„Czwórka” powoli się zapełnia

Wydarzenia

„Czwórka” powoli się zapełnia

04.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Do 31 marca wyszkowskie podstawówki przyjmowały wnioski o przyjęcie dzieci do klasy I, a reaktywowana Szkoła Podstawowa nr 4 także do klas IV i VII. To jednak jeszcze nie koniec rekrutacji, bo nie zgłoszono wszystkich dzieci objętych obowiązkiem szkolnym.
Zgodnie z obwodami w SP1, SP2 i SP4 powinny powstać po trzy I klasy, w SP5 – cztery. Do „jedynki” wpłynęło 85 wniosków, do „dwójki” – 65, do „czwórki” – 43, do „piątki” – 93. We wszystkich szkołach są podania o przyjęcie dzieci także spoza obwodu. Ich rozpatrzenie będzie możliwe, kiedy dyrektorzy będą mieli pełne listy dzieci obwodowych. A nie wszystkie zostały zapisane. Pewne jest natomiast, że ani w SP1 ani w SP2 gmina nie będzie tworzyła dodatkowych klas I.
W SP4 powstaną także jedna klasa IV i jedna VII. Do VII rodzice zapisali 32 dzieci, klasa będzie więc pełna. Z kolei do klasy IV wpłynęło 10 podań. W związku z tym nie wszyscy rodzice podtrzymali swoją decyzję. - Chęć zapisania dziecka podtrzymuje 5 - 8 rodziców. Niezależnie od tego, zgodnie z zapowiedziami, klasa powstanie – zapewnia zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska.
Zaproszenie na mszę1
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane