Dziś zaczyna bić nowe serce naszego miasta (foto)

Wydarzenia

Dziś zaczyna bić nowe serce naszego miasta (foto)

08.06.2019
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. SB, Elżbieta Szczuka
W piątek 7 czerwca od rana znikały ogrodzenia, za którymi od miesięcy trwało zagospodarowanie placu Miejskiego. Przez cały dzień zajrzało tam wiele osób, ale prawdziwe oblężenie plac przeżył wieczorem, podczas oficjalnego otwarcia. 
Prace związane z zagospodarowaniem pl. Miejskiego rozpoczęły się rok temu, w wakacje. Na ich finał trzeba więc było czekać prawie rok. Oficjalne otwarcie przyciągnęło mnóstwo wyszkowian, wiedzionych ciekawością i zachęconych wspaniałą, letnią pogodą. 
Będzie to miejsce pierwszych randek, spacerów z wózkiem i seniorów siedzących na ławkach - pl. Miejski opisywał burmistrz Grzegorz Nowosielski, witając licznie zgromadzonych wyszkowian. - Będzie to wizytówka miasta. Życzę nam wszystkim, by był naszą dumą i radością. Dziś zaczyna bić nowe serce naszego miasta na długie, długie lata. 
Nowe serce zabiło w rytmie utworów granych przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP. Widzowie nie mogli się doczekać zmroku i widowiskowego pokazu teatru ognia. Tego wieczoru królował jeszcze jeden żywioł. Gdy zgasł ogień, trysnęła okazała, różnokolorowo podświetlana fontanna – centralny punkt nowego pl. Miejskiego. Wówczas opanował go kolejny żywioł - zachwycone dzieciaki... 
Moje piękne miasto 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom