla naszego miasta. 
O programie i kandydatach Wspólnoty Samorządowej na radnych miejskich i powiatowych Grzegorz Nowosielski nie chce jednak na razie mówić, zapraszając na konwencję wyborczą 13 września. - Nie będziemy zmieniali stylu kampanii. Będzie merytoryczna, odnosząca się do faktów, skupiająca się na programie, nieagresywna, pozytywna – zapowiada. O Wyszkowie chce rozmawiać z kontrkandydatami podczas debat. - Myślę, że powinno się ich odbyć kilka, żeby móc dyskutować, dać wyszkowianom możliwość świadomego wyboru – dodaje.
Na piątkowej konferencji Grzegorz Nowosielski skupił się na podsumowaniu mijającej kadencji. - Mnie ocenia się nie na podstawie obietnic, tylko faktów. Muszę obronić się swoją pracą, a nie deklaracjami czy marzeniami – zauważył. - 4 lata temu mówiliśmy, że mamy ambicje tworzyć miasto, które będzie liderem w tej części Mazowsza. Dziś wiele miast z zazdrością patrzy w stronę Wyszkowa. Świadczą o tym rankingi o poziomie życia, zadowolenia mieszkańców, które definiują nasze miasto jako jedno z najmniej zadłużonych w swojej kategorii, najlepiej pozyskujące środki zewnętrzne, dynamicznie rozwijające się w sposób zrównoważony. Od wielu lat prowadzimy politykę proinwestycyjną, niskich podatków i opłat.
- Mówiąc o swoim doświadczeniu i znajomości miasta, chcę powiedzieć, że wydaliśmy 300 mln zł na inwestycje, ale nie możemy sprowadzać wszystkiego tylko do infrastruktury – mówił Grzegorz Nowosielski. - Z miasta dotkniętego wysokim bezrobociem i przestępczością, staliśmy się liderem w swoim regionie. Powstało mnóstwo stowarzyszeń, grup nieformalnych. Wszystkie te działania staramy się wspierać. 
- Wykorzystaliśmy szanse rozwojowe dla Wyszkowa, nasze położenie niedaleko stolicy, dobrą koniunkturę - wyliczał. – Pozycja, jaką wypracowaliśmy, wynika z zaangażowania i decyzji podejmowanych, często niejednogłośnie, na forum rady, decyzji czasami nieoczywistych, ale dziś można powiedzieć że trafnych, tj. rozwój dzielnicy przemysłowej, gospodarka nieruchomościami. Ogromną zaletą naszego samorządu była zgodna współpraca na forum rady. Dyskusja nad różnymi tematami wynikała z różnego spojrzenia na dany problem, a nie ze wskazówek politycznych, partyjnych. Bardzo sobie ceniłem współpracę z radą, była bardzo merytoryczna, panował duch samorządności.
- Nie ma żadnej rzeczy, o której można powiedzieć, że się nie udała - mówi Grzegorz Nowosielski, podsumowując minione 4 lata. - Nic nie było łatwe. W jednym roku zostały rozstrzygnięte konkursy na środki zewnętrzne i w tym roku mamy kumulację inwestycji. Przy tak dużych projektach, nie zawsze wszystko idzie jak z płatka.
Wśród sukcesów wymienia modernizację stadionu miejskiego, pozyskanie środków i budowę obwodnicy śródmiejskiej, inwestycje w parku miejskim i jego ożywienie, modernizację pl. Wyzwolenia i budowę pl. Miejskiego, która ma rozpocząć się lada dzień. Przypomina również o powołaniu rad seniorów i młodzieżowej, rozszerzeniu wachlarza bezpłatnych badań dzieci i dorosłych, wydłużeniu godzin pracy świetlic szkolnych. - Zadbaliśmy o potrzeby mieszkańców. Dziś wiele elementów wydaje nam się już oczywistych, stałych – dodaje.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom