EKOpozytyw w Wyszkowie

Wydarzenia

EKOpozytyw w Wyszkowie

07.11.2016
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Gmina Wyszków została wyróżniona przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, otrzymała jedno z 29 wyróżnień w ramach III edycji konkursu EKOpozytyw.
Celem konkursu było promowanie podmiotów i instytucji z terenu Mazowsza, które wyróżniły się aktywnością i osiągnięciami w działaniach proekologicznych oraz w budowaniu świadomości ekologicznej wśród mieszkańców. O istocie promowania i nagradzania proekologicznej działalności, zarówno instytucji samorządowych jak i stowarzyszeń czy fundacji, mówił obecny na uroczystości podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Sławomir Mazurek: - Ochrona środowiska naturalnego i kształtowanie właściwych postaw proekologicznych rozpoczyna się przecież na poziomie lokalnym.
Zwycięzcy odebrali nagrody podczas uroczystego finału konkursu w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. W imieniu burmistrza Wyszkowa odebrał ją skarbnik gminy Dariusz Korczakowski.
Fot. Archiwum WFOŚiGW w Warszawie
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Obwodnica: gmina rozstrzygnęła przetarg, czeka na dofinansowanie

Obwodnica: gmina rozstrzygnęła przetarg, czeka na dofinansowanie

Aż 11 ofert wpłynęło na budowę III i IV etapu obwodnicy śródmiejskiej. Najkorzystniejsza opiewa na 24 mln 960 tys. zł. Jednak takich pieniędzy z budżecie gminy jeszcze nie ma. Samorząd wciąż czeka na decyzję w sprawie dofinansowania zewnętrznego.
zobacz więcej
Co jest modne? Pokazano w „Galeo” (foto)

Co jest modne? Pokazano w „Galeo” (foto)

Do pracy, na spacer czy aktywne spędzenie wolnego czasu. Co założyć wiosną? W Dniu Kobiet można było zobaczyć podczas pokazu mody w centrum handlowym „Galeo”. Wyszkowskie butiki przedstawiły propozycje, a wyszkowinie zaprezentowali. W roli modeli wystąpiły m.in. piłkarki „Loczków” i zawodnicy drużyny „Rhinos”.
zobacz więcej
Zamieszani w kradzież dzieł sztuki (foto, wideo)

Zamieszani w kradzież dzieł sztuki (foto, wideo)

Dwaj mieszkańcy powiatu wyszkowskiego, w tym jeden funkcjonariusz policji, zostali zatrzymani w sprawie wyłudzenia i kradzieży 80 obrazów, szkiców i grafik z mieszkania kolekcjonera w Poznaniu. W przestępstwo zamieszanych jest 8 osób. Byli przekonani, że kradną tzw. kolekcję Goebbelsa. 
zobacz więcej
W drodze do wieczności (foto)

W drodze do wieczności (foto)

Tegoroczny dzień Wszystkich Świętych upłynął pod znakiem jesiennej, listopadowej aury. Zebrani na cmentarzach parafialnym i miejskim odwiedzali groby swoich bliskich, stawiali znicze i kwiaty, uczestniczyli w Mszach św. Strugi deszczu nie przeszkodziły przeżyć tego czasu w zadumie.
Jak co roku, na cemnetarzu parafialnym przeprowadzono kwestę na odnowę zabytkowych nagrobków.
zobacz więcej
Mrówka festyn 2017 wersja 2
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna