Dziękujemy za uznanie dla tych naszych ogródków (foto)

Wydarzenia

Dziękujemy za uznanie dla tych naszych ogródków (foto)

18.09.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz Gmina Wyszków ponownie nagrodzili mieszkańców budynków komunalnych za najpiękniejsze ogródki i balkony.
 
To już 12 edycja konkursu „Moje piękne miasto”. - W tym roku mieliśmy duży dylemat. Konkurs rozpoczynamy wiosną, a wiosna w tym roku była szczególna - przypomniał prezes WTBS Marek Siekierski. - Okazało się jednak, że nie możemy się zamknąć w mieszkaniach, bardzo potrzebujemy kontaktu, a spotkania w ogródkach są jedną z milszych form. Niektórzy się wycofali, ale tym bardziej bardzo państwu dziękuję. Cieszę się, że przez te wszystkie lata udało się zmienić otoczenie naszych osiedli.
Nagrody wręczyła zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska. - Gratuluję państwu konsekwencji. Widzę tu znajome twarze, ale także nowe, a to znaczy, że konkurs się rozwija, że pasją ogrodnictwa zarażają się inne osoby. Dziękuję państwu za aktywność, bo tak naprawdę to jest w tym konkursie najważniejsze - zwróciła się do laureatów.
Komisja konkursowa oceniła ogródki kwiatowe, balkony, czystość, porządek i dbałość o najbliższe otoczenie, ciekawe pomysły, aranżacje zieleni oraz ogólne wrażenia estetyczne.
Przyznano dwa równorzędne I miejsca i nagrody dla mieszkańców budynku przy ul. Sowińskiego 25 i Na Skarpie 26 „za najpiękniejsze zagospodarowanie terenu nieruchomości, ciekawą aranżację, nowe nasadzenia kwiatów i krzewów, oryginalne pomysły oraz zaangażowanie mieszkańców”.
II miejsce zajęli mieszkańcy budynku przy ul. Sowińskiego 28B „za założenie nowych ogródków, oryginalne aranżacje, ciekawe pomysły i dbałość o otoczenie”. Nagrody odebrały: Danuta Skatulska, Ewa Garstka i Grażyna Rajczak.
III miejsce komisja przyznała mieszkańcom bloku Łączna 24 „za utrzymanie istniejących ogródków, nowe nasadzenia i piękno otoczenia oraz zaangażowanie mieszkańców”.
Było też IV miejsce - dla mieszkańców Łącznej 30 „za utrzymanie istniejących ogródków i piękno otoczenia”.
Wyróżnienie otrzymali mieszkańcy budynku Prosta 8B „za pracę włożoną w upiększenie otoczenia wokół budynku, za nasadzenia kwiatów i nowe kompozycje”.
W kategorii ogródków przyznano też wyróżnienia indywidualne osobom, które „dbają o swoje najbliższe otoczenie i wkładają wiele wysiłku, aby było ono piękniejsze”: Agnieszce Lesiewicz i Teresie Ostrowskiej z ul. Serockiej oraz Hannie Dąbrowskiej z ul. Sowińskiego.
Wyróżnienia indywidualne w kategorii balkonów za ciekawe aranżacje: Grażyna Kurowska i Ewa Liśkiewicz z ul. Kościuszki oraz Marzena Świętaszek z ul. Okrzei.
- Dziękujemy za uznanie dla tych naszych ogródków - za zorganizowanie konkursu podziękowała jedna z mieszkanek. - Nie zawsze nam wychodzi, są różne sytuacje pogodowe, ale robimy, co w naszej mocy.
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość