Debata kandydatów do sejmu, część I (wideo, foto)

Wydarzenia

Debata kandydatów do sejmu, część I (wideo, foto)

01.10.2019
autor:
Siedmioro z jedenaściorga kandydatów z naszego powiatu do Sejmu RP wzięło udział w organizowanej przez Nowego Wyszkowiaka przedwyborczej debacie, która odbyła się w poniedziałek 30 września w Bibliotece Miejskiej. Debata podzielona była na cztery części i w takiej kolejności będziemy publikowali wideo z wypowiedziami kandydatów. W części pierwszej przedstawili się i odpowiadali na pytanie, dlaczego kandydują?
 
Zaproszenie do udziału w debacie wystosowaliśmy do wszystkich naszych kandydatów, by dać im szansę zaprezentowania się, swoich programów i poglądów. Zaproszenie przyjęli:
z KW Polskie Stronnictwo Ludowe: Stanisław Jastrzębski i Bartłomiej Bodio
z KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Roman Składanowski, Bartłomiej Bryk i Beata Jończyk
z KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni: Maciej Wójcik
z KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy: Adam Bodzan
Przykro nam, że w debacie nie wzięli udziału kandydaci partii rządzącej, z listy Prawa i Sprawiedliwości: Jerzy Żukowski i Ewa Runo. Nieobecni byli także Ada Kasjaniuk z Konfederacji Wolność i Niepodległość oraz Radosław Komor z Sojuszy Lewicy Demokratycznej.
Serdecznie dziękujemy za przybycie kandydatom oraz publiczności, a za udostępnienie sali - Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej.
*
W kolejnych częściach filmowej relacji będzie można zobaczyć i posłuchać, jak kandydaci odpowiadali na pytania redakcji oraz pytania wzajemne (losowali, któremu kontrkandydatowi zadadzą pytanie). Część ostatnia to podsumowanie debaty, które niektórzy wykorzystali, by ustosunkować się do wcześniejszych wypowiedzi kontrkandydatów.
 
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom