Czy Centralna doczeka się przebudowy? (foto)

Wydarzenia

Czy Centralna doczeka się przebudowy? (foto)

28.06.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina Wyszków przygotowuje dokumentację przebudowy ul. Centralnej, od ul. Geodetów do Sikorskiego). Środki na realizację inwestycji planuje pozyskać z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. We wtorek 26 czerwca odbyło się spotkanie mieszkańców z projektantem.
Wnioski o przyszłoroczne dofinansowanie będą przyjmowane we wrześniu i do tego czasu gmina chciałaby zgromadzić dokumentację. - Jeśli dostaniemy pieniądze, to będziemy inwestycję realizowali – poinformowała naczelnik wydziału inwestycji Urszula Fijałkowska.
Jezdnia zostanie zwężona do 6 m. Projekt zakłada przebudowę nie tylko nawierzchni, ale też budowę chodnika, ścieżki rowerowej – dwukierunkowej, szerokości 2 m (po lewej stronie jadąc od ul. Sikorskiego), oświetlenia, zatoki parkingowej, zjazdów na posesje. Od nowa zostanie zbudowana kanalizacja deszczowa. - Staramy się umieścić wszystkie studnie poza jezdnią, choć nie wszędzie da się „uciec” – dodała Urszula Fijałkowska. – Najpierw PWiK przebuduje kanalizację sanitarną, ale nie bardzo mają gdzie uciec. Przebieg będzie ten sam, tylko położone zostaną nowe rury.
Projektant uspokoił mieszkańców, że jezdnia zostanie podniesiona tylko miejscami i to nieznacznie, więc zjazdy pozostaną na tej samej wysokości. - Jak ktoś ma już zrobiony, to dostanie rozebraną kostkę. Chcemy, żeby wszystkie podjazdy były jednakowe – zaznaczyła pani naczelnik.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom