Deszczowe święto miłośników koni (foto)

Wydarzenia

Deszczowe święto miłośników koni (foto)

27.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Już po raz trzynasty miłośnicy koni mieli w Gulczewie swoje święto. W sobotę 26 maja można było podziwiać piękne zwierzęta, ich zgranie z jeźdźcami, pokazy zręczności jeździeckiej i zawody kawaleryjskie. Zawiodła tylko pogoda.
Na dzień konia zaprosili Nadbużańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Gulczewa i Gmina Wyszków. Część oficjalną, tradycyjnie, rozpoczęła modlitwa, którą poprowadził ks. Grzegorz Dębek z parafii św. Wojciecha. Burmistrz Grzegorz Nowosielski przypomniał, że Dzień Konia odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości: – Polskim żołnierzom zawsze towarzyszyło to piękne i szlachetne zwierzę.
- Koń dla żołnierza polskiego był zawsze najwierniejszym przyjacielem – potwierdził prezes wyszkowskich piłsudczyków Sylwester Raniszewski.
Jeźdźcy wyruszyli na paradę ulicami Gulczewa, zatrzymując się przed domem prof. Maciąga, honorowego obywatela Gminy Wyszków, malarza i miłośnika jeździectwa, inicjatora obchodów Dnia Konia. W tym roku mija 11. rocznica śmierci Ludwika Maciąga. – Myślę, że profesor może być z nas dumny – dodał prezes nadbużańskiego stowarzyszenia Sławomir Wróbel.
W Gulczewie powitał jeźdźców z miejscowości: Siemiatycze, Niegów, Łyse Byki, Radzymin, Tumanek, Obrąb, Świniotop, Adelin, Drogoszewo, Somianka, Barcice, Kępa Polska, Kręgi, Brańszczyk, Olszanka i Rybno.
Jak co roku, wielkie wrażenie na publiczności, choć momentami kryjącej się pod drzewami przed deszczem, zrobiły pokazy formacji konnych w strojach husarskich oraz dżygitówka. Widowiskowe były również zawody kawaleryjskie o Puchar Burmistrza Wyszkowa.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Masło orzechowe - jakie są jego zalety i które najlepiej wybrać

Masło orzechowe - jakie są jego zalety i które najlepiej wybrać

Masło orzechowe to popularny przysmak, w którym gustują przede wszystkim Amerykanie, ale staje się coraz popularniejszy również w Polsce. To dobrze, bo jego właściwości prozdrowotne są godne uwagi – pod warunkiem, że spożywa się wysokiej jakości masło orzechowe. Jak je rozpoznać i dlaczego warto po nie sięgać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się już teraz.
zobacz więcej
Grzmiało, błyskało, lało…

Grzmiało, błyskało, lało…

Burza, która przeszła nad Wyszkowem minionej nocy, dała się we znaki mieszkańcom i strażakom, którzy mieli pełne ręce roboty. 
zobacz więcej
(Nie) działo się na Okrzei (foto)

(Nie) działo się na Okrzei (foto)

O trwającej od kilku tygodni przebudowie ul. Okrzei radni i burmistrz dyskutowali na ostatniej sesji. Wątpliwości budzi szczególnie skrzyżowanie z ul. Pułtuską. – Dopiero w ostatnich dniach prowadzone są jakieś prace w tym miejscu. Dlaczego ulica została zamknięta przy takich utrudnieniach w ruchu w Wyszkowie? – pytał Adam Szczerba.
- Nie wiem skąd takie informacje – dziwił się natomiast Jan Abramczyk.
zobacz więcej
Zarzuty w sprawie oszustw na starszych osobach

Zarzuty w sprawie oszustw na starszych osobach

Wśród 10 tysięcy osób oszukanych przez Polskie Centrum Telemedyczne, Polski Prąd i Gaz (wcześniej Polska Energetyka PRO), Telekomunikacja dla Domu i New Telekom są również mieszkańcy powiatu wyszkowskiego. Szefom nieuczciwych spółek prokuratura postawiła właśnie zarzuty zawierania oszukańczych umów o wartości ponad 140 tys. złotych na świadczenie usług telekomunikacyjnych, telemedycznych i dostawy prądu.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku