Gdzie się bawić w ostatni weekend wakacji?

Wydarzenia

Gdzie się bawić w ostatni weekend wakacji?

24.08.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Przed nami, niestety, ostatni weekend wakacji. Prognozy pogody są optymistyczne, ma być upalnie. Będzie więc okazja, by po raz ostatni w tym sezonie skorzystać ze słonecznych promieni na plaży miejskiej. Jest szansa, że pogoda dopisze na imprezach dożynkowych, w Rząśniku i Tulewie, gdzie wieczorem wystąpią gwiazdy disco polo. W weekend będzie też można posłuchać zgoła innej muzyki – przebojów opery i operetki. Na swoje festyny zapraszają wyszkowska policja i szkoła w Jackowie Górnym.
 
Piątek
Wielu mieszkańców Wyszkowa ostatni wakacyjny weekend rozpocznie na Wielkiej Gali Operowo – Operetkowej na Mazowszu: 26 sierpnia o godz. 19. Zainteresowanie bezpłatnym wydarzeniem jest tak duże, że w tym roku zdecydowano się przenieść je z sali widowiskowej „Hutnika” do hali sportowej WOSIR. Podczas koncertu „Melodie świata” wystąpią: Beata Wardak, Hasmik Sahakyan, Aleksandra Świdzińska-Kubicka, Leszek Świdziński, Jintae Yoon, Choy Wonhyeok, Sławomir Naborczyk oraz zespół kameralny La Boheme de Varsovie.
 
Sobota
W sobotę 27 sierpnia na festyn profilaktyczny „Bezpieczeństwo idzie w ruch” zapraszają starostwo i wyszkowska policja: plac miejski, od godz. 11 do 14. Z myślą o najmłodszych przygotowywanych jest wiele zabaw i konkursów, miasteczko ruchu drogowego, motochodziki i rowerowy tor przeszkód. Sporą atrakcją będą z pewnością pokazy sprzętu wykorzystywanego przez policję i straż pożarną.
 
Niedziela
W niedzielę na dożynki zapraszają gmina Wyszków oraz gmina Rząśnik wraz z powiatem.
Rolnicy z Gminy Wyszków będą świętowali w Tulewie: godz. 13 – polowa Msza św., 14.30 – ceremoniał dożynkowy, 16 – występy lokalnych zespołów ludowych, 18 – koncert Wiszu, 19 – koncert Buenos Ares Justyna Mosiej, 20 – koncert Power Boy.
Z uwagi na modernizację drogi w Rybnie i Tulewie organizatorzy dożnek radzą jechać drogą krajową nr 62 i przez Kręgi Nowe.
Gminno – powiatowe dożynki odbędą się w Rząśniku: godz. 13 – Msza św., 14 – dzielenie się chlebem, wystąpienia, odznaczenia i nagrody, 16.30 – występ zespołu Kurpie Białe, 17.30 – Warszawska Kapela z Targówka, 19 – zespół Chrząszcze, 20 – zespół Faktor, 21 – zespół Efect.
Na Festyn Rodzinny zapraszają również Społeczne Stowarzyszenie Oświatowe „Szkoła z Tradycjami” i PSP w Jackowie Górnym: plac OSP w Barcicach, godz. 15. W programie m.in. występ zespołu ludowego „Przepióreczka”, maraton muzyczny zespołów Power, Disco Dance, Amanti, Alt, a także loteria fantowa, zjeżdżalnie i kule wodne, grill, domowe ciasta.
Niedziela ma być ostatnim dniem funkcjonowania w Wyszkowie plaży miejskiej i strzeżonego kąpieliska. Niestety, w wakacje pogoda nas nie rozpieszczała. Miejmy nadzieję, że w ostatni weekend pozwoli skorzystać z kąpieli wodnych i słonecznych.
 
Policja ostrzega
W piątek wzmożone działania na drogach „Bezpieczny weekend” rozpoczyna policja. Kierowcy mogą spodziewać się nie tylko sporego ruchu, ale też zwiększonej liczby patroli prowadzących działania prewencyjno-kontrolne. Oprócz zdecydowanej reakcji na wykroczenia, policjanci będą częściej sprawdzać trzeźwość kierowców, a także kontrolować stan techniczny pojazdów.
Jak co roku, w ostatni weekend wakacji ograniczenia w ruchu obowiązują kierowców samochodów ciężarowych.
 
To jeszcze nie koniec…
Wraz z wakacjami nie kończy się sezon imprez plenerowych. Na pożegnanie lata z polskimi gwiazdami gmina Wyszków zaprasza w piątek 2 września na stadion miejski. Wystąpią: Lanberry, Kamil Bednarek oraz Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Początek o godz. 19, wstęp wolny.
W sobotę 3 września od godz. 12 w nietypowych okolicznościach i scenerii – bo w centrum handlowym Galeria Wyszków - będzie można posłuchać fragmentów "Quo vadis". Powieść Henryka Sienkiewicza będą czytali m.in. samorządowcy, urzędnicy, ksiądz, policjant, lekarz, przedsiębiorcy, prawnicy, sportowcy. Na Narodowe Czytanie, jak co roku, zapraszają biblioteka miejska i „Hutnik”.
W niedzielę 4 września Klub Przyjaciół Wyszkowa zaprasza na rajd rowerowy Wrzosowiska’2016.
Tydzień później, 11 września po raz 14. gmina Długosiodło zaprasza na Wielkie Grzybobranie. Wystąpią: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Wyszkowa, młodzież ze Szkoły Podstawowej w Blochach, zespół Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Wyszkowa, Zespół Sygnalistów Myśliwskich „AKTEON”, kabaret Cezarego Pazury, zespoły Reflex i Power Play. W programie również pokaz psów myśliwskich oraz ptaków szponiastych.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Tragiczne zdarzenia w gospodarstwach

Tragiczne zdarzenia w gospodarstwach

Do nieszczęśliwych zdarzeń doszło w ostatnich dniach w gospodarstwach na terenie gmin Somianka i Długosiodło. W obu przypadkach śmierć poniosły kobiety w wieku 60 i 63 lata.
zobacz więcej
Jak zorganizować ergonomiczne i niedrogie domowe biuro do pracy z komputerem?

Jak zorganizować ergonomiczne i niedrogie domowe biuro do pracy z komputerem?

Często spędzamy przy komputerze wiele godzin. Warto wtedy pomyśleć jak prawidłowo zorganizować takie miejsce w domu do pracy lub grania, aby po dłuższym czasie nie odczuwać bólu kręgosłupa. Odpowiednie krzesło, monitor czy klawiatura z pewnością poprawią komfort podczas długotrwałego przesiadywania przed komputerem.
zobacz więcej
Dni wielkiej radości (foto)

Dni wielkiej radości (foto)

Ponad dwa tysiące osób przyjechało do Wyszkowa, by 8 i 9 kwietnia podczas Diecezjalnych Dni Młodzieży cieszyć się miłością Boga i sobą nawzajem, wspólnie modlić się, a także po prostu wspaniale bawić. Były chwile wyciszenia, ale i zabawy podczas koncertów. Młodzi dwukrotnie przeszli ulicami miasta – w drodze krzyżowej i procesji palmowej – wielkich demonstracjach wiary, na które zapraszali wszystkich mieszkańców.
zobacz więcej
Chodzi o to, aby inspirować się jego przykładem, jego stylem (foto)

Chodzi o to, aby inspirować się jego przykładem, jego stylem (foto)

- Dzisiaj niemal o tej samej godzinie jak przed 41 laty gromadzimy się, żeby przede wszystkim Bogu w Trójcy św. Jedynemu podziękować za wydarzenie, które zmieniło oblicze Kościoła i świata – mówił podczas dziękczynnej Mszy św. za pontyfikat Jana Pawła II kapłan. – Dziękujemy za dar papieża, który oświecał umysły, poruszał serca, uwalniał od lęku, zachęcał do otwierania drzwi Chrystusowi, budził nadzieję i wskazywał drogę.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom