Gęsta czupryna bez wysiłku

Wydarzenia

Gęsta czupryna bez wysiłku

29.11.2019
autor: materiał zewnętrzny
Włosy mogą być prawdziwym atutem mężczyzny, zwłaszcza jeśli są gęste i zdrowe. Można jednak zauważyć, że mężczyźni którzy mają pewne uwarunkowania genetyczne, a także prowadzą niezdrowy i bardzo intensywny tryb życia, mają problem z nadmiernym wypadaniem włosów. To z kolei może prowadzić nawet do łysiny, co dla każdego mężczyzny będzie bardzo kłopotliwe.
 

Przeszczep włosów

Rozwiązaniem męskich problemów z nadmiernym wypadaniem włosów, a co za tym idzie z postępującą łysiną, jest przeszczep włosów. Ważne jest by w odpowiednim momencie udać się do kliniki, bo jeśli łysina ogarnie już całą głowę, wówczas nie można liczyć na przeszczep, bo nie będzie z czego przeszczepić włosów. Translplantacja włosów jest wykonywany dwoma metodami. Pierwsza z nich polega na ogoleniu pewnego obszaru skóry głowy i pobranie z tego obszaru mieszków włosowych specjalnym urządzeniem. Następnie robi się otwory w skórze głowy w miejscach, które chce się zagęścić włosami i wszczepia się w tych dziurach pobrane mieszki włosowe.
Druga metoda jest nieco bardziej inwazyjna, bo trzeba przy niej wyciąć kawałek skóry z głowy z włosami i podzielić ten kawałek na wiele mniejszych kawałków a następnie je przeszczepić, w podobny sposób jak w pierwszej metodzie. Obecnie do wykonywania zabiegu przeszczepu włosów u mężczyzn, wykorzystuje się nowoczesny sprzęt, który sprawia, że zabieg jest bezbolesny, szybki, nie zostawia blizn. Pacjent może się spokojnie odprężyć podczas zabiegu, może się też spodziewać szybkich i łatwo zauważalnych efektów.

Zalecenia po przeszczepie

Pacjent jeśli chce mieć szybkie efekty zabiegu, musi się zastosować do zaleceń lekarza chirurga, który zabieg wykonał. Przede wszystkim pacjent musi się zaopatrzyć w różne leki, które przez jakiś czas po zabiegu będzie musiał zażywać. Są to leki przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, antybiotyki zapobiegające zakażeniom skóry oraz leki symulujące wzrost włosów. Z myciem włosów należy się wstrzymać przez najbliższych kilka dni po zabiegu, a kiedy przystąpi się do tego zabiegu, powinno się wybrać bardzo delikatny szampon bez dużej ilości chemii. Należy również unikać zakładania czapek i innych nakryć głowy, jak i nie nakładać na włosy żadnych kosmetyków stylizujących, jak żel do włosów, guma stylizująca, pianka czy lakier do włosów.

Przeszczep włosów jest skuteczną metodą pozbycia się problemu z wypadaniem włosów u mężczyzn. Jest to najskuteczniejsza metoda.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość