Ewa Bartosiewicz, kandydatka do Rady Powiatu Wyszkowskiego

Wydarzenia

Ewa Bartosiewicz, kandydatka do Rady Powiatu Wyszkowskiego

26.09.2018
autor: materiał wyborczy
Adw. Ewa Bartosiewicz, kandydatka do Rady Powiatu Wyszkowskiego.
Nr 2 na liście PIS.

Rozwój samorządu lokalnego w 1990 roku to jedna z najważniejszych reform jaką udało się w Polsce w ostatnich dekadach przeprowadzić. Wprowadzony a właściwie reaktywowany 20 lat temu samorząd powiatowy daje nam wszystkim, mieszkańcom naszej małej ojczyzny dodatkowe możliwości. Te możliwości możemy w pełni wykorzystać pod warunkiem ścisłej współpracy wszystkich szczebli samorządu, gminy z powiatem, powiatu z województwem, województwa  z władzami centralnymi. 
To dlatego gmina Zabrodzie powinna być profesjonalnie reprezentowana w Radzie Powiatu Wyszkowskiego. Jest wiele spraw do załatwienia, aby życie naszej lokalnej wspólnoty stało się lepsze niż do tej pory. Wiele z nich można rozwiązać tylko we współpracy z innymi samorządami. Konkretnie? Przez teren gminy przebiegają drogi powiatowe, którymi zająć się można wyłącznie z poziomu Starostwa powiatowego. Chciałabym aby przynależne do tych dróg chodniki były utrzymane w czystości, pobocza systematycznie koszone z traw i zarośli, zimą odśnieżane.  Niski wskaźnik nakładów na infrastrukturę dróg powiatowych to zaniedbania, które musimy nadrobić. 
Takie działania będą teraz coraz ważniejsze, trzeba będzie skuteczniej zabiegać o pieniądze np. z powstającego właśnie Samorządowego Funduszu Drogowego. W tych sprawach potrzebne jest jeszcze jedno- doświadczenie w kontaktach z administracją rządową. Mając takie wieloletnie doświadczenie(przez prawie 10 lat pracowałam w administracji rządowej), chciałabym wykorzystać je by skutecznie przyciągnąć środki do gmin powiatu wyszkowskiego. Mieszkańcy naszej gminy korzystają też z innych środków, przede wszystkim z obszarów polityki społecznej. Chciałabym aby te środki były nie tylko większe, ale też łatwiej dostępne. 
I tutaj też potrzebne jest współdziałanie gminy z powiatem, które będzie łatwiejsze gdy gmina będzie miała w radzie powiatu kompetentnego reprezentanta. 
Mieszkańcy gminy Zabrodzie, korzystają ze szpitala powiatowego w Wyszkowie: leczymy tam siebie i swoich bliskich, oczekujemy pomocy, rodzą się tam nasze dzieci (sama urodziłam tam dwóch synów). Musimy zrobić wszystko by ten szpital był odpowiednio dofinansowany , by coraz lepsze były warunki pobytu w nim i leczenia, ale przede wszystkim aby skrócić czas oczekiwania na wizyty u specjalistów. Należy dołożyć większej staranności również do dostępności usług medycznych.
W gminie mamy coraz więcej osób starszych. To do nich przede wszystkim skierowane powinny być programy senioralne, powinien oferować je gmina przy wsparciu powiatu.  Niezależnie od różnic zdań i doświadczeń wszyscy musimy zdawać sobie sprawę , z tego że samorządy to zespół naczyń połączonych. Będą skuteczne i pożyteczne jeśli gminna społeczność wybierze do rady powiatu ludzi przygotowanych i odpowiednio odpowiedzialnych, gotowych do dialogu i rozwiązywania konkretnych spraw.
 
Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Wyborców PiS
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane