Ekonomiczniejsza i bezpieczniejsza (foto)

Wydarzenia

Ekonomiczniejsza i bezpieczniejsza (foto)

17.10.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
- zmodernizowaną przepompownię ścieków przy ul. 3 Maja zachwala Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.
 
W systemie miejskiej kanalizacji funkcjonują trzy strategiczne przepompownie ścieków. Najmniejsza - przy ul. Pułtuskiej została zmodernizowana 2 lata temu. Do świeżo zmodernizowanej przy ul. 3 Maja spływają ścieki z ul. Kościuszki, osiedla 3 Maja i części osiedli wokół ul. 11 Listopada. Na modernizację czeka jeszcze największa przepompownia, przy ul. Kościelnej. 
Na zdjęciach PWiK pokazało, jak obiekt wyglądał przed przebudową. - Dzięki zastosowanym rozwiązaniom jest to obiekt hermetyczny. Poprzednia przepompownia miała komorę suchą i mokrą. Pracownicy musieli schodzić i ręcznie wyciągać skratki, przez nie często zapychała się krata i ścieki się spiętrzały. Praca była niebezpieczna ze względu na bezpośredni kontakt ze ściekami - mówił prezes PWiK Daniel Bogdan, 17 października, prezentując zmodernizowany obiekt. - To także obiekt oszczędny pod względem energii. Wcześniej pracowały tu trzy pompy o mocy 22 kW każda. Teraz są dwie pompy o mocy 7,5 kW, pracują naprzemiennie. Zużycie prądu jest kilkukrotnie mniejsze. Pracownicy tak naprawdę nie mają styczności ze ściekami. Wszystko odbywa się w komorze tłocznej.
Inwestycja kosztowała 950 tys. zł, w tym 460 tys. zł to wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. - Pani prezes Anna Król, wyszkowianka, prosiła, by przekazać państwu podziękowania, że zmierzyli się państwo z problemem modernizacji tego obiektu, ponieważ poprawi on komfort życia mieszkańców. Gratuluję projektu, który był bardzo dobrze i przemyślanie przygotowany. Nowoczesny obiekt ma ogromne znaczenie dla ochrony środowiska - dodał dyrektor Krzysztof Duszak. 
Za wsparcie WFOŚiGW, na wielu polach, podziękował burmistrz Grzegorz Nowosielski.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom