Dziewiętnasta inauguracja (foto)

Wydarzenia

Dziewiętnasta inauguracja (foto)

24.10.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Wyszkowska filia Wyższej Szkoły im. Pawła Włodkowica w Płocku zainaugurowała uroczyście 22 października swój 19. rok akademicki. Jej mury opuściło już 4 tys. absolwentów.
Mszę św. w intencji uczelni, jej studentów i pracowników  w sanktuarium Świętej Rodziny odprawili ks. kan. Kazimierz Wądołowski i ks. prof. Włodzimierz Gałązka.  W homilii ks. Włodzimierz, nawiązując do liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, który 22 października 1978 r. rozpoczął swój pontyfikat, mówił: - Powtarzając za Ojcem św. Janem Pawłem II, wzywam, by każdy pracownik i każdy student waszej uczelni był człowiekiem prawego sumienia. Zatem odwagi! Otrząśnijmy się z naszych życiowych przyzwyczajeń i żyjmy tak, jak żył, jak studiował, jak pracował Papież Polak. Zaprośmy zatem Boga do naszego życia i do naszego sumienia, zaprośmy go do tej wewnętrznej uczelni, jak pięknie sumienie nazwał Sobór Watykański II.
- Bądźcie tą uczelnią, która będzie pomagała wychowywać dobrych Polaków, a takich naszej ojczyźnie potrzeba – życzył ks. proboszcz.
 
25 i 19 lat
 
Druga część uroczystości odbyła się w auli uczelni przy ul. Geodetów. Prowadził ją prorektor ds. filii w Wyszkowie Henryk Goryszewski. Serdecznie powitał gości, pracowników i studentów, szczególnie tych I roku.  
Rektor Zbigniew Kruszewski przypomniał 25-letnią historię uczelni w Płocku. Powstała jako Prywatna Szkoła Wyższa Zarządzania i Bankowości, w której rozpoczęło naukę 104 studentów. Z obecną nazwą funkcjonuje od 1995 r.  Prze 25 lat wydała ponad 40 tys. dyplomów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Kształcenie prowadzi w 3 ośrodkach: Płocku, Iławie i Wyszkowie na 7 kierunkach studiów. W naszym mieście  obecna jest od 19 lat, a mury tej filii opuściło ponad 4 tys. osób. 
- Początek tego roku akademickiego okazał się dla nas pomyślny – nie krył zadowolenia Zbigniew Kruszewski. – Mimo niekorzystnych tendencji demograficznych i rosnącej konkurencji na mazowieckim rynku edukacyjnym, zdobyliśmy zaufanie bardzo wielu osób. 
- Wykształcenie i kompetencje społeczne, które państwo zdobędą – zwrócił się do studentów I roku – pozwolą swobodnie poruszać się na rynku pracy, w życiu codziennym, ale i osobistym. To, co oferujemy, to szansa – podkreślił – od państwa jednak zależy, w jakim stopniu z tej szansy skorzystacie. Apelował o wzajemną życzliwość, szczególnie w trudnych chwilach, i otwarcie się na drugiego człowieka, co stanowi miarę człowieczeństwa. 
 
Immatrykulacja
 
W imieniu studentów I roku ślubowanie złożyli: Kinga Rzemek, Artur Dawidzki, Daniel Chmiel, Marlena Jaworska, Felicja Salwin i Marcin Recz.  
Po czym rektor przyjął rozpoczynających studia do grona społeczności akademickiej. 
– Mamy szansę na zdobycie wiedzy i kompetencji, które będą naszym kapitałem w realizacji życiowych i zawodowych planów – zauważyła Justyna Tchórzewska, reprezentująca studentów. Zachęcała swoje koleżanki i kolegów do angażowania się w działania proponowane przez Parlament Studentów oraz aktywnego udziału w licznych organizacjach studenckich.
 
I gdzie te chłopy?
 
Wyróżnienia najlepszym absolwentom wręczył prorektor Henryk Goryszewski. Otrzymały je tylko panie: Anna Boguś, Justyna Mateusiak, Wioletta Rusjan, Karolina Sokołowska.  – I gdzie te chłopy? – żartobliwie sytuację skomentował słowami piosenki Danuty Rinn prorektor.
Wykład inauguracyjny na temat „Sprawiedliwość prawa – między ideą a rzeczywistością” wygłosił prof. dr hab. Radosław Krajewski. Po czym Jego Magnificencja Rektor, stukając laską, oficjalnie ogłosił otwarcie roku akademickiego 2017/2018.
O oprawę muzyczną całej uroczystości zadbała Orkiestra Ligi Rzecznej i Morskiej od batutą Stanisława Kowalewskiego.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Znaczenie kompetentnego sklepu budowlanego w realizacji projektów remontowych

Znaczenie kompetentnego sklepu budowlanego w realizacji projektów remontowych

Wybór sklepu budowlanego, który oferuje szeroką gamę materiałów remontowych, konkurencyjne ceny oraz profesjonalne doradztwo, jest kluczowy dla sukcesu każdego projektu budowlanego. Sklep taki jak Remontownia24 stanowi niezastąpione wsparcie dla inwestorów, zapewniając im nie tylko niezbędne produkty, ale również cenne porady.
zobacz więcej
Nowy zastępca komendanta wyszkowskiej policji

Nowy zastępca komendanta wyszkowskiej policji

Nadkom. Mariusz Matusiak jest nowym zastępcą komendanta wyszkowskiej policji. Do Wyszkowa przeniósł się z Wołomina.
zobacz więcej
Jak często stosować maski do twarzy?

Jak często stosować maski do twarzy?

Maseczki kosmetyczne zdobywają coraz więcej zwolenników i stają się nieodłącznym elementem rytuałów pielęgnacyjnych wielu osób. Ich popularność wynika nie tylko z bezpośrednich efektów, takich jak poprawa kondycji skóry, ale również z tego, że stanowią one doskonałą okazję do stworzenia domowego spa i poświęcenia czasu na dbałość o urodę. Przy wyborze maseczki, wiele osób zastanawia się nad tym, jak często można ją stosować, aby osiągnąć najlepsze efekty bez ryzyka nadwyrężenia skóry.
zobacz więcej
Chciała sprzedać rower, a dała dostęp do konta bankowego

Chciała sprzedać rower, a dała dostęp do konta bankowego

6.000 zł straciła mieszkanka powiatu wyszkowskiego oszukana podczas sprzedaży roweru na portalu ogłoszeniowym. Niepotrzebnie kliknęła w link przesłany od wzbudzającego zaufanie kupującego, który okazał się oszustem.
zobacz więcej