EKOpozytyw w Wyszkowie

Wydarzenia

EKOpozytyw w Wyszkowie

07.11.2016
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Gmina Wyszków została wyróżniona przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, otrzymała jedno z 29 wyróżnień w ramach III edycji konkursu EKOpozytyw.
Celem konkursu było promowanie podmiotów i instytucji z terenu Mazowsza, które wyróżniły się aktywnością i osiągnięciami w działaniach proekologicznych oraz w budowaniu świadomości ekologicznej wśród mieszkańców. O istocie promowania i nagradzania proekologicznej działalności, zarówno instytucji samorządowych jak i stowarzyszeń czy fundacji, mówił obecny na uroczystości podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Sławomir Mazurek: - Ochrona środowiska naturalnego i kształtowanie właściwych postaw proekologicznych rozpoczyna się przecież na poziomie lokalnym.
Zwycięzcy odebrali nagrody podczas uroczystego finału konkursu w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. W imieniu burmistrza Wyszkowa odebrał ją skarbnik gminy Dariusz Korczakowski.
Fot. Archiwum WFOŚiGW w Warszawie
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Porządkują reklamowy bałagan

Porządkują reklamowy bałagan

Urzędnicy miejscy przeprowadzili kontrolę reklam znajdujących się w pasach dróg gminnych i okazało się, że większość umieszczono nielegalnie. Właściciele mają miesiąc na ich usunięcie. Gotowy jest też projekt uchwały mającej porządkować przestrzeń publiczną, sytuowanie reklam i wygląd budek usługowo-handlowych. Po uzgodnieniach z różnymi instytucjami projekt przejdzie konsultacje społeczne.
zobacz więcej
Twoja prędkość może mnie zabić (foto)

Twoja prędkość może mnie zabić (foto)

- transparenty m.in. z takimi hasłami nieśli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 podczas pikiety w czwartek 21 września. Wraz z wyszkowską policją przyłączyli się w ten sposób do europejskiej akcji EDWARD - European Day Without A Road Death, czyli Europejskiego Dnia bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. 
zobacz więcej
Nasza sonda: Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?

Nasza sonda: Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?

Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić w ordynacji wyborczej zmiany, które wydłużyłyby do 5 lat kadencję w samorządach, ale za to ograniczyłyby sprawowanie funkcji wójta, burmistrza, prezydenta miasta tylko do dwóch kadencji. Niedawno pisaliśmy, co o tych zamiarach sądzą nasi włodarze. Dziś pytamy naszych czytelników: czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza? Zachęcamy do udziału w naszej sondzie.
zobacz więcej
Który przystanek wybrać?

Który przystanek wybrać?

- od kilku dni zastanawiają się pasażerowie. Prywatni przewoźnicy korzystają już z nowych przy ul. Kościuszki, PKS i komunikacja miejska – wciąż tymczasowych przy ul. Pułtuskiej i Daszyńskiego.
zobacz więcej
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017