Fragment ekspresówki otwarty dla ruchu (foto)

Wydarzenia

Fragment ekspresówki otwarty dla ruchu (foto)

20.07.2018
autor: opr. red., fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w piątek 20 lipca otworzyła 9-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S8 od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy województw mazowieckiego i podlaskiego.
Na odcinku Wyszków – Poręba ruch ma być puszczony na przełomie września i października, Poręba – Ostrów Maz. pod koniec sierpnia.
Ponad 9-kilometrowy odcinek od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy województw realizuje firma POLAQUA. Umowa z wykonawcą została podpisana w lutym 2016, ruch puszczony został 20 lipca. Gotowe są obie jezdnie w ciągu głównym, elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego (oznakowanie, bariery), jak i te chroniące środowisko (ekrany, większość przejść dla zwierząt). Do końca sierpnia wykonawca dokończy pozostałe prace wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Wokół ciągu głównego prowadzone będą prace wykończeniowe. Co za tym idzie, prędkość będzie ograniczona do 100 km/h, a miejscami mogą pojawiać się utrudnienia i dodatkowe ograniczenia związane z wykonywanymi robotami. 
Ten fragment biegnie właściwie po starym śladzie DK 8. Długość odcinka - 9,4 km, szerokość pasów ruchu – po 3,5 m, szerokość pasów awaryjnych – po 2,5 m, szerokość pasa rozdzielającego – 12 m, nawierzchnia – bitumiczna, węzły drogowe w Podborzu i Prosienicy, cztery wiadukty drogowe nad trasą główną, jedna kładka dla pieszych, dwa duże przejścia dla zwierząt (górą). Wartość kontraktu wynosi 248,89 mln zł brutto.
W budowie jest jeszcze fragment od S8 od Wyszkowa do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej o długości około 29 km (nawierzchnia z betonu cementowego) podzielony na pododcinki: Wyszków – węzeł Poręba (puszczenie ruchu wrzesień/październik br. oraz węzeł Poręba – Ostrów Mazowiecka (koniec sierpnia br.).
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kuratorium negatywnie o przeniesieniu „Słoneczka”. To sytuacja jak z piwnicznej izby

Kuratorium negatywnie o przeniesieniu „Słoneczka”. To sytuacja jak z piwnicznej izby

Obawa, czy budowa zakończy się w terminie i niepowiadomienie wszystkich rodziców o zamiarze przeniesienia przedszkola – z tych powodów kuratorium oświaty negatywnie zaopiniowało uchwałę rady miejskiej o przeniesieniu Przedszkola nr 3 do nowej siedziby przy ul. Meliorantów. Władze gminy uspokajają, że zagrożenia dla zakończenia inwestycji nie ma i składają zażalenie do ministerstwa edukacji.
zobacz więcej
Świetnie, że będziemy mieć baseny, ale czy kosztem dzieci?

Świetnie, że będziemy mieć baseny, ale czy kosztem dzieci?

Ostry sprzeciw mieszkańców Skuszewa wzbudził zamiar likwidacji w ich miejscowości szkoły podstawowej - najmniejszej w gminnej sieci oświatowej. Władze gminy Wyszków plany argumentują względami ekonomicznymi, bezpieczeństwa i demografią.
- Państwa argumentacja sprowadza się do tego, że traktujecie edukację naszych dzieci tak samo, jak remont chodników, budowę drogi czy sieci wodno-kanalizacyjnej - komentują rodzice.
zobacz więcej
Widzisz? Reaguj! Nietrzeźwi kierujący to potencjalni zabójcy na drogach

Widzisz? Reaguj! Nietrzeźwi kierujący to potencjalni zabójcy na drogach

W ostatnich dniach policja zatrzymała trzech pijanych kierowców. W dwóch przypadkach było to możliwie dzięki szybkiej reakcji świadków. 
zobacz więcej
Spodziewają się rekordowej liczby emerytów

Spodziewają się rekordowej liczby emerytów

W związku z obniżeniem wieku emerytalnego, pod koniec roku ZUS spodziewa się rekordowej liczby osób ubiegających się o świadczenie. Dlatego testuje nowe rozwiązanie – wprowadza stanowiska doradców emerytalnych. Dwóch doradców w lipcu rozpocznie pracę w wyszkowskim inspektoracie.
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020
Zitcom