Czyste Powietrze: wniosek złożysz w starostwie

Wydarzenia

Czyste Powietrze: wniosek złożysz w starostwie

19.07.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. WFOŚ
Wnioski w ramach Programu Czyste Powietrze będzie można składać również w wyszkowskim starostwie. Umowę w tej sprawie zawarto 18 lipca.
 
Podpisali ją prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Anna Król i starosta Jerzy Żukowski. Takie same umowy podpisali również starostwie lipski, otwocki i łosicki.
Wnioskodawcy programu Czyste Powietrze będą mogli złożyć wnioski nie tylko w WFOŚiGW w Warszawie, wydziałach zamiejscowych i gminach, ale również w czterech starostwach w województwie mazowieckim. Współpraca oparta jest na umowie użyczenia części nieruchomości wraz z wyposażeniem, w tym stanowiskiem komputerowym z dostępem do Internetu. WFOŚiGW zapewni obsługę ekspercką oraz wsparcie w zakresie logistyczno-administracyjnym.
Do tej pory do współpracy z Funduszem zgłosiło się ok. stu gmin i cztery starostwa na Mazowszu.
Przypomnijmy, że Czyste Powietrze to program poświęcony termomodernizacji i wymianie źródeł ciepła oraz poprawie jakości powietrza. O wsparcie mogą ubiegać się właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnego budynku mieszkalnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu z wyodrębnioną księgą wieczystą. Pomoc może być również przyznania osobom, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego.
Beneficjenci o najniższych dochodach mogą liczyć na 90% bezzwrotnej dotacji. Wysokość dopłat zależy od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Koszt kwalifikowany przedsięwzięcia to minimum 7 tys. zł, a maksymalnie 53 tys. zł. Środki można przeznaczyć na wymianę źródła ciepła na ekologiczne i kompleksową termomodernizację domu jednorodzinnego, w tym docieplenie ścian i stropów, wymianę okien i drzwi na energooszczędne, montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej czy instalacji odnawialnych źródeł energii.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020