Advertisement 
Czołówka na ósemce (foto)

Wydarzenia

Czołówka na ósemce (foto)

09.06.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Do poważnie wyglądającej kolizji drogowej doszło w niedzielę 9 czerwca na trasie S-8, w rejonie węzła Mostówka. 
 
Zdarzenie miało miejsce przed godz. 15 na pasie ruchu w kierunku Warszawy. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący busem jechał z prędkością, która nie zapewniła panowania nad pojazdem, w wyniku czego stracił panowanie nad samochodem. Auto obróciło się o 180 stopni i czołowego zderzyło z prawidłowo jadącą osobówką. Na szczęście nikt nie został ranny.
Policjanci podkreślają, że przy dobrej pogodzie ryzyko niebezpiecznego wypadku jest ponad 20 razy większe niż wtedy, kiedy pada śnieg! Do wypadków dochodzi najczęściej w terenie zabudowanym, choć więcej ofiar śmiertelnych pociągają za sobą wypadki poza terenem zabudowanym. Najwięcej wypadków ma miejsce na prostych odcinkach dróg oraz na skrzyżowaniach z drogą z pierwszeństwem. - Podsumowując, największe ryzyko wypadku drogowego występuje tam, gdzie czujemy się bezpiecznie. To właśnie usypia naszą uwagę! - zauważają wyszkowscy policjanci. -W ciągu dnia, przy dobrych warunkach drogowych, po suchej, prostej trasie poruszamy się z reguły najszybciej. Nie czujemy zagrożenia, często przestajemy uważać, a naszą uwagę pochłania co innego, niż prowadzenie auta, np. obsługa radia czy smartfona.
Podczas jazdy w dobrych warunkach bardzo szybko tracimy też poczucie prędkości - 100 km/h w słoneczny dzień na prostej drodze może sprawiać wrażenie, że się “wleczemy”. Taka sama prędkość w gorszych warunkach wzbudza już znacznie większe emocje. Za dnia, przy dobrej pogodzie natężenie ruchu jest też z reguły najwyższe, to również sprawia, że prawdopodobieństwo wypadku wzrasta.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom