Gmina obiecuje naprawę skateparku

Wydarzenia

Gmina obiecuje naprawę skateparku

13.02.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Tegoroczny budżet gminy nie uwzględnia modernizacji skateparku, o co wnioskowały dzieci i młodzież. Zastępczyni burmistrza zapewnia jednak bardzo liczną grupę miłośników jazdy na hulajnogach, rowerach i deskorolkach, że urządzenia zostaną w tym roku naprawione lub dostawione nowe.
Skatepark przy Szkole Podstawowej nr 5 został oddany do użytku kilka lat temu. Jeszcze 2 lata temu odbyły się tam zawody. Dziś trudno to sobie wyobrazić, bo urządzenia są w opłakanym stanie. Nietrudno o wypadek, uszkodzenie roweru czy hulajnogi. Mniejsi użytkownicy skateparku sami zmieściliby się w dziurach w rampach.
Mimo wszystko od wiosny skatepark znów będzie wprost oblegany. Wyszków ogarnęła prawdziwa moda na jazdę na rowerach i hulajnogach. Dzieci i młodzież zapamiętale ćwiczą triki i jazdę na przeszkodach. Ćwiczą i czekają na upragniony remont skateparku. Jesienią zbierali nawet podpisy pod petycją do burmistrza. 
Konieczność naprawy urządzeń jest tak oczywista, że zdziwienie budzi brak funduszy na ten cel w gminnym budżecie na 2019 r.  - Ale w tym roku naprawimy lub wykonamy nowe urządzenia tak, by ze skateparku można było bezpiecznie korzystać - zapewnia zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska.
W kampanii wyborczej kandydujący na burmistrza Grzegorz Nowosielski obiecał budowę na terenie WOSiR i SP5 Wyszkowskiego Parku Rozrywki i Sportu, a w tych ramach: rozbudowę pływalni o basen odkryty wraz z infrastrukturą rekreacyjną (bieżnia, ściana wspinaczkowa, tężnie, pumptruck, modernizacja skateparku, dedykowane place zabaw, w tym dla dzieci z niepełnosprawnościami). - Zamierzamy przygotować koncepcję zagospodarowania tego terenu - zapowiada zastępczyni burmistrza. - Skatepark jako taki pozostaje w tym miejscu. Zaczniemy od wykonania inwentaryzacji tego, co jest.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wybieramy działkę budowlaną. Co najpierw: projekt domu czy kupno działki?

Wybieramy działkę budowlaną. Co najpierw: projekt domu czy kupno działki?

Budowa domu to żmudna inwestycja, która pochłania ogromne środki finansowe i wiąże się z koniecznością podejmowania wielu ważnych decyzji. Proces rozpoczyna się już w momencie poszukiwania odpowiedniej działki budowlanej, która spełni oczekiwania inwestora i pozwoli na wybudowanie funkcjonalnej nieruchomości. Co należy wybrać najpierw – działkę czy projekt domu?
zobacz więcej
Jest co robić (foto)

Jest co robić (foto)

Wyszkowskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym istnieje już 22 lata. Wciąż poszerza zakres swojej działalności, wytycza kolejne, ambitne cele, ale apeluje też o większe zaangażowanie. W sobotę 22 kwietnia podczas walnego zebrania członków podsumowało miniony rok.
zobacz więcej
Zgłoś projekt do budżetu obywatelskiego Mazowsza! (wideo)

Zgłoś projekt do budżetu obywatelskiego Mazowsza! (wideo)

Ścieżki rowerowe, sprzęt medyczny, akcje profilaktyczne dla mieszkańców czy warsztaty z rękodzieła to tylko kilka z wielu pomysłów, jakie mają szansę na realizację w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.  Nabór projektów potrwa do 31 marca. W puli jest 25 mln zł.
zobacz więcej
Igrzyska w Gulczewie (foto)

Igrzyska w Gulczewie (foto)

Turniej siatkarski, igrzyska sołeckie, koncert disco – polo – to główne atrakcje Festynu Sportowo – Rekreacyjnego, który w Gulczewie odbył się już po raz 16. Dopisała pogoda i… terminarz rozgrywek mundialu, w którym w niedzielę była akurat przerwa.
zobacz więcej
Zitcom