Drzwi przeciwpożarowe w domu

Wydarzenia

Drzwi przeciwpożarowe w domu

26.08.2019
autor: materiał zewnętrzny
Choć drzwi przeciwpożarowe jednoznacznie kojarzone są z obecnością w dużych biurowcach lub ewentualnie w halach magazynowych, to jednak z powodzeniem mogą także znaleźć swoje zastosowanie w domach jednorodzinnych. Dlaczego zatem warto je zastosować również prywatnie i czym się kierować przy ich wyborze?

Zastosowanie w domu

Pomimo tego, że drzwi przeciwpożarowe kojarzone są z różnego rodzaju przemysłem i dużymi przedsiębiorstwami, to, jednak gdyby tylko rozejrzeć się uważniej po własnym domu, można by z powodzeniem znaleźć przynajmniej dwa miejsca, gdzie takie drzwi również znalazłyby swoje zastosowanie. Jest to przede wszystkim kotłownia, gdzie przechowywane są materiały łatwopalne używane do ogrzewania domu, a także garaż, a którym również istnieje większe niż w innych pomieszczeniach ryzyko wystąpienia pożaru.
Oczywiście pożar pojawić się może w każdy miejscu domu, chociażby w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Nie da się jednak zabezpieczyć całego budynku, dlatego też warto posiadać np. drzwi ppoż aluminiowe - https://lupusfire.pl/oferta/drzwi-przeciwpozarowe/aluminiowe/ do pomieszczenia, w którym znajdują się co bardziej cenne przedmioty.
 

Cechy dobrych drzwi przeciwpożarowych

Powstaje jednak pytanie, czym się kierować podczas wyboru drzwi przeciwpożarowych? Tak naprawdę różnego rodzaju wersji i zastosowanych materiałów może być całkiem sporo. Warto tu, chociażby wymienić drzwi przeciwpożarowe w wersji aluminiowej, blaszane, drewniane, a nawet szklane.
Oprócz materiału, z którego będą wykonane, drzwi tego typu muszą być wyposażone w odpowiednie dodatki, które będą wpływały na ich jakość zabezpieczenia. Najważniejszą sprawą, którą należy tu wymienić i którą bardzo uważnie powinno się sprawdzić podczas zakupu, to czy dane drzwi będą wyposażone w samozamykacz. Jest to funkcja, która sprawia, że drzwi zamykają się automatycznie po ich otwarciu. Dodatkowo drzwi tego typu powinny być wyposażone w dymoszczelne uszczelki, a także, jeśli będą to drzwi zewnętrzne, w listwę opadającą, która znacznie zmniejszy ryzyko przedostania się ognia na zewnątrz, jak i do środka.

AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Które tereny ożywić w Wyszkowie? (foto)

Które tereny ożywić w Wyszkowie? (foto)

Rynki, skwery, renowacje i adaptacje istniejącej zabudowy na cele społeczne, edukacyjne, rekreacyjne oraz gospodarcze, a także drogi lokalne – to przedsięwzięcia dofinansowywane przez Unię Europejską na terenach podlegających rewitalizacji. Gmina Wyszków jest w trakcie tworzenia programu rewitalizacji, według autorów takim obszarem może być m.in. teren między rzeką, ul. 3 Maja, Serocką, linią kolejową, ul. 11 Listopada, Kościuszki, Białostocką i Łączną oraz dworzec PKP/PKS i część dzielnicy przemysłowej. Lada dzień mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat samego obszaru rewitalizacji oraz zaproponować zadania, które mogą być tam realizowane.
zobacz więcej
Roztopy!

Roztopy!

W ostatnich dniach pogoda nie jest dla nas łaskawa. Deszcz leje, a po śniegu nie ma już właściwie śladu. Początek tygodnia był wyjątkowo pracowity dla strażaków i wyjątkowo trudny dla osób mieszkających przy drogach gruntowych. W błocie grzęzną auta i nogi. – Muszę zostawiać samochód spory kawałek wcześniej – skarży się jedna z naszych czytelniczek.
zobacz więcej
Urodziny najstarszego wyszkowskiego przedszkola (foto)

Urodziny najstarszego wyszkowskiego przedszkola (foto)

5 tysięcy wychowanków, którzy na karuzelach okrążyli kulę ziemską, 100 tys. zużytych kredek, 3 tony farby i 2 tony plasteliny, wiele tysięcy kostek mydła, tony ziemniaków i kotletów schabowych, trochę mniej surówek, litry łez radości i żalu. Te dane statystyczne mogą wskazywać tylko na przedszkole z długą tradycją. W środę 21 czerwca piękny jubileusz 50-lecia istnienia obchodziło najstarsze wyszkowskie przedszkole – Przedszkole Integracyjne. Również tego dnia popłynęły łzy, tym razem jednak wzruszenia i radości.
zobacz więcej
Dni Cudów (foto)

Dni Cudów (foto)

W miniony weekend działy się cuda. Odbył się wielki finał XVI Szlachetnej Paczki. 47 rodzin z Wyszkowa i okolic zostało obdarowanych upragnionymi prezentami.
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku