Dzień Rodzicielstwa Zastępczego (foto)

Wydarzenia

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego (foto)

11.06.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w całej Polsce obchodzony jest 30 maja, na terenie powiatu wyszkowskiego już od 11 lat. Tegoroczna uroczystość odbyła się 8 czerwca w zacienionych (ku uldze zmęczonych upałami) ogrodach Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku.
Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Krystyna Kurowska serdecznie przywitała samorządowców, przedstawicieli instytucji zajmujących się pomocą rodzinom, ale najserdeczniej rodziny zastępcze.
Na terenie powiatu jest 75 spokrewnionych i niespokrewnionych rodzin zastępczych, w których przebywa ponad 100 dzieci. – W trudnej sytuacji życiowej mogą mieć dzieciństwo, mogą spokojnie dorastać – podkreślił starosta Bogdan Pągowski.
Jak podkreśliła Krystyna Kurowska, piecza zastępcza to nie tylko opieka nad dziećmi, ale też współpraca z biologicznymi rodzicami. Jednak w ubiegłym roku do rodzin biologicznych wróciło tylko dwoje dzieci. Pięcioro zostało natomiast adoptowanych. – Za pracę, trud, życzliwość, troskę, wrażliwość wszystkim rodzinom zastępczym bardzo dziękujemy – dodała.
Podczas pikniku rodziny miały możliwość bliższego poznania się, wymiany doświadczeń i, zwyczajnie, chwilowego oddechu od codzienności. Wystąpiły Klub Seniora w Brańszczyku, Koło Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu oraz brańszczykowska orkiestra Darmanista. Animacje dla najmłodszych przygotowało Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
Bricomarche