Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Wydarzenia

Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

15.11.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W niedzielę Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W tym roku na drogach naszego powiatu śmierć poniosło 10 osób.
 
Przy każdej okazji policja apeluje do użytkowników dróg o zachowanie rozwagi, o to aby wyruszali w podróż ze świadomością, że nie są sami na drodze, że to od nich zależy bezpieczeństwo zarówno ich samych, jak też innych użytkowników dróg. Niestety, na drogach codziennie rozgrywają się czyjeś tragedie, osobiste dramaty. Polskie drogi zbierają co roku śmiertelne żniwo. Musimy pamiętać zarówno o tych, którzy zginęli, jak również o tych, którzy zostali. Niejednokrotnie przeżycie wypadku wiąże się z nieodwracalnym kalectwem, długim cierpieniem i bólem. Takie doświadczenia dotykają również sprawców tych tragedii, którzy stają się ofiarami swoich błędów.
W ubiegłym roku na drogach powiatu wyszkowskiego zginęło 20 osób, w tym roku - 10.
Ten dzień jest po to, aby uczcić pamięć ofiar wypadków, ale by pokazać nam, użytkownikom dróg, że decyzje, które na co dzień podejmujemy na drodze, mogą zmienić nasze życie i życie innych, mogą także to życie odebrać.
W najbliższą niedzielę w wielu parafiach na terenie mazowieckiego garnizonu Policji, będzie odtwarzane słuchowisko, które powstało przy współpracy Wydziału Ruchu Drogowego KWP z s. w Radomiu oraz Radia Plus Radom. Jest to fragment książki Gayle Forman „Zostań, jeśli kochasz”, przedstawiający scenę tragicznego wypadku drogowego. -Mamy nadzieję, że taka forma przekazu, zmusi słuchaczy do refleksji, a przez to przyczyni się do zmniejszenia liczby ofiar śmiertelnych na mazowieckich drogach - podkreśla policja.

POSŁUCHAJ FRAGMENTU SŁUCHOWISKA
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość