Fragment ekspresówki otwarty dla ruchu (foto)

Wydarzenia

Fragment ekspresówki otwarty dla ruchu (foto)

20.07.2018
autor: opr. red., fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w piątek 20 lipca otworzyła 9-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S8 od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy województw mazowieckiego i podlaskiego.
Na odcinku Wyszków – Poręba ruch ma być puszczony na przełomie września i października, Poręba – Ostrów Maz. pod koniec sierpnia.
Ponad 9-kilometrowy odcinek od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy województw realizuje firma POLAQUA. Umowa z wykonawcą została podpisana w lutym 2016, ruch puszczony został 20 lipca. Gotowe są obie jezdnie w ciągu głównym, elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego (oznakowanie, bariery), jak i te chroniące środowisko (ekrany, większość przejść dla zwierząt). Do końca sierpnia wykonawca dokończy pozostałe prace wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Wokół ciągu głównego prowadzone będą prace wykończeniowe. Co za tym idzie, prędkość będzie ograniczona do 100 km/h, a miejscami mogą pojawiać się utrudnienia i dodatkowe ograniczenia związane z wykonywanymi robotami. 
Ten fragment biegnie właściwie po starym śladzie DK 8. Długość odcinka - 9,4 km, szerokość pasów ruchu – po 3,5 m, szerokość pasów awaryjnych – po 2,5 m, szerokość pasa rozdzielającego – 12 m, nawierzchnia – bitumiczna, węzły drogowe w Podborzu i Prosienicy, cztery wiadukty drogowe nad trasą główną, jedna kładka dla pieszych, dwa duże przejścia dla zwierząt (górą). Wartość kontraktu wynosi 248,89 mln zł brutto.
W budowie jest jeszcze fragment od S8 od Wyszkowa do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej o długości około 29 km (nawierzchnia z betonu cementowego) podzielony na pododcinki: Wyszków – węzeł Poręba (puszczenie ruchu wrzesień/październik br. oraz węzeł Poręba – Ostrów Mazowiecka (koniec sierpnia br.).
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Przychodnia na Żoliborzu ze sprawdzonym laryngologiem, neurologiem i pediatrą

Przychodnia na Żoliborzu ze sprawdzonym laryngologiem, neurologiem i pediatrą

Dbanie o zdrowie jest podstawą życia. Toteż wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich pacjentów stworzyliśmy bazę różnych specjalistów w jednym miejscu.
zobacz więcej
Uczą i pomagają (foto)

Uczą i pomagają (foto)

Udział w różnorodnych warsztatach artystycznych i sportowych koleżankom i kolegom z Zespołu Szkół w Rybienku Leśnym zaproponowała młodzież PaTportu Gimnazjum nr 3. Akcja „PaTowicze uczą i pomagają” miała dodatkowy wymiar, zbierano środki na zakup protezy dla absolwentki szkoły Katarzyny Kamińskiej.
zobacz więcej
Centrum Nauki „Kopernik” zawita do Wyszkowa

Centrum Nauki „Kopernik” zawita do Wyszkowa

Dowód na twierdzenie Pitagorasa, wirujące krzesełko, kula plazmowa, znikające barwy, urządzenie demonstrujące współdziałanie układu nerwowego i układu ruchu – to tylko niektóre doświadczenia, z którymi do Wyszkowa przyjedzie Centrum Nauki „Kopernik”. Interaktywną wystawę w bibliotece miejskiej będzie można oglądać tylko przez dwa dni: w czwartek i piątek 29 i 30 czerwca. Polecamy dzieciom, młodzieży i dorosłym!
zobacz więcej
Rząd chce wprowadzić do urzędów terminale

Rząd chce wprowadzić do urzędów terminale

Ministerstwa rozwoju i finansów zapowiadają, że do końca przyszłego roku w każdym urzędzie będzie można dokonywać płatności w formie bezgotówkowej. Właśnie ruszył program pilotażowy, do którego gmina Wyszków niestety nie miała możliwości się zakwalifikować. Z decyzją w kwestii ewentualnego wprowadzenia terminali miasto wstrzymuje się do czasu propozycji rządu.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane