Głos wyszkowskiej młodzieży (foto)

Wydarzenia

Głos wyszkowskiej młodzieży (foto)

02.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Pełen tańca, zabawy, młodzieńczej radości, ale i mądrych przesłań był Wyszkowski Głos Profilaktyki, w którym młodzież tłumnie uczestniczyła 1 czerwca, na zaproszenie programu Profilaktyka a Ty, Komendy Powiatowej Policji i gminy Wyszków.
Imprezę rozpoczęła PaT-osfera, czyli przemarsz młodzieży ulicami miasta. Setki młodych przeszły sprzed urzędu miejskiego do hali WOSiR w kolorowym i głośnym pochodzie, z transparentami m.in.: „Żyj realnie, nie wirtualnie”, „Żyj wolny”, „Po co brać?”, „To ty masz wpływ na życie tych, których kochasz”, „Baw się z kumplami, nie z narkotykami”, „Życie masz tylko jedno”, „Mamo, tato, ogarnij się”, „Przyjaźń jest silniejsza niż narkotyk”, „To ty wybierasz”.
W Głosie Profilaktyki wzięły udział PaT-porty z Gimnazjów nr 2, nr 3, w Rybnie, Leszczydole-Nowinach, Woli Mystkowskiej, CEZiU „Kopernik”, Zespołu Szkół nr 3. W szeregi PaT-portów uroczyście przyjęto Gimnazjum nr 1. Flagę odebrali dyr. Zbigniew Szczerba, opiekunka młodzieży Justyna Wóltańska i kapitan PaT-portu Weronika Karłowicz. – 33 lata pracuję w szkole i wiem, że w Wyszkowie mamy wspaniałą młodzież. Będziemy z dumą uczestniczyli we wszystkich imprezach PaT-u – zapewnił dyrektor szkoły.
To była wyjątkowa impreza również dla Karola Pycha, któremu podziękowano za godne pełnienie funkcji młodzieżowego lidera PaT. Obowiązki, wraz z flagą, która towarzyszy młodzieży od początku PaT-u w powiecie wyszkowskim, Karol przekazał swojej następczyni Sylwii Grzegorczyk. Brawami powitano również niedawno mianowaną nową koordynatorkę PaT Anetę Karłowicz.
Życzenia z okazji Dnia Dziecka wszystkim PaT-owiczom złożyli zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska, komendant wyszkowskiej policji insp. Michał Toporkiewicz, przedstawiciele komend głównej i wojewódzkiej policji. – Żebyście umieli odpowiedzialnie korzystać z waszej wolności, umieli dokonywać mądrych życiowych wyborów – życzyła Aneta Kowalewska. Przedstawiciele policji podziękowali zarówno uczniom, jak i nauczycielom za zaangażowanie: - Jesteście wyjątkową grupą PaT-u na terenie nie tylko naszego garnizonu, ale i Polski – gratulowali.
Sens PaT-u, profilaktyki rówieśniczej doskonale oddał spektakl „Drama” przygotowany przez Teatr Farsa. Bez słów, za to w dużej mierze dzięki tańcowi i muzyce, w piękny sposób młodym aktorom doskonale udało się pokazać, do czego może prowadzić ślepe naśladownictwo innych, odrzucenie i samotność. – Wasza droga to wasz wybór. Nikt za was życia nie przeżyje – po spektaklu do swoich rówieśników zwróciła się odtwórczyni głównej roli Milena Lenartowicz.
Na święto profilaktyki organizatorzy przygotowali sporo innych atrakcji. Były występy wokalne, pokaz klas mundurowych CEZiU „Kopernik”, konkurencje sportowe. Młodzież traciła oddech podczas PaT-owskich tańców, a harcerze z wyszkowskiego hufca pokazali, jak należy udzielać pierwszej pomocy.
Jak każdą patowską imprezę, tak i tę zakończył zryw wolnych serc, jak podkreśliły prowadzące imprezę Milena Lenartowicz i Sylwia Grzegorczyk, serc szanujących drugiego człowieka, wolnych od uzależnień.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość