Drzwi przeciwpożarowe w domu

Wydarzenia

Drzwi przeciwpożarowe w domu

26.08.2019
autor: materiał zewnętrzny
Choć drzwi przeciwpożarowe jednoznacznie kojarzone są z obecnością w dużych biurowcach lub ewentualnie w halach magazynowych, to jednak z powodzeniem mogą także znaleźć swoje zastosowanie w domach jednorodzinnych. Dlaczego zatem warto je zastosować również prywatnie i czym się kierować przy ich wyborze?

Zastosowanie w domu

Pomimo tego, że drzwi przeciwpożarowe kojarzone są z różnego rodzaju przemysłem i dużymi przedsiębiorstwami, to, jednak gdyby tylko rozejrzeć się uważniej po własnym domu, można by z powodzeniem znaleźć przynajmniej dwa miejsca, gdzie takie drzwi również znalazłyby swoje zastosowanie. Jest to przede wszystkim kotłownia, gdzie przechowywane są materiały łatwopalne używane do ogrzewania domu, a także garaż, a którym również istnieje większe niż w innych pomieszczeniach ryzyko wystąpienia pożaru.
Oczywiście pożar pojawić się może w każdy miejscu domu, chociażby w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Nie da się jednak zabezpieczyć całego budynku, dlatego też warto posiadać np. drzwi ppoż aluminiowe - https://lupusfire.pl/oferta/drzwi-przeciwpozarowe/aluminiowe/ do pomieszczenia, w którym znajdują się co bardziej cenne przedmioty.
 

Cechy dobrych drzwi przeciwpożarowych

Powstaje jednak pytanie, czym się kierować podczas wyboru drzwi przeciwpożarowych? Tak naprawdę różnego rodzaju wersji i zastosowanych materiałów może być całkiem sporo. Warto tu, chociażby wymienić drzwi przeciwpożarowe w wersji aluminiowej, blaszane, drewniane, a nawet szklane.
Oprócz materiału, z którego będą wykonane, drzwi tego typu muszą być wyposażone w odpowiednie dodatki, które będą wpływały na ich jakość zabezpieczenia. Najważniejszą sprawą, którą należy tu wymienić i którą bardzo uważnie powinno się sprawdzić podczas zakupu, to czy dane drzwi będą wyposażone w samozamykacz. Jest to funkcja, która sprawia, że drzwi zamykają się automatycznie po ich otwarciu. Dodatkowo drzwi tego typu powinny być wyposażone w dymoszczelne uszczelki, a także, jeśli będą to drzwi zewnętrzne, w listwę opadającą, która znacznie zmniejszy ryzyko przedostania się ognia na zewnątrz, jak i do środka.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość