Daniel Milewski pokieruje PiS w wyborach samorządowych

Wydarzenia

Daniel Milewski pokieruje PiS w wyborach samorządowych

29.03.2017
autor: Biuro poselskie Daniela Milewskiego
Poseł Daniel Milewski został koordynatorem okręgowym Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 18. Takie jest zarządzenie przewodniczącego komitetu wykonawczego partii, na podstawie decyzji prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
Okręg nr 18, tożsamy z okręgiem wyborczym do sejmu, obejmuje Siedlce i Ostrołękę oraz powiaty: garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski i wyszkowski.
Głównym zadaniem posła Milewskiego będzie przygotowanie lokalnych struktur partii do wyborów samorządowych. Nowego koordynatora będą wspierali: szef komitetu wykonawczego PiS Joachim Brudziński, prezes zarządu okręgowego Krzysztof Tchórzewski oraz koordynator wojewódzkiego zespołu samorządowego Anita Czerwińska.
Wśród zadań nowej struktury organizacyjnej PiS wymienia się stworzenie samorządowego programu partii oraz przygotowanie szkoleń dla kandydatów. Najważniejszą kompetencją jest jednak ustalanie, jakie nazwiska znajdą się na listach wyborczych PiS oraz kto będzie przez partię rekomendowany na stanowiska prezydenta, burmistrza lub wójta w określonym mieście czy gminie.
Poseł Daniel Milewski jest prawnikiem i ekonomistą. Ukończył Uniwersytet Warszawski, uzyskał też dyplomy MBA (Executive Master of Business Administration) oraz LL.M. (Master of Laws) akredytowane przez Apsley Business School of London. Jest doktorantem w Instytucie Prawa Międzynarodowego UW. Jako specjalista z zakresu prawodawstwa Rady Europy o obszarze ustroju samorządu terytorialnego oraz demokracji lokalnej prowadzi zajęcia na uczelniach wyższych oraz jest autorem publikacji naukowych. W latach 2010-2015 pełnił funkcje samorządowe, w tym przewodniczącego Rady Powiatu Mińskiego. Po studiach prowadził własną działalność gospodarczą, a następnie był dyrektorem biura kwestora Parlamentu Europejskiego prof. Karola Karskiego. Wcześniej współpracował także z pierwszą minister rozwoju regionalnego Grażyną Gęsicką oraz doradzał przewodniczącemu sejmowej komisji gospodarki Wojciechowi Jasińskiemu. Do PiS wstąpił w 2010 r, a w 2013 r. został członkiem rady politycznej partii oraz zarządu okręgowego. Od 2015 r. jest posłem, pracuje w komisjach: sprawiedliwości i praw człowieka, gospodarki i rozwoju oraz spraw zagranicznych, jest sekretarzem sejmu oraz reprezentuje Polskę w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy.
Daniel Milewski jest żonaty. Interesuje się historią liturgii, uwielbia aktywny wypoczynek w malowniczych okolicznościach przyrody Mazowsza i Podlasia.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Przedświątecznie z samorządową rodziną (foto)

Przedświątecznie z samorządową rodziną (foto)

W serdecznej atmosferze odbyło się, mające kilkunastoletnią tradycję, powiatowo-gminne spotkanie wigilijne, na które zaprosili Burmistrz Wyszkowa i Starosta Powiatu Wyszkowskiego. Piękny koncert kolęd dali artyści Anna Maria Grabowska-Nadwodna i Krzysztof Matuszak, na harfie akompaniowała im Magda Delimat.
zobacz więcej
Jedna czy dwie podstawówki?

Jedna czy dwie podstawówki?

- to pytanie zadają sobie rodzice z centrum miasta. Kolejne wątpliwości i pytania dotyczące przyszłości uczniów szkół podstawowych rodzice z „jedynki” zgłosili we wtorek, 27 września na spotkaniu z zastępczynią burmistrza. Aneta Kowalewska przedstawiła dwie propozycje, a rodzice kolejną: utworzenie w obecnym Gimnazjum nr 2 trzeciej w centrum miasta podstawówki, ale do czasu jej „wypełnienia” przeniesienie także starszych uczniów Szkół Podstawowych nr 1 i 2.
zobacz więcej
Podatek rolny i transportowy bez zmian

Podatek rolny i transportowy bez zmian

W przyszłym roku nie będzie podwyżek podatków rolnego i od środków transportowych. Radni miejscy nie mogli postąpić inaczej, skoro kilka tygodni temu nie dogadali się w kwestii podwyższenia stawek podatku od nieruchomości.
zobacz więcej
Wydarzenia'2020 w Gminie Wyszków

Wydarzenia'2020 w Gminie Wyszków

Czerwone Gitary i Myslovitz wystąpią w tym roku z okazji 30-lecia samorządu. To jedna z rocznic, które gmina Wyszków postanowiła świętować w wyjątkowy sposób. Co jeszcze będzie się działo, a czego zabrakło w tegorocznym kalendarzu gminnych wydarzeń? 
zobacz więcej
Zitcom